İlk çalıştırmada zor çalışma Acil yardım lütfen

Aracınız
2013 otomatik elegance aracım var. uzun süreli beklemelerden sonra ilk çalıştırmada sorun yaşıyorum. kısa süreli indi bindilerde cart diye alıyor sıkıntı yok. ancak 2 3 saat bekleyip basınca 5 6 saniye marş basmak gerekiyor bazen 2.ye anca alıyor. Başına gelen varmı ? Sebebi konusunda yardımcı olacaklardan şimdiden Allah razı olsun.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Diyaframdan yapma olasılığı varmış evet başka bi fikri olan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim tecrübem
Araç ilk zamanlar biraz uzun marşta çalışıyordu. Zaman geçtikçe süre arttı. Sebebi enjektörler silindire gaz kaçırıyormuş. Değiştirdik problem ortadan kalktı. Zor çalışma sebebi ise yakıt fazla oksijen az olduğundan araç boğuluyor.
Lpg markası atiker.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2012
sorun çözüldümü arkadaşım.. aynı sorun bende de oldu.. araç 40 000 km de.. brc fabrika var..

mertk

0
Aracınız
Hocam Akü den olma ihtimalini düşündünüz mü? Zamanı geçmiş sizinde. Değiştimi?
Çünkü Kısa indi bindilerde sorun yok Belli bir süre bekledikten sonra zor çalışıyo diyorsunuz.
Akü şarj ettiği için kısa süre indi bindide alıyordur. Uzun süreli beklemelerde zor alır.
Benim araçta 2013 52bin de akü değişim zamanı geldi geçti değiştirmedim aynı şey bende de var ben aküden kaynaklandığını düşünüyorum değiştiricem yakında

Aracınız
Hocam Akü den olma ihtimalini düşündünüz mü? Zamanı geçmiş sizinde. Değiştimi?
Çünkü Kısa indi bindilerde sorun yok Belli bir süre bekledikten sonra zor çalışıyo diyorsunuz.
Akü şarj ettiği için kısa süre indi bindide alıyordur. Uzun süreli beklemelerde zor alır.
Benim araçta 2013 52bin de akü değişim zamanı geldi geçti değiştirmedim aynı şey bende de var ben aküden kaynaklandığını düşünüyorum değiştiricem yakında

Aracı yeni aldım sayılır ama akü değişmiş bosch akü var üstünde ama akü değil gibi çünkü zor çalıştığı zamanlarda marş basarken herhangi bi zorlanma zayıflama ekran yada iç ışıklarda cılızlama dahi yok sadece cart diye ateşlemiyor olay o , o da bu kronik brc regulator diyafram hatasını akla getiriyor direk

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim aracımda da geç çalışma problemi vardı önce lpg ciye gittim diyafram ve diğer parçalar kontrol edildi sorun yok ordan galerici arkadaşın tavsiyesiyle tamirciye subap ayarı yaptırdım ekstra hava filtresini ve bujileri de bu arada değiştirdiler geç çalışma sorunu gitti fakat rölanti ayarım bozuldu bunun için de yetkili servise gittim Boğaz kelebeği adaptasyonu yaptılar çok şükür problem yok sıkıntı yok. Tavsiyem problemin ne olduğunu tesbit etmeden aracınızı kurcalatmayın iyi bir usta bulmadan bişey yaptırmayın video çekip gönderirseniz iyi olur

Aracınız
Civic FB7 2013
Subaplar çok sıkı olduğu için geç çalışma problemi oluyormuş

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12412]sahiner1985[/MENTION] Bilgilendirme için teşekkürler...

Geri