İlk çalıştırmada zor çalışma Acil yardım lütfen

Aracınız
2013 otomatik elegance aracım var. uzun süreli beklemelerden sonra ilk çalıştırmada sorun yaşıyorum. kısa süreli indi bindilerde cart diye alıyor sıkıntı yok. ancak 2 3 saat bekleyip basınca 5 6 saniye marş basmak gerekiyor bazen 2.ye anca alıyor. Başına gelen varmı ? Sebebi konusunda yardımcı olacaklardan şimdiden Allah razı olsun.

Aracınız
2013 90bindeki lpg'li aracimda da var ayni sey. ozellikle soguk sabahlarda yuzde yuz oluyor ve dendigi gibi sabah calistirdiktan sonra gun icerisinde yapmiyor bir daha. (5-6 saatten fazla beklemezsem)

servise bakima goturdugumde sordum sebebini, o an calistirdi sikinti yok dedi. dedim zaten sicakken calistirinca bi sorun yok. arabayi biraktim orda ertesi sabah denemisler ve evet problem var. marsi sokucez falan dedi. garanti kapsaminda yaptiricam. daha fazla bilgi alirsam bilgi vereyim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4369]brkylmzzz[/MENTION] İşlem sonrası detayları paylaşır iseniz seviniriz.

2013 90bindeki lpg'li aracimda da var ayni sey. ozellikle soguk sabahlarda yuzde yuz oluyor ve dendigi gibi sabah calistirdiktan sonra gun icerisinde yapmiyor bir daha. (5-6 saatten fazla beklemezsem)

servise bakima goturdugumde sordum sebebini, o an calistirdi sikinti yok dedi. dedim zaten sicakken calistirinca bi sorun yok. arabayi biraktim orda ertesi sabah denemisler ve evet problem var. marsi sokucez falan dedi. garanti kapsaminda yaptiricam. daha fazla bilgi alirsam bilgi vereyim.
Aracınızın ecu değerleri sapmış muhtemelen. Sürekli gazda bildiğimiz için değerler sapıyor, sapmış değerlere Alışan motorun beyni Sabahları ilk çalıştırma larda zorlanıyor benzinli çalıştığı için. Bunu düzeltmenin Yolları 300 400 kilometre benzinle gitmeniz gerekiyor aracın beyni benzin değerlerine alıştıktan sonra tüpün beynine reset attırmak gerekiyor. Daha önce başıma gelmişti benim önceki arabamda böyle çözmüştük..

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2013 brc fab. Lpgli aracimdada ayni sorun vardi akuyu değiştirdim bir şey degismedi. Tavsiyem lpg tupunun ustundeki vanalari kapatip ve lpg ye ait sigortayi söküp bir​ süre benzinde kullanin sorun yok ise muhtemelen lpg sisteminde sorun vardır. Benim lpg regülatörunde sorun varmış diyafram delinmiş yaptırdım IMG_20180310_145033.jpg

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Servise bakima goturdugumde garanti kapsaminda yaptilar. simdi hic sorunu yok, basar basmaz aliyor marsi. eskiden ozellikle sabahlari cigerleri sokuluyordu, simdi hava buz gibi de olsa yumusacik aliyor hemen.

"mars dinamosunu sokup, temizleyip yagladik" dedi servis.

Herkese merhaba.
Foruma yeni üye oldum, 2 aydır aynı sorunla uğraşıyorum. Araç 2014 eco elagance brc LPG'li. Servis subap ayarı yaptı ve buji değiştirdi. Geldim park ettim ilk çalıştırma denemem de yine geç çalıştı. LPG ile detaylı bir usta bulup kontrol ettireceğiz sanırım. Benzinde denemelerimde de bu kadar olmasa da geciktiği oldu?

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese merhaba.
Foruma yeni üye oldum, 2 aydır aynı sorunla uğraşıyorum. Araç 2014 eco elagance brc LPG'li. Servis subap ayarı yaptı ve buji değiştirdi. Geldim park ettim ilk çalıştırma denemem de yine geç çalıştı. LPG ile detaylı bir usta bulup kontrol ettireceğiz sanırım. Benzinde denemelerimde de bu kadar olmasa da geciktiği oldu?

Geçmiş olsun.
Aracınızın lpg tankının vanasını kapayıp hattaki gazı düğmeye basarak benzine devamlı geçmesini sağlayın. Bir iki gün öyle binin. Benzin haritası düzelsin. Sonraki günde sabah ilk marşta hemen çalışır ise Sebep > Gaz silindirlere kaçarak sabah çalıştırmada araç boğulur. Tek marş almaz. Bir fikir...
İkincisi aracın gaz ayarı bozuktur. Sabah benzin zengin veya fakir karışım yapar. Araç yine zor çalışır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

halit

0
Herkese merhaba.

halit

0
Birader ayni sorun benim civic te de vardi, servise gittim anlamadilar cunku arac sogukken calismiyor sicakken bi sorun yok. Daha sonra brc servise gittim onlarda problem yok araba burda kalsin sabah bakalim dediler birakmadim tabi.. Arac calismamaya devam etti tabi, internette baktim ve benim yasadigim sorunun aynisini yasayan honda sahibleri vardi onlardan benim araciminda regulator diyaframinin delinmis oldugunu anladim servise tekrar gittim onlarada izah ettim pek kabullenmediler ama brc ye yonlendirdiler, brc benim israrimla regulatoru acip bakti ki gercekten diyafram denen plastik parca delinmis, degisimi yapildi ilk marsta sorunsuz calisiyor aracim. Istanbuldaysaniz yuceller otogaz da bu isi yaptirabilirsiniz..

Geri