Civic FD6 İlk marşta zor çalışma

Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Muhtemelen subap ayarı. En son ne zaman yapıldı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende de aynı sorun var
LPG regülatörü değişti
Sibob ayarı yapıldı yetkili serviste
Ngk LPG uyumlu buji değişti
Gene aynı soğukta biraz zor çalışıyor
Sıcakta sorun yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lpg enjektörleri gaz kaçırıyor mu test edilir.
Düzgün bir lpg ayarı yapılmalı.
Soğukta marş süresi biraz uzar. Bu normal bir durumdur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben sübap ayarı dahil tüm herşeyi yaptım ama soğuklarda arada geç alıyor ve hatta ikinci marşta çalıştığı da oldu. Mesai arkadaşımda da 2013 modeli var ondada aynı sorun var

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben sübap ayarı dahil tüm herşeyi yaptım ama soğuklarda arada geç alıyor ve hatta ikinci marşta çalıştığı da oldu. Mesai arkadaşımda da 2013 modeli var ondada aynı sorun var

Soğukta marş süresi biraz uzun sürebilirde ikinci marşa gerek duymaması lazım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Soğukta marş süresi biraz uzun sürebilirde ikinci marşa gerek duymaması lazım.

Ardahan gibi şehirde eksi 40 larda (bu sene havalar iyiydi eksi 32 üzerine çıkmadı) çalışmasına şükrediyoruz araba çalışsa akü bitiyo akü olsa kapılar açılmıyor. Süspansiyon donuyor alttan gelen sesleri anlatacak bi efekt bulamıyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ardahan gibi şehirde eksi 40 larda (bu sene havalar iyiydi eksi 32 üzerine çıkmadı) çalışmasına şükrediyoruz araba çalışsa akü bitiyo akü olsa kapılar açılmıyor. Süspansiyon donuyor alttan gelen sesleri anlatacak bi efekt bulamıyorum

Hocam o ortamda bu durum çok çok normal. Araç ne yapsın.
O zaman size bir taktik vereyim. Kontağı açın ışıklar sönsün sonra tekrardan kapatıp açın tekrar ışıklar sönsün araç manuel ise debriyaja basın ardından marşa basarak bir deneyin.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arada yapıyoruz onu hatta akşam otomatik farları bile kapatıyorum. Çünkü akü zayıfladığı için farlar kısılıyor hatta sönüyor. Akü zaten küçük 40 küsür amper. Bide farlar açıkken marşa basınca ığığığığ yapıyor. Zaten burda 4 ay lpg de kullanmıyoruz. Yani anlayacağınız civicler soğukta arada nazlı çalışabiliyor. Canı sağolsun

Geri