Civic FD6 İlk marşta zor çalışma

Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Erzıncan'da -40 dereceyi gördüm. Bir keresinde kuş serisi (şahin) aracım çalışmamıştı. Kaputu açtığımda sıvı adına ne varsa aracımın iliklerine kadar donduğunu görmüştüm. Araç 1 gün sobalı bir dükkanda bekledikten sonra kendine gelebilmişti :ROFLMAO:

Aracınız
Civic FB7 2015
Erzıncan'da -40 dereceyi gördüm. Bir keresinde kuş serisi (şahin) aracım çalışmamıştı. Kaputu açtığımda sıvı adına ne varsa aracımın iliklerine kadar donduğunu görmüştüm. Araç 1 gün sobalı bir dükkanda bekledikten sonra kendine gelebilmişti
Aynen.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir gece oğlumun ateşi çıktı saat 24.00 civarı. Hastaneye taksi ile gitmek zorunda kaldık hani bir laf vardır ya bana bir araba lazım o da bu gece lazım diye işte o misal. Kapıda olup da çalışmayan arabayı neyleyim ben dedim ve aldım bi civic. Şimdi tek sorun akü boşalması. Onun içinde hergün işe araba ile gidiyorum ve benzinde kullanıyorum. Lpg bile kafayı yiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bir gece oğlumun ateşi çıktı saat 24.00 civarı. Hastaneye taksi ile gitmek zorunda kaldık hani bir laf vardır ya bana bir araba lazım o da bu gece lazım diye işte o misal. Kapıda olup da çalışmayan arabayı neyleyim ben dedim ve aldım bi civic. Şimdi tek sorun akü boşalması. Onun içinde hergün işe araba ile gidiyorum ve benzinde kullanıyorum. Lpg bile kafayı yiyor.

Hocam size yüsek amper akü lazım. Birde akünün çevresini ısı izalasyonu yapsanız faydası olur diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam size yüsek amper akü lazım. Birde akünün çevresini ısı izalasyonu yapsanız faydası olur diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Bizim aküler ince olduğundan en fazla kaç amperlik oluyor bilginiz var mı. Çünkü dar aküler genelde 42 amper oluyor. Daha yukarısı varmı bilmiyorum.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bizim aküler ince olduğundan en fazla kaç amperlik oluyor bilginiz var mı. Çünkü dar aküler genelde 42 amper oluyor. Daha yukarısı varmı bilmiyorum.

Dar düz kutup 55'lik Mutlu akü olabilir, 3-4 ay önce taktırdım ben de..

Konuyu inceleyebilirsiniz;

Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Abi aynı problemi bende yaşadım. Bende çok problemli bi CRV var ama satamıyorum malum satınca alacak araç yok. İlk önce bujiler değişti. 1 hafta sonra araç yine aynı. Sibop ayarı dediler yine aynı. Beyinden ayarladılar yine aynı. Bir süre sonra araç otomatik olmasına rağmen gittiği yerde stop etmeye başladı. Gaz kelebeğini değiştirdiğimizde sorun çözülmüştü. Bi baktırmanı tavsiye ederim. Bu arada belirteyim çok aman aman bi bilgim yok. Ama bende çözüm bu olmuştu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Soğukta geç çalışma olayı aslında sulu akülerin güçlerini ciddi şekilde kaybetmesi ve araçlarında tam tersine soğukta ilk çalışma da daha fazla akım çekmesi durumlarının birlikte gerçekleşmesine bağlı oluyor.
Bir ara jel aküler araçlara uygulanacak ve bu sorunlar çözülecek diye birşeyler okumuştum ancak devamı gelmedi. Normalde jel akü tiplerinde kapasite kullanımı ve ömrü sulu akülerden çok üstün.

FD6mı sattığım kişiyle görüştüğümde İnci’nin 60ah’lık olanını akünün dış koruma plastiği olmadan yerleştirebildiğini ve çok memnun olduğunu anlattı, FB7lere böyle bir çözüm olur mu tam bilemedim ama 60 hatta 72 amperlik bir akü sizi çok rahatlatacaktır.

Geri