Civic FD6 İlk marşta zor çalışma

Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Abi aynı problemi bende yaşadım. Bende çok problemli bi CRV var ama satamıyorum malum satınca alacak araç yok. İlk önce bujiler değişti. 1 hafta sonra araç yine aynı. Sibop ayarı dediler yine aynı. Beyinden ayarladılar yine aynı. Bir süre sonra araç otomatik olmasına rağmen gittiği yerde stop etmeye başladı. Gaz kelebeğini değiştirdiğimizde sorun çözülmüştü. Bi baktırmanı tavsiye ederim. Bu arada belirteyim çok aman aman bi bilgim yok. Ama bende çözüm bu olmuştu.
Teşekkürler ustamda benzer şeyleri söyledi sırasıyla bobinler buji kabloları gaz kelebeği benzin pompası kontrol edilecek bakalım ne çıkacak

Aracınız
Eski aracım 1.2 corsaya 60A varta taktırmıştım 3.5 yıl kullandım, sattığım tanıdığında 1.5 yıl kullanıp başkasına satmıştı ve aküde sıkıntı yok demişti.

Bizim 1.6 lpg li araçlara aslında 65A mutlunun sarı taksi aküsü lazım. Cidden şaka demiyorum. Yerini ayarlayıp alt tepsiyi felan değişip sığdırmak lazım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eski aracım 1.2 corsaya 60A varta taktırmıştım 3.5 yıl kullandım, sattığım tanıdığında 1.5 yıl kullanıp başkasına satmıştı ve aküde sıkıntı yok demişti.

Bizim 1.6 lpg li araçlara aslında 65A mutlunun sarı taksi aküsü lazım. Cidden şaka demiyorum. Yerini ayarlayıp alt tepsiyi felan değişip sığdırmak lazım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam eski FD6mı sattığım kişi 45ah’lık Mutlu Akü bitince dışındaki koruma plastiğini taktırmadan 60ah’lık İnci Akü’yü takabildiğini söylemişti.
Alt tepsiyi pekte değiştirmeye gerek yok gibime geliyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba;
Aracım civic 2011 elegance. Bende de motor soğukken 2. marjda çalışıyordu. Periyodik bakıma gittiğim ustamın tavsiyesiyle arkadan gazı kapattık. 4-5 gün denedik. Araba normal çalışıyor. Anladık ki problem gaz sisteminde. Akabinde gaz ustama gittim. Testlerini yaptı. Problemin regülatörden olduğu söyledi. Regulatörü değiştirdikten sonra tek marjda Hondam çalışmaya başladı.

Arkadaşlar merhaba;
Aracım civic 2011 elegance. Bende de motor soğukken 2. marjda çalışıyordu. Periyodik bakıma gittiğim ustamın tavsiyesiyle arkadan gazı kapattık. 4-5 gün denedik. Araba normal çalışıyor. Anladık ki problem gaz sisteminde. Akabinde gaz ustama gittim. Testlerini yaptı. Problemin regülatörden olduğu söyledi. Regulatörü değiştirdikten sonra tek marjda Hondam çalışmaya başladı.
Ben de lpg ustasına gösterdim regülatör sağlam çıktı..enjektörler gaz sızdırıyor dedi değiştirdik ama durum hala aynı

Arkadaşlar Merhabalar..Aracım sabahları ilk marşta baya geç çalışıyordu..Buradan okuduklarımdan yola çıkarak Lpg regülatörü ve enjektörleri kontrol ettirdim regülatör sağlam çıktı enjektörler gaz sızdırıyordu onları değiştirdik gaz ayarlarını yaptırdık..Şimdi araç ilk marşta alıyor ama hala tam düzenli istediğim gibi değil ilk marşta alıyor sonra araç boğulur gibi olup kendini sonradan topluyor bunun sebebi sizce nedir sibop ayarı olabilir mi ?

Benim 2012 fd6 aracımda da sabahları geç çalışma problemi vardı subap ayarı yapınca düzeldi.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri