Civic FC5 İstinat duvarı altında kalan honda civic…

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu nasıl mümkün olabiliyor arkadaşlar ? Yani hidrolik pressle yapılsa tamam derim. Duvarın böyle yapması kaporta durumunu sorgulatır hale getirdi bende. Acaba bu araç sahibi foruma üye midir merak ettim doğrusu. Rabbim hepimizi felaketlerden korusun

Ekli dosyalar

• 35B9CC11-1A27-4D37-8080-2D242783B0B2.jpeg
    35B9CC11-1A27-4D37-8080-2D242783B0B2.jpeg
    161.5 KB · Görüntüleme: 268
  • 4CF8C837-3B1F-47C5-9BA5-D3B25780B431.jpeg
    4CF8C837-3B1F-47C5-9BA5-D3B25780B431.jpeg
    140.8 KB · Görüntüleme: 269

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Jaguar sasesinden uretilen ford mondeonun yillar once boyle bir resmini gordum, heyelandan dolayi 4 katli bir duvarin altinda kalmisti civicten bir farki yoktu, bence tum araclar ayni durumda olurdu belki xc90 cok az daha iyi durumda olurdu o da ufak bir ihtimal. Kendim yillardir arabalari yerli yabanci forumlardan okurum ve izlerim sadece bakip gecmem teknik verilerini iihs ve encap ancap gibi kuruluslarada her hafta girer testleri incelerim. Sonuc olarak civic elmas gibi bir saseye karton gibi bir kaportaya sahip bu dogru sozu daha bir arkadastan duydum gercekten oyle. Fordun kaportasi gercekten harika ama is ciddi kazaya gelince hondadan hicbir farki yok. Ek bilgi civic fclerin iihsdeki tavan dayanimi testi cok iyi puan aldi tabi bu resimdeki istimlak duvari kac tondu ve kac mt yuksekten aracin uzerine yigildi bilmiyoruz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu nasıl mümkün olabiliyor arkadaşlar ? Yani hidrolik pressle yapılsa tamam derim. Duvarın böyle yapması kaporta durumunu sorgulatır hale getirdi bende. Acaba bu araç sahibi foruma üye midir merak ettim doğrusu. Rabbim hepimizi felaketlerden korusun
Fotoğraftan görülene göre basit bir istinat duvarına benzemiyor. Arkasından toprakta geldi ise normal derim. Tek teselli kısmı içinde insan olmamasıdır.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Jaguar sasesinden uretilen ford mondeonun yillar once boyle bir resmini gordum, heyelandan dolayi 4 katli bir duvarin altinda kalmisti civicten bir farki yoktu, bence tum araclar ayni durumda olurdu belki xc90 cok az daha iyi durumda olurdu o da ufak bir ihtimal. Kendim yillardir arabalari yerli yabanci forumlardan okurum ve izlerim sadece bakip gecmem teknik verilerini iihs ve encap ancap gibi kuruluslarada her hafta girer testleri incelerim. Sonuc olarak civic elmas gibi bir saseye karton gibi bir kaportaya sahip bu dogru sozu daha bir arkadastan duydum gercekten oyle. Fordun kaportasi gercekten harika ama is ciddi kazaya gelince hondadan hicbir farki yok. Ek bilgi civic fclerin iihsdeki tavan dayanimi testi cok iyi puan aldi tabi bu resimdeki istimlak duvari kac tondu ve kac mt yuksekten aracin uzerine yigildi bilmiyoruz.
Bence iihs sonuçlarını kontrol etmekte fayda var. Ben Honda'nın da Volvo xc60 ın da sonucunu paylaşıyorum:

Ford

Tavan (Roof str) dayanım testi olarak seçtim. Araç ağırlığına göre Honda'nın değerleri daha iyi... Tutmasına elbette daha iyi tutardı üzerine gelen yükü xc60 elbette. Fordu da ekledim.

Bizim aracın bi tavanı sağlam herhalde ?

Son düzenleme:
Aracınız
Araçları bırakın tankların bile en zayıf kısmı tavanlarıdır. Şasenin dikey darbeleri sönümleme gücü herhalde yatay darbelere göre %10 filandır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Araçları bırakın tankların bile en zayıf kısmı tavanlarıdır. Şasenin dikey darbeleri sönümleme gücü herhalde yatay darbelere göre %10 filandır.
Tavanı güçlendirmek için Roll cage şarttır. Ralli araçlarında ise bu zorunludur. Çünkü yoldan çıkıp hemen takla atabilir. Takla atsada pilotlar tek parça halinde çıkar. Günümüz araçlarında ise ekstra maliyet ve kullanım zorluğu oluşturacağı için uygun görülmez. images%20(12).jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
evet kötü duruyor ama sonuçta tonlarca yük biniyor. bilemedim ama 2 tane googleda alman araç örneği buldum onlarda çok iyi görünmüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    860.8 KB · Görüntüleme: 129
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    643.5 KB · Görüntüleme: 127
Geri