Kaput kapanma problemi

Herkese selamlar.
Arabami 03 eylulde teslim aldim alirken benzinli ile lpgli araclarda yapilan indirim tutarlarindan benzinli arac alip sonradan lpg taktirtim.benzinli aracta 8000 tl bir indirim aldim.
Kaput problemine gelecek olursam
Araci aldiktan sonra ankara brc bolge bayisinde 5 veya 6 eylulde lpg taktirdim.aracin kaputu ortalama 5-6 saat acik kaldi lpg montaji bittikten sonra calisan arkadaslar kapagi biraktilar kapanmadi 1,2,3,4,5 denediler kapanmiyor.yaklasik yarim saat ugrastilar kapanmadi orada calisan bir arkadasin babasin honda ozel serviste usta oldugunu soylediler basit bir konu gidebiliriz dendi bende kaput kapansin benim icin problem yok dedim,yarim saat ugrasirken calisan arkadaslardan birisi bu kasalarda kaputla ilgili kronik bir sorun var esneme yapiyor gibi biseyler soyledi.
Tabi insanin cani sikiliyor arac 100 km de iki gunluk kaput kapanmiyor.
Honda ozel servise gittik bazi basit ayarlari yaptiktan sonra kaput kapandi.mavidenizlere geri donduk arkadasi dukkana birakip ayrildim.
Eve giderken kaputun sol tarafi surekli sallaniyor biraz hiz yaptim,100-110 gibi kaput kalkacak gibi,tekrar honda ozel servis tekrar ayar yine problem devam ediyor.
Mavidenizlere geri donduk ben servise gidecegimi soyledim tabiki dediler buradan geldiginizide soyleyin bu konuda onlarinda hakkini vermek lazim konuyla bayagi alakadar oldular ama insanin boyle bir problemle karsilasinca morali bozuluyor.
Servise gidince fc5 lerde kaputla ilgili sallanti,ses vs.problemle cok gelen oldugunu soylediler ve ayar yaptilar ve problem cozuldu.kaputun cok genis oldugunu ve uzun sure acik kalinca agirliktan ve buyuklukten oldugunu soylediler.bence yinede olmamasi gerekiyor ama yinede simdilik sikinti yok,1000 km kontrole gidince tekrar kontrol ettirecem.
PAYLASMAMDAKİ AMACİM,BUNA BENZER KAPANMAYAN KAPUT VEYA KAPUTTA SES VE HAVALANACAKMİS GİBİ OLMASİ DURUMUNDA HİCBİR MUDAHELE YAPMADAN YAPTİRMADAN SERVİSE GİTMENİZ.İYİ AKSAMLAR

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bu konuda forumda kaputta dalgalanma vb. konular mevcut. Gecmis olsun insallah tekrar etmez.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Tesekurler.insallah tekrarlamaz,dogrudur dalgalanma v.s vardi ama kapanmama gibi bir problem goremedigim icin yazmak istedim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16293]Aliaykin[/MENTION] Geçmiş olsun paylaşım için teşekkürler.

Aracınız
Bu sıkıntıların tamamı kullanılan ince kaporta saçı kaynaklı, uzun süre açık kalınca, malum tek tarafta kaputu tutan çubuk var, ince saç ağırlıktan destek olmayan tarafa doğru yamulmus muhtemelen.

Ali Er

0
Arkadaslar bugun aracin yagina suyuna bakayim dedim.Kaputu once yavasca biraktim kapanmadi.İkincide kaputu biraz yukardan birakip kapattim kapandi ancak sonradan farkettim kaputun sag on kisminda problem olustu ne yapmam lazim?Acil bilgi lutfen moralim cok bozuldu simdi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13065]Ali Veli[/MENTION] Fotoda ki sorunu tam olarak göremedim biraz daha açıklar mısınız

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=13065]Ali Veli[/MENTION] bu kaput kapatmayla olacak bi soruna benzemiyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri