Karbon folyo kaplama..

aykutoğlu

Özel Üye
İnsanların ve özellikle küçük olmaları sebebiyle çocuklarımın binip inerken sürekli ayaklarını sürtmeleri sebebi ile çizilip kirlenen kapı içi plastik parçalarını karbon görünümlü folyo ile kaplama yaptım. Ön emniyet kemerlerinin olduğu B-Post ve arka koltuk yan kısımları olan C-Post larda kapla beni diye yalvarıyorlar uygulaması ve görüntüsü gerçekten çok hoş.

Daha sonra hızımı alamadım ve uzun bir süre önce aldığım fakat renginin hoşuma gitmemesi, araç içi ve dış rengine uyum sağlamadığı için montajını yapmadığım binip inerken kapı içi ayak sürtmelerine karşı koruma sağlayan parçalarıda kapadım.

Folyoyu kaplama yapacağım parçanın kenarlarından 1 er santim fazla kalacak şekilde kestim
IMG_1837.JPG

Yapıştırmak için kenar noktalara fön makinası ile ısırarak yumuşattım. Elinizle yapıştırmak için uğraşmayın olmuyor fön makinesi ile sıcak hava tutunca folyo hamur gibi yumuşuyor ve elinizle katlamaya gerek kalmadan kendiliğinden katlanıyor. Soğuyunca sertleşiyor.
IMG_1833.JPG

Bu da öncesi ve sonrası
IMG_1836.JPG

IMG_1838.JPG
IMG_1840.JPG
IMG_1871.JPG
IMG_1872.JPG

Bunlarda uzun süre önce aldığım fakat rengini beğenmediğim kapı içi kaplamalar.
IMG_1843.JPG

Buda kaplama sonrası
IMG_1854.JPG
IMG_1853.JPG

Karbon Folyoyu hepsiburada dan otografik adlı satıcıdan aldım malzeme kalitesi ve paketleme çok iyiydi

Kapı içi koruma nedir diyen yada almak isteyen olursa bu da linki. Ürün metal kaliteli ve işini fazlasıyla yapar

Birde video çektim yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilir

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben sökmeden yapıyorum ama 2-3 ayda bir atıyor kenarları yeniliyorum.
Bu şekil uzun ömürlü olur. Bu trimlerin tırnakları tam nerede işaretleyip gösterirseniz sevinirim.
Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

aykutoğlu

Özel Üye

aykutoğlu

Özel Üye
Herhangi bir vida varmı yoksa çekip çıkacak şekilde mi önler ve arkalar

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ön parçaları parmaklarınızı altına sokarak hafifçe çekin çıkıyor, arka parçaları tek bir dübel tutuyor koltuğun altına doğru içerde kalıyor elinizi hafiften parçanın altına sokun o da kendiliğinden çıkıyor

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri