Karbon folyo kaplama..

aykutoğlu

Özel Üye
B Post için Accord videosu buldum.
Görüntü olarak benziyorlar acaba Civic te bu şekilde sökülür mü ?

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Keşke böyle olsa şimdi söker yarım saatte kaplar takarım ama malesef bizde emniyet kemeri alt somunu kaplama üzerine sıkılmış lokma ve cırcır lazım malum yasaklar yüzünden çıkıp alamıyorum güzel bir lokma takımı almak istiyorum haftaya halledicem inşallah
IMG_1948.JPG

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Ön parçaları parmaklarınızı altına sokarak hafifçe çekin çıkıyor, arka parçaları tek bir dübel tutuyor koltuğun altına doğru içerde kalıyor elinizi hafiften parçanın altına sokun o da kendiliğinden çıkıyor

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Fb7 için de aynısı geçerli mi? Bir bilginiz var mı?

Aracınız
Civic FC5 2020
süper bir çalışma olmuş tebrik ederim... Benim de kafamdaki en önemli konulardan biri bakalitlerin çizilmesi. Her aldığım sıfır araçta aynı dertleri hep yaşadım. Bu sefer aldığım araçta çizik olmasın diye önlemi baştan almak istiyorum.
Siz olduğu gibi karbon kaplamışsınız ama renk değişmiş.. Bunu açıkçası ben istemiyorum . Aracın dizaynı nasılsa öyle kalsın istiyorum.

Ben eşikleri ve ayak hizasında çizilebilecek bakalitleri 150 micron iiyi kalite kaputları kapladıkları film ile kaplamayı düşünüyorum.. En büyük sorun rahat bir çalışma alanı.. Bahçe ve bahçede kesim için masa falan olsaydı çok iyi olurdu ama maalesef.

Karbon yerine kaput filmi konusunda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Saygılar

aykutoğlu

Özel Üye
süper bir çalışma olmuş tebrik ederim... Benim de kafamdaki en önemli konulardan biri bakalitlerin çizilmesi. Her aldığım sıfır araçta aynı dertleri hep yaşadım. Bu sefer aldığım araçta çizik olmasın diye önlemi baştan almak istiyorum.
Siz olduğu gibi karbon kaplamışsınız ama renk değişmiş.. Bunu açıkçası ben istemiyorum . Aracın dizaynı nasılsa öyle kalsın istiyorum.

Ben eşikleri ve ayak hizasında çizilebilecek bakalitleri 150 micron iiyi kalite kaputları kapladıkları film ile kaplamayı düşünüyorum.. En büyük sorun rahat bir çalışma alanı.. Bahçe ve bahçede kesim için masa falan olsaydı çok iyi olurdu ama maalesef.

Karbon yerine kaput filmi konusunda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Saygılar

Aynı fikri bende çamurluk ve kaputu kaplatırken arkadaşa sundum buralar çok çiziliyor kaplanmaz mi dedim abi bu film 160 mikron yani çok etli ve metal için tasarlanmış plastik aksama yapışmaz kıvrımlı yerlerden kalkar ama istersen yaparız bence boşa masraf dedi bende vazgeçtim. Bu karbon tarzı kaplama bi değişik fön makinası ile ısıtınca kıvrımlı yerlere göre şekil alıyor soğuyunca sertleşiyor ve öyle kalıyor. Farklı renk ve desenlerde hatta desensiz olanlarıda mevcut onları bi değerlendirin bence

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2020
anladım üstad.
o zaman metal olan yerlere kaput filmi daha iyi olabilir.
Peki sizin kullandığınız malzemenin renk olarak şeffafı varmıdır? Sökmeye kalksak bakalitte iz bırakır mı?
Birde oldukçauğraş gerektiriyor anlaşılan. Ben sökme yerine kırma yaparsam sakat olur.. araba daha 100 km de:))

aykutoğlu

Özel Üye
anladım üstad.
o zaman metal olan yerlere kaput filmi daha iyi olabilir.
Peki sizin kullandığınız malzemenin renk olarak şeffafı varmıdır? Sökmeye kalksak bakalitte iz bırakır mı?
Birde oldukçauğraş gerektiriyor anlaşılan. Ben sökme yerine kırma yaparsam sakat olur.. araba daha 100 km de:))

Kesinlikle iz bırakmıyor uygulaması biraz el becerisi ve zahmet istiyor ama yapması çok zevkli bir uygulama. Aslında plastiğe uygulanabilen şeffaf film de büyük ihtimalle vardır bence bu konuda en iyi bilgiyi işin ustası olan reklamcılardan yada komple araç kaplama yapan kişilerden öğrenebilirsiniz gibime geliyor

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2020
Biz iyisi mi yollar açıldığı zaman malzemeleri alıp gölcük ziyareti yapalım..:D:D:D. Birde youtube videosu çekilir

aykutoğlu

Özel Üye
@stream şöyle bir ürün buldum fiyatı uygun isterseniz alıp bi deneyin. Ürün yorumlarına bakınca sert bir yapısı olduğu anlaşılıyor birçok kullanıcı fön makinası kullanmamış o yüzden pek memnun kalmamış. Bence sert olması iyi bunun anlamı fön makinası ile şekil verilip soğuyunca aynı şekilde kaldığı anlamına geliyor. Birde ısıtmaktan korkmayın ısındıkça yumuşar ve daha iyi şekil alıp soğuyunca daha iyi yapışır

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri