Kasım 2020 - Honda Bakım Kampanyası (2016 öncesi için geçerli)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar, paylaşımınz için teşekkürler hocam.

Bujileri ucuza değişmişler. Bana yüksek fiyat vermişler. Eskileri saklayın gideri var onların hocam. Kaç bin km'de aracınız bu arada ?

Video'yu izledim, sesli evet. Enejektörlerden geliyor ses. Benzinde daha sakin çalışır. Soğuksa gergiden'de ekstra bir ses geliyor. Aracı yıkatınca bana da frenler iyi tutuyormuş hissi veriyor. Temizlemişlerdir balata spreyiyle onun etkisidir sizdeki de bence.
Araç 105bin km de bujiler daha önceden değişmemiştir sanırım :) Ayrıca videoda araç benzinde çalışıyor. Fren hakkındaki yorumunuz mantıklı geldi. Sırada LPG bakımı yaptırmak var. Ondan bir iki ay sonrada yağ bakımı ve boğaz kelebeği temizliği yaptırmayı düşünüyorum. Servis şu sibop ayrını İnş iyi yapmıştır...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç 105bin km de bujiler daha önceden değişmemiştir sanırım :) Ayrıca videoda araç benzinde çalışıyor. Fren hakkındaki yorumunuz mantıklı geldi. Sırada LPG bakımı yaptırmak var. Ondan bir iki ay sonrada yağ bakımı ve boğaz kelebeği temizliği yaptırmayı düşünüyorum. Servis şu sibop ayrını İnş iyi yapmıştır...
Boğaz kelebeğini neden temizletmek istiyordunuz? Bence özel bir nedeni yok ise subap ayarı sonrası çekişte de hissedilir bir iyileşme varsa acele etmenize gerek yok.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de Honda Marmara'yı aradım bugün 820 buji fiyatı +60 işçilik, 305tl V kayışı +100tl işçilik. Bujiyi geçen sene değişseydim 200tl kardaydım.
Buji SILZKR7C11DS kodlu. Adam sağ olsun tek tek söyledi?

Ekstra olarak da şanzıman yağı 160tl litresi, 280tl de şanzıman yağı filtresi fiyatı aldım.
Evet hocam @blind hocamın buji için toplamda genel işçilik ve kdv ile birlikte 780 lira tutmuş.
Size 880 lira fiyat vermişler, 100 lira fazla.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Değişmemiştir muhtemelen bujiler. Ses konusunda fena yanılmışım :cry: Gürültülü gerçekten.

@m2hamid evet +60tl işçiliği var. Genelde de verilen fiyattan düşüğe geliyor fatura. Bakalım hala zamanım yok gitmeye.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bujiler değişti ve subap ayarı yapılmış. Alakası varmı bilmiyorum belkide psikolojik olabilir firenler sanki daha iyi tutuyor ilk dikkatimi çeken bu oldu. Ayrıca rölantide beklerken bir titreme hissediyorum sanki, eskiden varmıydı onuda pek hatırlamıyorum ama ? performans olarakta farketti gibi. Bu titreme belki takozlarla alakalıda olabilir. Motorun sesini kaydettim videoda sanki dizel araba gibi ses geliyor ama tabiki o kadar gürültü değil.
Bu buji değişimi ve subap ayarı sonrası arabanın alışma suresi olur mu ?
Ayrıca servis arabanın rütuş isteyen yerlerine boya atmış ben birşey demeden o hoşuma gitti.
Çıkan bujiler ve fatura;

Motor sesi bana gayet normal geldi :)
Subap ayarı sonrası alışma süresi diye bir durum yok diye biliyorum ama @Hakan_1453 hocama sormak lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Değişmemiştir muhtemelen bujiler. Ses konusunda fena yanılmışım :cry: Gürültülü gerçekten.

@m2hamid evet +60tl işçiliği var. Genelde de verilen fiyattan düşüğe geliyor fatura. Bakalım hala zamanım yok gitmeye.
Hocam bencs subap ayarı ve buji işini daha fazla geciktirmeyin :)
Kampanya Kasım sonunda bitiyor en azından bujiyi değiştirin :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aynen o niyetteiym de ha şu cumartesi ha bu cumartesi derken kalıyor. Cumartesileri bile yoğunum. Bir eleman alıp getirteceğim ya da birinden rica edeceğim bakalım.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Boğaz kelebeğini neden temizletmek istiyordunuz? Bence özel bir nedeni yok ise subap ayarı sonrası çekişte de hissedilir bir iyileşme varsa acele etmenize gerek yok.
Şu vtech teklemesi dediğimiz olaydan ve bazen firen yaptığımda durma noktasına yaklaştığımda rölanti düşüyor gerçi benimki vtech teklemesi mi onuda bilmiyorum belki lpg de sıkıntı vardır. Belkide o problemler düzelmiştir buji değişiminden sonra çok kullanma şansım olmadı. Lpg bakımı yaptırdıktan sonra düzelmezse fayda eder diye boğaz kelebeği de temizletmeyi düşünüyordum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu vtech teklemesi dediğimiz olaydan ve bazen firen yaptığımda durma noktasına yaklaştığımda rölanti düşüyor gerçi benimki vtech teklemesi mi onuda bilmiyorum belki lpg de sıkıntı vardır. Belkide o problemler düzelmiştir buji değişiminden sonra çok kullanma şansım olmadı. Lpg bakımı yaptırdıktan sonra düzelmezse fayda eder diye boğaz kelebeği de temizletmeyi düşünüyordum.
Bence aracınızı biraz kullanıp subap ayarı ve buji sonrası şikayetlerinizin azalıp azalmadığını gözlemleyin.
Hatta bence hazır subap ayarı yapılmışken ayar sonrası LPG bakımı ve yol LPG ayarı yaptırmanız faydalı olacaktır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Motor sesi bana gayet normal geldi :)
Subap ayarı sonrası alışma süresi diye bir durum yok diye biliyorum ama @Hakan_1453 hocama sormak lazım.
Motor sesi normal hocam. Subap ayarı aracin yakıtını, performansını ve motorun stabil, titresimsiz, vuruntusuz çalışmasını anlık olarak degistirir. Belli bir alışma süreci olacağını sanmıyorum. Olsa da bu fark anlayamayacağı mız seviyede olur diye düşünüyorum.

Geri