Civic FC5 Kaza Yaptım - Airbag Açmadı !

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. Bugün sabah saatlerinde işe giderken zincirleme kazaya karıştım.
Önümdeki araç ani fren yaparak durdu. Takip mesafesini kolladığım için çarpmadan durdum. Durduğum an aynadan arkadan gelen araca bakarken hızlı geldiğini farkettim.
Sol şeritte olduğum için refleksle aracı alabildiğim kadar sola aldım ama sonuç ortada.
Arkadan gelen arkadaş yüksek hızıyla beraber bana çarptı, tabi bende önümdekine. 4 araçlık maddi hasarlı kazaya karıştık.
Önümdeki aracın yan koltuktaki yolcusu boynundan hafif yaralandı. Ambulans geldi vs. Çok şükür herkes iyi.

Aracım airbaglerini açmadı. Aracı servise götürdüğümde airbagleri sordum, çarpma sensörlerinin olduğu kısımlardan darbe olmadığı için airbag açmadığını ilettiler (!)

• Takip mesafesini korudum. İlk çarpan araç arkamdaki araç oldu.
  • Emniyet kemerini takmadan 1 metre ilerlemem, kemerim takılıydı. Kemer tokası vs hayatta kullanmam.
  • Gerekli olursa araç log kayıtlarına baktıracağım.
  • Polis ekiplerine verilen tüm tutanak beyanatlarında bana arkadan çarpan aracın kazaya sebebiyet verdiği belirtildi. Yani benim hiçbir sebebiyetim yok.
  • Araç 2019 Model Eco Elegance
  • 20.000 bakımı yetkili servisinde geçen hafta yapıldı. Garantisi devam etmekte.
  • Tramer kaydı yok. Daha önce kazası olmadı.
  • Araç kaskolu ve sigortalı

Yarın emniyetten kaza rapor tutanağını almaya gideceğim. İnanın tüm keyfim kaçtı. Sabahtan beri ne yemek yedim ne su içtim.
Airbag açmadığı için perte çıkma durumu var mı bilmiyorum. Konu hakkında fikirleriniz, tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

İyi forumlar dilerim
  • 20200917_083312.jpg20200917_144958.jpg20200917_145037.jpgIMG-20200917-WA0053.jpg

gunesec

Özel Üye
Eşimin park halindeki aracın durumu bu..buna yuzde 99 pert kararı cıkacak sizin ki kesinlikle pert olur kanaatimce..sizi aradıklarında bu araca kesinlikle binmek istemediğinizi bastıra bastıra söylemeniz gerekiyor yalnız Ekli dosyayı görüntüle 261629Ekli dosyayı görüntüle 261630Ekli dosyayı görüntüle 261631

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun size de. Nasıl olmuş olay?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eşimin park halindeki aracın durumu bu..buna yuzde 99 pert kararı cıkacak sizin ki kesinlikle pert olur kanaatimce..sizi aradıklarında bu araca kesinlikle binmek istemediğinizi bastıra bastıra söylemeniz gerekiyor yalnız Ekli dosyayı görüntüle 261629Ekli dosyayı görüntüle 261630Ekli dosyayı görüntüle 261631

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun. O kadar çok şiddetli çarpmış ki tavan bile yamulmuş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Öncelikle geçmiş olsun, bu kazanın bire
Bir aynısını 2016 yılında 2013 civic aracımla yaşadım. Sonuç olarak araç perte çıkmadı. Kaput, çamurluk değişti arka taraf boya ile kurtuldu. Yürüyen aksamı kusursuz hala biniyorum ama satarken bu boya, değişeni muhtemelen kimse anlamayacak

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle geçmiş olsun, bu kazanın bire
Bir aynısını 2016 yılında 2013 civic aracımla yaşadım. Sonuç olarak araç perte çıkmadı. Kaput, çamurluk değişti arka taraf boya ile kurtuldu. Yürüyen aksamı kusursuz hala biniyorum ama satarken bu boya, değişeni muhtemelen kimse anlamayacak

neden anlıyamaz ??

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Dostum sen olayı baya bir yanlış anladın sanırım. Benim amacım kazayı, boyayı saklamak olsa burada plakam açık şekilde yazmam. Ayrıca işlemlerin hepsi serviste yapıldı, kalem kalem çıkıyor. Anlatmaya çalıştığım arabamın boyası değişeni çok görünse de durumunun iyi olduğunu mekanik kısmının kusursuz olduğu. Ama insanımız buna bakmayacağı için arkadaş da benim gibi sıkıntı yaşayacak.
expere sokunca hepsi çıkar

Aracınız
Civic FC5 2017
Dostum sen olayı baya bir yanlış anladın sanırım. Benim amacım kazayı, boyayı saklamak olsa burada plakam açık şekilde yazmam. Ayrıca işlemlerin hepsi serviste yapıldı, kalem kalem çıkıyor. Anlatmaya çalıştığım arabamın boyası değişeni çok görünse de durumunun iyi olduğunu mekanik kısmının kusursuz olduğu. Ama insanımız buna bakmayacağı için arkadaş da benim gibi sıkıntı yaşayacak.

sen öle anlatırsan bende öle anlarım

Geri