Kaza yaptım arkadaşlar

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar 2 saat kadar önce ufak bi kaza yaşadım opetin içinde atm lerin önünde park yerinden geri gelirken park sensörünün uyarı sesiyle arkamdaki arabayı farkedip durdum arkamdaki araçta dönüyordu ( ama cok acaip bi donme şekli arkası boş tır döndürüyor arkadaş zaten e ehliyetli ) görüp duruyor( bu esnada ikimizde duyoruz ) sonra arkadaki arkadaş kurtarır diye devam ediyor ve sonuç kaza tespit tutanağı tuttum şimdi merak ettiğim

Otoparktan çıktığım için hatalı benmi olurum sigorta şirketi nezdinde

Servis bu tamponu onarır mı yoksa degisimmi isteyecektir ?

Bu isler nasıl oluyor cok bilmiyorum benim tramerime yada kaskoma yansiyacakmi karşı taraf bu onarılır ben hasarı karşılayım ikimizede ceza yazmasınlar falan dedi ama sizce ne yapmayalım yarın servise götürüp öğreneceğim

Birde belirtmek istedim brnim aracim durduktan sonra hiç hareket etmedi adamda tamponu surttukten sonra direk durdu 20190505_115531.jpeg20190505_112616.jpeg20190505_123854.jpeg20190505_112611.jpeg

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Hepinize çok tesekkur ederim arkadaşlar kaskoyu hondada yaptırmıştım zaten yarın servise gidecem zaten mini onarım koşullarınıda ogrenirim ama kaskoya herseyi dahil ettirdim insallah mini onarımda vardır bezle temizledim sensör calisiyor hicbir sıkıntı yok sadece bir kac yerde boya kalkmış sanırım oralar boyansa sıkıntı kalmayacak gibi allah kimseye kaza bela vermesin insallah küçük ama yinede can sıkıyor

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Raporda aciklamama otoparktan cikatken kendimin vr arabanın durduğunu sonra aracin devam ettigini benim durmaya devam ettigimi yazdım cizimlerdede kendi aracımı duruyor karsi tarafin aracını devam ediyor yazdım zaten olayda o sekilde oldu park sensörü ötünce durdum arkadaki arkadaşta durdu iste aniden olunca anlayamıyorsun ileri almaya firsat kalmadan arkadaki arac devam etti kurtarir sanarak
Rapordaki ifadeleriniz çok önemli. Otoparktan çıktığınızı yazdı iseniz %50 %50 çıkabilir. Hasara gelince sensörlerde bir şey yok ise boya tamiri kasko için plastik aksamda sınırsız. Kaskonuz varsa Mini onarım kısmını okuyun kriterleri karşılıyor mu? Bazıları 5 cm sınırı vs getiriyor. Önce bir kaportacıda tamponu yerine otutturun, sonra mini onarımdan plastik aksamı yaptırabilirsiniz. Kaskonuz yoksa hızlı onarım servislerinden fiyat alın. Bir şey tutmaz.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
S

Silinen üye 20336

Guest
Geçmiş olsun. Kazanın her türlüsü can sıkıyor. ALLAH her türlü kazadan korusun.

Yapılması gerekenlerle ilgi yeterince bilgi paylaşımı yapılmış ancak bir kaç şey de ben paylaşayım;

Plastik aksamlarda kırılan bölgelerin onarımı mümkün. Belki de kırık bile oluşmadı. Bu sebepten tampon değişimi gereksiz olur.

-Öncelik mini onarım kapsamında çözüm aramak olmalı.
-Olmuyorsa; Karşı taraf hatasını kabul ediyorsa işin ehli bir yerde onarım yaptırıp ödemeyi karşı tarafa yaptırtmalı.
-O da olmuyorsa onarım maliyetini öğrenip ya cepten yada kaskodan onarım için bir karar vermeli.

Bu arada karşı tarafın tavrı nasıldı bilemiyorum ama kaskoyu kullanmak niyetindeyse tutanağı işleme koydurursa onun bildiriminde siz karşı taraf olacağınız için tramere işlenebilir kaza siz tutanağı işleme koydurmasanız bile. Bu kısım bilgi değil. Sadece yorum.
Karşı tarafla iletişim halinde olmakta yarar var kaskoya bildirim olmasını kesinlikle istemiyorsanız.

Bu tür olaylarda her şartta tutanak tutmak ancak gerekirse işleme koymak en garantisi sanırım.
Bazen karşı taraf ısrar eder tutanağa gerek yok ben yaptırırım diye! Trafik sigortası olmayabilir, ehliyeti olmayabilir, alkollü olabilir, bir takım eksiklikleri olur ve kazanın kayda geçmesi ona ilave maliyetler ve cezalar getirebilir. Bu sebepten istemeyebilir tutanak tutulmasını.
Yada niyeti kötüdür kaza sonrası tutanak tutturmayıp ertesi gün sen arayınca da ben seni tanımıyorum ne kazası diyecektir...!

Rast gitsin işleriniz...

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
malesef sizinde soylediginiz gibi cok ceaitli insanlar olduğu için kaza gerçekleştikten sonra karşı taraf ben hasarı karşılayım dedi araç emanetmis baskasinin aracıymış arac sahibi olduğunu tahmin ettigim butun isler bittikten sonrada birisi geldi bende tabiki olur tutanağı tutalım yarın haberleşelim olurda sizi bulamazsam devreye sigorta girer diyerek tutanağı hazırladım bakalım sabah halledicez artık
Geçmiş olsun. Kazanın her türlüsü can sıkıyor. ALLAH her türlü kazadan korusun.

Yapılması gerekenlerle ilgi yeterince bilgi paylaşımı yapılmış ancak bir kaç şey de ben paylaşayım;

Plastik aksamlarda kırılan bölgelerin onarımı mümkün. Belki de kırık bile oluşmadı. Bu sebepten tampon değişimi gereksiz olur.

-Öncelik mini onarım kapsamında çözüm aramak olmalı.
-Olmuyorsa; Karşı taraf hatasını kabul ediyorsa işin ehli bir yerde onarım yaptırıp ödemeyi karşı tarafa yaptırtmalı.
-O da olmuyorsa onarım maliyetini öğrenip ya cepten yada kaskodan onarım için bir karar vermeli.

Bu arada karşı tarafın tavrı nasıldı bilemiyorum ama kaskoyu kullanmak niyetindeyse tutanağı işleme koydurursa onun bildiriminde siz karşı taraf olacağınız için tramere işlenebilir kaza siz tutanağı işleme koydurmasanız bile. Bu kısım bilgi değil. Sadece yorum.
Karşı tarafla iletişim halinde olmakta yarar var kaskoya bildirim olmasını kesinlikle istemiyorsanız.

Bu tür olaylarda her şartta tutanak tutmak ancak gerekirse işleme koymak en garantisi sanırım.
Bazen karşı taraf ısrar eder tutanağa gerek yok ben yaptırırım diye! Trafik sigortası olmayabilir, ehliyeti olmayabilir, alkollü olabilir, bir takım eksiklikleri olur ve kazanın kayda geçmesi ona ilave maliyetler ve cezalar getirebilir. Bu sebepten istemeyebilir tutanak tutulmasını.
Yada niyeti kötüdür kaza sonrası tutanak tutturmayıp ertesi gün sen arayınca da ben seni tanımıyorum ne kazası diyecektir...!

Rast gitsin işleriniz...

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar sabah servise gittim edindiğim bilgileri sizinlede paylaşayım insallah kimseye lazım olmaz

Öncelikle servis sag reflektör degisimi gerektigini söyledi 137 tl tampon braketlerine bakacaklar kırık değil cikmis gibi duruyor dediler ama soktuklerinde kırıksa değişecekler 65 tl park sensöründe sıkıntı yok ve tampon boyamaya icin 500-600 tl gibi birsey tutar dediler toplamda 700-800 tl arasi bir maliyet çıktı karşı taraflara anlaştık bir kısmını hondaya gönderdi arkadaş

Mini onarım koşullarını araştırdım biraz sigortacimizla görüştük 2 tane yer bulduk mini onarım için birini aradık dedilerki tramerde hasar kaydı çıkıyor biz gönderiyoruz sigorta şirketi bildiriyor hasar kaydı olarak işliyorlar ama bazen islemeyebiliyorlarda net bir sey söyleyemiyoruz dediler ( kasko sompo japon genişletilmiş kasko )

Mini onarım yaptıran hondacı bir ablada sağolsun serviste denk geldik bana daha önce boyle ufak bir sürtmeden dolayı mini onarımla boyattigini ama boyanin zamanla kalktığını söyledi serviste tamponu lokal boyayamiyor muhtelif yerlerde çizikler olduğu icin belli bir kot farkinin üstünde komple boyuyorlar ( açıklama su sekilde bu kisma lokal boya yaparsak boya kalkabilir garantisini veremeyeceğimiz icin komple boyuyoruz) ayrıca su teklifide sunuyorlar pasta cila rutuş ama orjinal gibi görünmeyebilir dediler

Aracı bırakmadım yarın bırakacağımı söyledim bir arkadaşımın tanıdığı Özel bir servisede fotograf attı dedilerki masrafin 800 lira olur dediler tamponun belli bir kısmını boyuyorlar onlarda o yüzden yarın yetkili servise birakmak mantıklı geldi karşı tarafla anlaştık zaten 500 tl hondanın hesabına gonderdi sağolsun adam kaçmadı etmedi ben bu kadarını karşılayabilirim dedi bende uzatmadım kazadır hepimizin başına gelebilir önemli olan iyi niyet diye düşünüyorum inşallah kimse böyle bir sıkıntı yaşamaz

Merhaba arkadaşlar sabah servise gittim edindiğim bilgileri sizinlede paylaşayım insallah kimseye lazım olmaz

Öncelikle servis sag reflektör degisimi gerektigini söyledi 137 tl tampon braketlerine bakacaklar kırık değil cikmis gibi duruyor dediler ama soktuklerinde kırıksa değişecekler 65 tl park sensöründe sıkıntı yok ve tampon boyamaya icin 500-600 tl gibi birsey tutar dediler toplamda 700-800 tl arasi bir maliyet çıktı karşı taraflara anlaştık bir kısmını hondaya gönderdi arkadaş

Mini onarım koşullarını araştırdım biraz sigortacimizla görüştük 2 tane yer bulduk mini onarım için birini aradık dedilerki tramerde hasar kaydı çıkıyor biz gönderiyoruz sigorta şirketi bildiriyor hasar kaydı olarak işliyorlar ama bazen islemeyebiliyorlarda net bir sey söyleyemiyoruz dediler ( kasko sompo japon genişletilmiş kasko )

Mini onarım yaptıran hondacı bir ablada sağolsun serviste denk geldik bana daha önce boyle ufak bir sürtmeden dolayı mini onarımla boyattigini ama boyanin zamanla kalktığını söyledi serviste tamponu lokal boyayamiyor muhtelif yerlerde çizikler olduğu icin belli bir kot farkinin üstünde komple boyuyorlar ( açıklama su sekilde bu kisma lokal boya yaparsak boya kalkabilir garantisini veremeyeceğimiz icin komple boyuyoruz) ayrıca su teklifide sunuyorlar pasta cila rutuş ama orjinal gibi görünmeyebilir dediler

Aracı bırakmadım yarın bırakacağımı söyledim bir arkadaşımın tanıdığı Özel bir servisede fotograf attı dedilerki masrafin 800 lira olur dediler tamponun belli bir kısmını boyuyorlar onlarda o yüzden yarın yetkili servise birakmak mantıklı geldi karşı tarafla anlaştık zaten 500 tl hondanın hesabına gonderdi sağolsun adam kaçmadı etmedi ben bu kadarını karşılayabilirim dedi bende uzatmadım kazadır hepimizin başına gelebilir önemli olan iyi niyet diye düşünüyorum inşallah kimse böyle bir sıkıntı yaşamaz

Geçmiş olsun çok önemli bişey yok zaten trafikte her araçta oluyo bu kadar kafaya takmayın.Altınüstü iki cıvatadır araba dediğin

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@AliDuran18 Gelmiş geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Geri