Civic FB7 Kaza yaptım tamir yeri ve hata oranı hakkında yorum yardımı bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar dosya yeni sonuçlandı, ben sonucu beklemeden işlemlerin kasko üzerinden devam etmesini talep etmiştim, airbag lambası yandıktan sonra yetkili servis harici bir yerde yaptırma fikrini kafamdan silmiştim.
Servis inceleme yaptıktan sonra tampon ve farı tamire göndereceğini panjur, tampon demiri, far alt demir ayağını, havalandırma kutusunu ve srs beynini değiştireceğini söylemişti ayrıca çok yoğun olduklarını ve en erken ayın 31 i teslim süresi vermişti. Kasko ikame araç suresini 30 gün yaptırmıştım o açından sıkıntı etmedim, sigorta şirketi en kısa sürede ikame araç ayarladı. (Octavia dizel dsg) Bunu kullanmaya başladıktan sonra hiç kendi aracımı aramadım ? yüksek tork, dsg nin hızı çok ayrı bir keyif veriyor. Ayrıca yol tutuşu ve yalıtımı bir kaç gömlek üstün.
Sigortacım değer kaybı davasıda açalım dedi, gelişmeleri yazarım yine.

Ekli dosyayı görüntüle 268595
Geçmiş olsun, trafik sizi haklı bulup bütün suçu karşı tarafa vermiş (y)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam geçmiş olsun şimdi gördüm, tabiki suçu karşı tarafa verecek hem yol sizin hem de karşı taraf gelmiş sizin şeritte vurmuş gibi duruyor fotolarda. Servise vermeniz çok mantıklı olmuş, bir akrabam tutup yaptığı kaza sonrası rapor tutturup dışarıda cebinden yaptırdı hasarını, şuan 5664 e mesaj atınca araçta çarpışma olduğu görülüyor ancak hasar çıkmıyor e tabi bu da doğal olarak mide bulandırıyor. Yarın öbürünü satarken en azından hasarın ne olduğunu ve nerede yapıldığını kayıtlı olarak karşı tarafa sunabilirsiniz. Mantıklı karar olmuş, tekrar geçmiş olsun

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Öncelikle çok geçmiş olsun, iki yıl önce aracıma park halinde iken çarpmıştı bir araç. Yetkili servis 2019 yılında yaklaşık 40-50 bin tl masraf tutacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Karşı taraf cepten yaptırmayı önermişti. Orijinal parçalar ile far ve far yıkama, tampon braketleri değişti. Kaput ucunda 20 cm , sol çamurlukta 10 cm lokal boya ile halloldu. Tramer kaydı işlenmedi ek olarak EGM tarafından raporda tutuldu. İlana koyduğumda kimse sormadı neden diye, keşke yetkili servise vermeseydiniz. İnşallah satarken başınız ağrımaz. Tekrardan geçmiş olsun.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle çok geçmiş olsun, iki yıl önce aracıma park halinde iken çarpmıştı bir araç. Yetkili servis 2019 yılında yaklaşık 40-50 bin tl masraf tutacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Karşı taraf cepten yaptırmayı önermişti. Orijinal parçalar ile far ve far yıkama, tampon braketleri değişti. Kaput ucunda 20 cm , sol çamurlukta 10 cm lokal boya ile halloldu. Tramer kaydı işlenmedi ek olarak EGM tarafından raporda tutuldu. İlana koyduğumda kimse sormadı neden diye, keşke yetkili servise vermeseydiniz. İnşallah satarken başınız ağrımaz. Tekrardan geçmiş olsun.
Servis yaklaşık maliyet olarak 18.500 TL demişti ama daha farklı da çıkabilir, açıkçası bedelsiz hasar kaydındansa bedelli olması tercihim. Ayrıca kazayı yaptığım kişinin cebinden yaptıracak durumu yok ve rapor çıkana kadarda suçun kendinde olduğunu kabullenmek istemedi. Aracın çamurlukları ve kaputunda boya yok o biraz teselli ediyor. Dışarıda da yaptırsam değişmesi gereken parçalar var bunlar yine para tutacak sigorta varken cepten yaptırmak mantıklı değil.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar dosya yeni sonuçlandı, ben sonucu beklemeden işlemlerin kasko üzerinden devam etmesini talep etmiştim, airbag lambası yandıktan sonra yetkili servis harici bir yerde yaptırma fikrini kafamdan silmiştim.
Servis inceleme yaptıktan sonra tampon ve farı tamire göndereceğini panjur, tampon demiri, far alt demir ayağını, havalandırma kutusunu ve srs beynini değiştireceğini söylemişti ayrıca çok yoğun olduklarını ve en erken ayın 31 ine teslim süresi vermişti. Kasko ikame araç suresini 30 gün yaptırmıştım o açından sıkıntı etmedim, sigorta şirketi en kısa sürede ikame araç ayarladı. (Octavia dizel dsg) Bunu kullanmaya başladıktan sonra hiç kendi aracımı aramadım ? yüksek tork, dsg nin hızı çok ayrı bir keyif veriyor. Ayrıca yol tutuşu ve yalıtımı bir kaç gömlek üstün.
Sigortacım değer kaybı davasıda açalım dedi, gelişmeleri yazarım yine.

Ekli dosyayı görüntüle 268595
Kusurlu karşı taraf bulunmuş (y) kaskonuz da delinmemiş olacak.
geçmiş olsun.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Servis ekstra para kazanma peşinde, pasta cila far temizliği motor temizliği için 800tl isiyorlar ne diyorsunuz ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Servis ekstra para kazanma peşinde, pasta cila far temizliği motor temizliği için 800tl isiyorlar ne diyorsunuz ?
yaptırmayın bence, ben bir kere motor temizliği yaptırdım bakımda hiç değmez verdiğiniz paraya.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
yaptırmayın bence, ben bir kere motor temizliği yaptırdım bakımda hiç değmez verdiğiniz paraya.
Araç servisteyken başka yerle bir daha uğraşmayım dedim, birde sol far temizlik olacaktı kazadan dolayı sağ ile ton farkı olmasın diye kabul etmiştim bugün teslim almaya gittim böyle birsey yok aracın her yeri hare dolu teslim almadım müdür filan geldi haklısınız dedi pazartesiye kadar tekrar işlem yapacaklar şimdilik edindiğim genel servis tecrübesi olumsuz gidiyor arkadaşlar markadan soğuyorum bundan sonraki aracım Honda olmayacak sanırım.

Geri