Civic FB7 Kaza yaptım tamir yeri ve hata oranı hakkında yorum yardımı bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç servisteyken başka yerle bir daha uğraşmayım dedim, birde sol far temizlik olacaktı kazadan dolayı sağ ile ton farkı olmasın diye kabul etmiştim bugün teslim almaya gittim böyle birsey yok aracın her yeri hare dolu teslim almadım müdür filan geldi haklısınız dedi pazartesiye kadar tekrar işlem yapacaklar şimdilik edindiğim genel servis tecrübesi olumsuz gidiyor arkadaşlar markadan soğuyorum bundan sonraki aracım Honda olmayacak sanırım.
Hocam serviste yapılan boya koruma tarzı ek uygulamalar genelde pek başarılı olmuyor maalesef.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam serviste yapılan boya koruma tarzı ek uygulamalar genelde pek başarılı olmuyor maalesef.
Çok profesyonel birşey beklemiyordum ama aracı görmeniz lazımdı her tarafı çizik içinde, bu kadarda amatör iş olmaz. Polisaj makinesini geçtim elle kendim yapsam daha iyi olurdu sanırım o kadar kötüydü hare giderilmiş tek yer yoktu…

Araç servisteyken başka yerle bir daha uğraşmayım dedim, birde sol far temizlik olacaktı kazadan dolayı sağ ile ton farkı olmasın diye kabul etmiştim bugün teslim almaya gittim böyle birsey yok aracın her yeri hare dolu teslim almadım müdür filan geldi haklısınız dedi pazartesiye kadar tekrar işlem yapacaklar şimdilik edindiğim genel servis tecrübesi olumsuz gidiyor arkadaşlar markadan soğuyorum bundan sonraki aracım Honda olmayacak sanırım.

Geçmiş olsun. Çok haklısınız. Yetkili serviste bunu yaparsa artık… Honda servisleri ve uyguladıkları politika tam bir rezalet gerçekten, tek bildikleri 6 yıl garanti kılıfını gösterip fahiş fiyatlar ile resmi yoldan araç sahibini dolandırmak. Bakım kitapçığında 6. yılda değişmesi gereken yakıt filtresini 4’üncü yılda garantiyi bahane edip değiştirdiler. Neymiş, Türkiye ağır şartlarmış. Yahu aracım 4 yılda daha 20bin km yapmış, 4 yılda 60bin yapan araçla aynı konumda mı diye sorduğumda cevap hemen “garanti” olmuştu. Belkide mecbur değiştirmek zorunda değiliz tabi ama insanın aklına o gıcık şüpheyi sokuyorlar bir kere, ve hadi bu seferde dedikleri olsun diyorsunuz.
Ben de sizinle aynı fikirdeyim, bir sonraki aracım honda olmayabilir, ama diğer yandan da 10 yıldır kullanmakta olduğum FB7 nin sorunsuzluğundan çok memnunum (sorunsuzluk ilk önceliğim zaten). Şu anda araç değiştirmeyi düşünmüyorum, ama öyle bir niyetim olsa kafam çok karışır herhalde. Zaten bütçeyi yukarılara çıkarabilsem kesinlikle yeni bir civic düşünmem (14 yıldan sonra ).

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Honda’dan önce Ford ve Vw araçlarım vardı özellikle fordu çok uzun sure kullandım oda sorunsuzdu. Honda’nın sorusuz olduğu bir gerçek ama bir çok konudada taviz veriyoruz. Yalıtımı zayıf, boyası zayıf, sorunsuz dediğimiz motor (aslında aracın kalbi olan) sorunlu senelerdir tekleme problemi var çözülmüş değil, servis politikası iyi değil kimse babamın oğlu değil hiçbir markanın fanı olmadım. Tüm olumsuzluklarına rağmen yinede kendini sevdirdi ama model yükselteceğim zaman kesinlikle ilk tercih edeceğim marka olmayacak.

Honda’dan önce Ford ve Vw araçlarım vardı özellikle fordu çok uzun sure kullandım oda sorunsuzdu. Honda’nın sorusuz olduğu bir gerçek ama bir çok konudada taviz veriyoruz. Yalıtımı zayıf, boyası zayıf, sorunsuz dediğimiz motor (aslında aracın kalbi olan) sorunlu senelerdir tekleme problemi var çözülmüş değil, servis politikası iyi değil kimse babamın oğlu değil hiçbir markanın fanı olmadım. Tüm olumsuzluklarına rağmen yinede kendini sevdirdi ama model yükselteceğim zaman kesinlikle ilk tercih edeceğim marka olmayacak.

Aynen katılıyorum. Güncel fiyatlar karşısında da taviz verilen konular göz ardı edilecek gibi değil artık. Sırf yalıtım konusu tek başına en önemli sorun benim için.

Geri