Civic FC5 Kaza yaptım yardım lütfen.

Aracınız
Civic FC5 2019
Oncelikle gecmis olsun. Genellikle yanlis bilinen bir konu war emniyet kemeri ileri atilinca tuttugu bilinir. Aslinda olay soyle emniyet kemeri icerisinde bulunan bir sistem var hava yastigi ile ayni anda patlar ya da daha erken sizi direkt olrak koltuga yapistirir ileri atilmanizi engeller emniyet kemeri patladigi zaman yenisiyle degistirilmesi gerekir hava yastiklari tamir edilebilir fakat emniyet kemerlerini tamiri mumkun degildir o yuzden direnç ile sistem kandirilir emniyet kemerini takarsin ama bos bir sistem takmis olursun kaza aninda sizi asla korumaz. Hondalar icin ise bi hayli pahali diye biliyorum 13bin civari felan olmasi yanlis hatirlamiyorsam...

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cok sagolun . Bi dakika arkadaşlar aklımı almayın 13 bin falan :p
Oncelikle gecmis olsun. Genellikle yanlis bilinen bir konu war emniyet kemeri ileri atilinca tuttugu bilinir. Aslinda olay soyle emniyet kemeri icerisinde bulunan bir sistem var hava yastigi ile ayni anda patlar ya da daha erken sizi direkt olrak koltuga yapistirir ileri atilmanizi engeller emniyet kemeri patladigi zaman yenisiyle degistirilmesi gerekir hava yastiklari tamir edilebilir fakat emniyet kemerlerini tamiri mumkun degildir o yuzden direnç ile sistem kandirilir emniyet kemerini takarsin ama bos bir sistem takmis olursun kaza aninda sizi asla korumaz. Hondalar icin ise bi hayli pahali diye biliyorum 13bin civari felan olmasi yanlis hatirlamiyorsam...

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Cok sagolun . Bi dakika arkadaşlar aklımı almayın 13 bin falan

Kazada emniyet kemerin takılımıydı?
Takılı ise hissetmiş olman gerek seni gererek koltuğa sabitlemişse patlamıştır bu kadar basit. Hissetmemen imkansız

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Kemer takılı değildi. Kaza carpışma şeklinde olmadı arkadan one dogru sürtme seklinde gerçekleşti Kemerde sorun yok. Bi tek darbe sensörü arıxalandı galiba
Kazada emniyet kemerin takılımıydı?
Takılı ise hissetmiş olman gerek seni gererek koltuğa sabitlemişse patlamıştır bu kadar basit. Hissetmemen imkansız

Aracınız
Civic FC5 2020
Kemer takılı değildi. Kaza carpışma şeklinde olmadı arkadan one dogru sürtme seklinde gerçekleşti Kemerde sorun yok. Bi tek darbe sensörü arıxalandı galiba

İlginçmiş ama kemerde sorun yoksa sensörde de olmayabilir. Neden olsun ki. Bence sarsıntıdan dolayı hata verdi. Milisaniyelik temassızlık olsa direk hata verir hava yastığı. Silinebilir bir hata olmalı. Cihaz bağlayıp baktırırsınız direnç değerlerine. İlk defa duyuyorum sonucu da paylaşırsanız sevinirim, hem boşuboşuna parça değişimi olmasın dikkat edin

Darbe sensorü değişti hata silindi. Tampon tamir oldu tamponu güzel onarmışlar. Tamponla tampon demirini bağlayan ince bir saç var o düzeltildi. Panjur kırılmamış.panjurun altındaki siyah bi plastik var o değişti bitmedi henüz yarın alıcam foto atarım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri