Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ben de yaklaşık 3 hafta önce Bridgestone Blizzak Lm 005 aldım tanesi 400 TL ye, daha taktırmadım bakalım merak ediyorum bu sene yenilenerek gelmiş iddialıymış görücezzz.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Kışlık lastikte marka bence çok önemli değil orta seviye bir lastik işinizi görür. Lassa, petlas gibi markaları tercih edebilirsiniz. Hem fiyatı uygun olur hemde kış ihtiyacınızı Görür.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben açıkçası Petlas tavsiye etmem. Ben Polo'ya almıştım, yakın bir arkadaşım da Leon'a almıştı. Yol tutuşu çok düşüktü hiç memnun kalmadık.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ben açıkçası Petlas tavsiye etmem. Ben Polo'ya almıştım, yakın bir arkadaşım da Leon'a almıştı. Yol tutuşu çok düşüktü hiç memnun kalmadık.
Petlas önceden çok kullandım hiç sıkıntı çıkarmadı bana, kış aylarinda Yozgat'a giderken 160 170 yapıştırdım. Şehir içinde yokuşta da yardımcı oldu bana. Ancak ses ve ıslak zemin konusunda çok memnun etmiyordu diger iyi markalardan farkları bunlardı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Petlas önceden çok kullandım hiç sıkıntı çıkarmadı bana, kış aylarinda Yozgat'a giderken 160 170 yapıştırdım. Şehir içinde yokuşta da yardımcı oldu bana. Ancak ses ve ıslak zemin konusunda çok memnun etmiyordu diger iyi markalardan farkları bunlardı.

Hocam zaten kış lastiğinde ilk bakılması gereken ıslak zemin tutuşu değil midir. En azından ben öyle düşünüyorum.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Hocam zaten kış lastiğinde ilk bakılması gereken ıslak zemin tutuşu değil midir. En azından ben öyle düşünüyorum.
Kışlık lastik denince aslında gerçekten akla kar gelmelidir. Bazı yazlık lastikler var ki kışlık lastiklerden daha iyi performans gösteriyor ıslak zeminde. Islak zemin her mevsim olabilecek bir durum ama tabii ki kış aylarında bu oran çok yüksek. Ki aslında benim anlatmak istediğim tamamen yağmurlu karlı günlerde değil de araçla kuru yolda giderken bir anda ıslak zemine geçiş yapıldığında sıkıntı olabiliyordu petlasta. Ben durumu yanlış ifade ettiğim için kusura bakmayın.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam sıcaklık 7 derecenin altina indikten sonra yaz lastiklerinden pek birsey beklememek lazim. Hamur yapısı itibari ile sertlestigi icin yol tutusu cok azalir. Kis kosullarinda bir yaz lastiğinin kis lastigine ustun geldigini gosteren bir test gormedim.
Kışlık lastik denince aslında gerçekten akla kar gelmelidir. Bazı yazlık lastikler var ki kışlık lastiklerden daha iyi performans gösteriyor ıslak zeminde. Islak zemin her mevsim olabilecek bir durum ama tabii ki kış aylarında bu oran çok yüksek. Ki aslında benim anlatmak istediğim tamamen yağmurlu karlı günlerde değil de araçla kuru yolda giderken bir anda ıslak zemine geçiş yapıldığında sıkıntı olabiliyordu petlasta. Ben durumu yanlış ifade ettiğim için kusura bakmayın.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Ben geçen sene fd6 ma kışlık starmaxx aldım . Gayetde memnunum. Uludağ'a çıkarken buzlu yolda veya karlı yolda kolaylıkla tırmandım. Yerli ve uygun fiyatli.

2009 Fd6 Premium OV

Aracınız
Kardeş ben oto lastikçiyim gerçekten kışlık lastik alacaksan tek marka sana Dunlop
Ayhan hocam Dunlop yerli üretim fabrikası Çankırıda ve sumitomo ruber ako olarak geçiyor sanırım. Aynı yerden Falkende üretiliyor ve desenler aynı diye biliyorum. Yoksa firma Almandı zaten fakat goodyear firması satın aldı diye biliyorum.

Şuan goodyear-dunlop-falken-sava Aynı bünyede değil mi?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam sıcaklık 7 derecenin altina indikten sonra yaz lastiklerinden pek birsey beklememek lazim. Hamur yapısı itibari ile sertlestigi icin yol tutusu cok azalir. Kis kosullarinda bir yaz lastiğinin kis lastigine ustun geldigini gosteren bir test gormedim.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kuru zemin performansı daha iyi olabiliyor 7 derecenin altında yazlık lastiklerin, böyle testler var. Sıfırın altında olup da kuru zemin performansının iyi olduğunu gördüğüm testler de hatırlıyorum ancak bulamadım şu an. 3 derece ve daha düşük sıcaklıklarda buzlanma işareti çıktığında ben de kışlık lastiğin daha doğru tercih olduğunu düşünüyorum ama aksi testler de mevcut kuru - ıslak zemin olarak.

Bu testte yazlık bir lastikle karşılaştırma var ancak test sıcaklığı belirtilmemiş.

Vredestein marka lastiklerin karşılaştırması, yaz - kış:

Lastik seçimi yapacaklara şu siteyi de öneririm :

Mutlaka bir göz atın.

Geri