Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2018
215/55/16 nokian tavsiye ederim ugultu yol sesi yok kar yağınca performansını paylaşıcam

Aracınız
Civic FC5 2019
SEDAN VE AİLE ARAÇLARINA YÖNELİK Alman Autobild dergisi, 2019 kış lastik testi...
https://lastik.rezulteo.com.tr/blog...lastigi-hangisi-autobild-karsilastirmasi-9557

53 farklı kış lastiğini, 225/45 R17 ebadında test etti.
Bu büyük çaplı karşılaştırmanın test aracı, BMW 1 Serisi oldu. Sınava sokulan bu 53 kış lastiğinin yarıya yakını, ilk frenleme testinde elendi. Elenen lastikler arasında;
Falken Eurowinter HS01, Firestone Winterhawk 3 ve Toyo Snowprox S954 modellerini de görüyoruz. Geri kalan 20 kış lastiği, testteki mücadeleyi sürdürdü.
Autobild, söz konusu kış lastiklerini frenleme testine ek olarak 14 farklı alanda değerlendirdi. Bunlar arasında; kar üzerinde, ıslak ve kuru yolda sürüş, suda kızaklama direnci ve lastiklerin kullanım ömrü testlerini görüyoruz.

AUTOBİLD TESTİNDE EN İYİ KIŞ LASTİK HANGİSİ?
frenleme testini başarıyla geçmiş olan 20 kış sedan lastiği hakkındaki puanlama ve değerlendirmelerine yer verdi.
Kumho ve Debica hakkındaki görüş
Kumho WinterCraft WP 71 (20. sırada) ve Debica Frigo HP2 (19. sırada) kış lastikleri, rakiplerine kıyasla, ıslak zemin ile kar üzerinde çok uzun frenleme mesafeleri ortaya koyuyor. Bu nedenle nihai sıralamanın sonunda yer alıyorlar. Autobild, bu lastikleri çekinceli olarak tavsiye ediyor. Buna karşılık Debica lastiğin, kar üzerindeki sürüş performansı alanında referans niteliğinde bir kış lastiği olduğu belirtiliyor.

Pirelli, Sava, Dunlop ve Kleber hakkındaki görüş
Pirelli Winter Sottozero 3 (18. sırada), Sava Eskimo HP2 (17. sırada), Dunlop Winter Sport 5 (16. sırada) ve Kleber Krisalp HP3 (15. sırada) kış lastikleri, AutoBild tarafından tatmin edici olarak görülüyor. Kar ve ıslak zemindeki frenleme mesafeleri kısalmış olsa da, dergiye göre hala uzun kalıyor. Testin geri kalanında da vasat performans sergileyen bu üç lastik, testin üst sıralarına çıkamıyor.

Yokohama, Nokian, Fulda ve Nexen hakkındaki görüş
Autobild tarafından genel olarak iyi olarak değerlendirilen kış lastikleri; Yokohama BluEarth Winter V905 (14. sırada), Nokian WR Snowproof (13. sırada), Fulda Crystal Control HP2 (12. sırada) ve Nexen Winguard Sport 2 (11. sırada) sıralamanın ortasında yer alıyor. Değişik test şartlarında güçlü ve zayıf yönlere sahip olmakla beraber, genel olarak dengeli performans özellikleri sergiliyorlar.

Uniroyal, Hankook, Semperit ve BF Goodrich hakkındaki görüş
Autobild sıralamasında biraz daha yukarı çıktığımızda gayet dengeli performans nitelikleri sayesinde “iyi” olarak değerlendirilen kış lastikleri; Uniroyal MS Plus 77 (10. sırada), Hankook Winter i*cept RS2 (9. sırada), Semperit Speed-Grip 3 (8. sırada) ve BF Goodrich g-Force Winter 2’yi (7. sırada) görüyoruz.

Vredestein, Bridgestone ve Apollo hakkındaki görüş
Podyumun hemen gerisinde Vredestein Wintrac Pro (6. sırada), Bridgestone Blizzak LM005 (5. sırada) ve Apollo Aspire XP Winter (4. sırada) kış lastikleri yer alıyor. Autobild, harika performans özellikleri nedeniyle bu modellere “örnek alınası” lastik unvanını yakıştırıyor.

Michelin, Goodyear ve Continental hakkındaki görüş
Bu üç marka, kış lastikleri testinin podyumuna yükselmeyi başarıyor. Tüm değerlendirme kriterlerine dayalı olarak Autobild, sedan ve aile kompakt aile araçların ihtiyaçlarına tam olarak yanıt veren üç kış lastiğini belirledi: Michelin Alpin 6 (3. sırada), Goodyear UltraGrip Performance + (2. sırada) ve Continental WinterContact TS860 (1. sırada).

DEVAMI LİNKTE

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Sonuda karar verip 2018 uretimi nokian 205 55 16 aldim. N11 den 11.11 kampamyasi ile tanesi 295tl ye aldim. 47. Hafta uretimi lastikler uyguna aldigimi dusunuyorum.

Ama bu sene de kış cok gecikti sanki bosuna almisim gibi hissettim :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
çok iyi fiyat. hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın. kış lastiği alanlar kışı sabırsıkla bekliyor :D

Aracınız
Civic FC5 2018
Kışın ihtiyacımı göreceği düşüncesi ile 350 liradan 2018 üretimi
215/50R 17 Sava marka aldım, kar yağsın deneyelim olumlu yorum yaparız inşallah
link HB 348,75 TL

Sonuda karar verip 2018 uretimi nokian 205 55 16 aldim. N11 den 11.11 kampamyasi ile tanesi 295tl ye aldim. 47. Hafta uretimi lastikler uyguna aldigimi dusunuyorum.

Ama bu sene de kış cok gecikti sanki bosuna almisim gibi hissettim :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende bu lastiğe karar verdim 2018 üretimi biraz tedirgin etti ama alıcam sanırım. Hepsiburada fiyatı 362 ₺ şuanda 11.11 gibi bi kampanya bulunr mu acaba bir daha ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kayseri İnciroğlundan 1950tl ye snovveys 4 215 55 16 aldım. 205 te olur diye çok ısrar eden lastikciler oldu. Ama cesaret edemedim. Allah korusun pertlik bir durum olsa kasgo lastik orjinal ölçüde değil dese uğraş dur ondan sonra.

Geri