klimadan gelen motor sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,

Aracım 2018 model civic rs. Sorum şu olacak. En düşük kademe de klima ayıpta kompresör devreye girdiği an bir uğultu veya vızırtı gibi bir ses geliyor. Bu ses Klima pervane veya fıslama sesi değil çünkü klimayı off moduna alıp sadece havalandırma açıkken ses kesiliyor. Kompresör devreye girdiği an gelen bir ses. Belki daha iyi özetlemek adına şunu söyleyebilirim eskiden ses tesisatı yapılan arabalarda güzel ayarlama yapılmazsa teypten araç motor devir sesi gelirdi. Gelen klima kompresör sesi ona benziyor. Aracın 2. sahibiyim henüz km gelmediği için daha servise gitmedim. Sizce bir sorun mu var servise göstermem gerekir mi yoksa normal midir?

Aracınız
Civic Type R
Arkadaşlar Klimadan gelen ses için şuan belirli ruhsat kodlarına göre FK7 ler için BÜLTEN var...
Sadece ruhsat kodunuza göre değiştiriyorlar, fakat hiçbir bayi bunun hakkında bilgisinin olmadığı söyleyip geçiştiriyor yada gerçekten bilmiyor.( Bültenin olduğunu servise ben anlattım servis ise araştırma sonucunda öğrenebildi)
Şuan 2018 model FK7 aracımın bültenden parçası siparişi edildi ingiltereden parça bekliyoruz.
Değişecek parça hakkında tam bilgi sahibi olamasamda klima emme borusu olduğunu söyleniyor,
Parça geldiğinde servis tutanağını ve sesin durumunu sizlerle paylaşırım.

Son düzenleme:

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar Klimadan gelen ses için şuan belirli ruhsat kodlarına göre FK7 ler için BÜLTEN var...
Sadece ruhsat kodunuza göre değiştiriyorlar, fakat hiçbir bayi bunun hakkında bilgisinin olmadığı söyleyip geçiştiriyor yada gerçekten bilmiyor.( Bültenin olduğunu servise ben anlattım servis ise araştırma sonucunda öğrenebildi)
Şuan 2018 model FK7 aracımın bültenden parçası siparişi edildi ingiltereden parça bekliyoruz.
Değişecek parça hakkında tam bilgi sahibi olamasamda klima emme borusu olduğunu söyleniyor,
Parça geldiğinde servis tutanağını ve sesin durumunu sizlerle paylaşırım.
Paylaşırsanız iyi olur bazı servislere laf anlatmak gerçekten zor. @cvc07

Aracınız
Civic Type R
Bir de bu çıktıya @UK61 :D az kaldı tırlatıcam
Daha neler neler var ?
Servisin yağmur sensörü sorununu çözemesinin sebebinide servisi sıkıştırmam dolayısıyla öğrenmiş bulunuyorum.
Sensör aslında FB7 ile birebir aynıymış. Lakin FC5 cam eğiminden dolayı düzgün çalışamıyormuş.
Böyle bir mühendislik hatasını gerçekten şaşkınla karşılıyorum.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Daha neler neler var ?
Servisin yağmur sensörü sorununu çözemesinin sebebinide servisi sıkıştırmam dolayısıyla öğrenmiş bulunuyorum.
Sensör aslında FB7 ile birebir aynıymış. Lakin FC5 cam eğiminden dolayı düzgün çalışamıyormuş.
Böyle bir mühendislik hatasını gerçekten şaşkınla karşılıyorum.
Olur mu mühendislik hatası değil kullanıcı hatası yağmurda sürülmemesi gerekiyor:sneaky:

Ad Soyad
Onur cihan
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar benim aracım 2018 fc5 ve aynı problemi yaşıyorum özellikle 2500 devirden sonra klimadan ıslık sesi gibi bir ses geliyor soğutmada vs. Sorun yok.Klimayi kapatınca ses gidiyor. Servis problem olmadığını söyledi ama ses rahatsız edici. Çözüm bulabilen oldu mu ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben bu gelen sesle alakalı iki kere servise gittim ikisinde de sorun yok dediler. En son ısrarla servis çalışanını yanıma alıp sesi dinlettim, youtube benzer sesleri gösterdim, farklı model yayınlanan bültenleri gösterdim ve evet ses var ama bu sorun değil dediler. Suction hose du sanırım parçanın adı istersen değiştireyim ama bu ses kesilmez dedi ben de elletmedim. Hiç bir markada olmayan klima sesi maalesef biz de var. Yazın klima açasım gelmiyor

Geri