klimadan gelen motor sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,

Aracım 2018 model civic rs. Sorum şu olacak. En düşük kademe de klima ayıpta kompresör devreye girdiği an bir uğultu veya vızırtı gibi bir ses geliyor. Bu ses Klima pervane veya fıslama sesi değil çünkü klimayı off moduna alıp sadece havalandırma açıkken ses kesiliyor. Kompresör devreye girdiği an gelen bir ses. Belki daha iyi özetlemek adına şunu söyleyebilirim eskiden ses tesisatı yapılan arabalarda güzel ayarlama yapılmazsa teypten araç motor devir sesi gelirdi. Gelen klima kompresör sesi ona benziyor. Aracın 2. sahibiyim henüz km gelmediği için daha servise gitmedim. Sizce bir sorun mu var servise göstermem gerekir mi yoksa normal midir?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam ısrarcı olun serviste o ses kompresörden geliyor eğer aynı sesten bahsediyorsak. Siz memnun olmadığınızı rahatsız ettiğini ifade edin. Değişim talep edin. Kompresör sorunuysa kesin değişim isteyin ve zaman alıyor bu süreç. Yurtdışından geliyor kompresör en azından bana öyle söylenmişti.
tahminim aynı ses çünkü bi vızırdama mı diyim ıslık sesi mi. Düşük devirlerde çok duyuluyor. Gazı bıraktığım zaman azalıyor veya dediğiniz gibi yüksek devirlerde hissedilmiyor. Son olarak klimayı off konuma alır almaz kesiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
tahminim aynı ses çünkü bi vızırdama mı diyim ıslık sesi mi. Düşük devirlerde çok duyuluyor. Gazı bıraktığım zaman azalıyor veya dediğiniz gibi yüksek devirlerde hissedilmiyor. Son olarak klimayı off konuma alır almaz kesiliyor.
Aynı ses olması muhtemel. Bı de bariz bir ses varsa mutlaka gösterin onlar değişim yapmamak için bahane bulabilir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bizde RS ve Sport Plus var. İkisinde de ses var. RS servise gittiğimizde söylemiştik, normal denildi ve epey direnç gösterdiler.
Kabul edilebilir bir sesten fazla ise kabul etmeyin hocam. Ufak bir ıslık sesi gibi olabilir belki ama fazlası zaten dışarıdan da duyulan bir ses. Bizdeki duyuluyordu soğutma da sıkıntı oldu ve en son değişim yapıldı

Aracınız
Civic FC5 2017
aynı ses benim aracta da var
sogutma da problem yok sanırım bazı araclarda oluyor nornal bişi servıse gotursemde bundan dolayı değişim yapmaz arkadas lar sogutma performans ı iyi ise ama sogutma da problem var ise değişim yapabılır . o ses cok dikkat edınce anlasılıyor dısarıdan bınen kısı farketmez
BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,

Makyajlı 1.5 Elegance aracım var. Aracı aldıktan bir süre sonra ben de aynı sesi duydum. Ayışığı serviste ustayla birlikte yola çıkıp dinledik. Usta bunun klima kompresör çalışma sesi olduğunu ve normal olduğunu söyledi. Şimdi teknik ifadesini çok hatırlamıyorum ama eskilerinde çift çıkış varmış da, bu yeni modellerde kompresörde tek çıkış varmış. O sebepten yeni kompresörde bu ıslıkvari sesi çıkartıyormuş. Buradaki arkadaşların dediği gibi hızlandıkça kesiliyor ve sadece klima açıkken yapıyor.
aslında o hızlandıkça kesılmıyor motor ve yol sesi o sesı bastırdıgı için anlasılmıyorr o sesi sadece rolantide duyarsınız hocam dogru mu ?

Aracınız
Civic FC5 2018
aslında o hızlandıkça kesılmıyor motor ve yol sesi o sesı bastırdıgı için anlasılmıyorr o sesi sadece rolantide duyarsınız hocam dogru mu ?

Aynen aslinda kesilmiyor motor devir sesi veya asfalt sesi onu bastiriyor. Rolanti gibi dusuk devirlerde seyir halinde sesi net bir sekilde duyuyorsunuz. Kompresor devreye girdigi an basliyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaslar bu konu hakkinda birseyler yapan var midir? Youtube ta filan da izledim benzer videolar var ve bu konuda cok baslik acilmis. Kompresor devreye girince gelen uygultu sesi zannnediyorum kronik sorun kiminde daha fazla kiminde dahaz az. Cok yakinda bakima gidecegim servise sikayeti bildirsem bununla alakali birsey yaparlar mi acaba yoksa sorun yok diye gonderirler mi? Birinin yaninda klima acinca sorcak diye cekiniyorum cok bariz bir ses.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar bu konu hakkinda birseyler yapan var midir? Youtube ta filan da izledim benzer videolar var ve bu konuda cok baslik acilmis. Kompresor devreye girince gelen uygultu sesi zannnediyorum kronik sorun kiminde daha fazla kiminde dahaz az. Cok yakinda bakima gidecegim servise sikayeti bildirsem bununla alakali birsey yaparlar mi acaba yoksa sorun yok diye gonderirler mi? Birinin yaninda klima acinca sorcak diye cekiniyorum cok bariz bir ses.
hocam YouTube daki video paylasır mısınız arac hareket halınde o sesı duymuyorum sadece rolantide arac durur iken geliyor oda cok ince bir sekılde pür dikkat dınleyınce geliyor..

Aracınız
Civic FC5 2018
Henüz bunlar kadar değil ama ben bariz sesi duyuyorum. Normal havalandırma moduna aldığım an ses kesiliyor. Zannediyorum benim de ilerde bu şekilde olma ihtimali yüksek. Dediğim gibi bakıma gideceğim ama servis ilgilenir mi bilemiyorum.

Geri