KOLAYCILIK

kayhanbozkus

0
Yönetici
Forumda genel olarak rahatsız olduğum bir konuda bir nevi içimi boşaltmak istiyorum.

Maalesef forumumuza gelip aradığı her şey için konu açarak aradığına kısa yoldan ulaşmaya çalışan 'arama butonunu' kullanmaya yeltenmeyen bir hayli fazla kullanıcımız mevcut. Ben şahsi olarak hiç araştırma yapmadan gelip konu açan hele ki forumda 'TANIŞMA' başlığı altına mesaj yazmadan ilk mesajını aradığı konu için yazan ve 'bir uğrayıp çıkan' üyelere artık yardımcı olmayacağım.

Forumda bir 'aile' yaratılmaya çalışılıyorken bu tarz insanlara daha fazla tahammül edemeyeceğim. Kimse kusura bakmasın.

Arama butonları ;

Screenshot_20190214-140024_Samsung%20Internet.jpegScreenshot_20190214-140132.jpeg

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Doğru söze ne hacet (y)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Haklısınız ama maalesef bizim insanımız huy edinmiş bu karakteri. Bir Hükümet Konağına girin kapıda bekleyin içeri giren insanlar sağda solda ne var yada tabelalarda ne yazıyor okumak yerine hemen size tapu nerede? nüfus nerede? diye sorarlar. Kafasını kaldırıp baksa okuyacak ama okumaz araştırmaz maalesef. Hazırcılık çok fazla !

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Forumda genel olarak rahatsız olduğum bir konuda bir nevi içimi boşaltmak istiyorum.

Maalesef forumumuza gelip aradığı her şey için konu açarak aradığına kısa yoldan ulaşmaya çalışan 'arama butonunu' kullanmaya yeltenmeyen bir hayli fazla kullanıcımız mevcut. Ben şahsi olarak hiç araştırma yapmadan gelip konu açan hele ki forumda 'TANIŞMA' başlığı altına mesaj yazmadan ilk mesajını aradığı konu için yazan ve 'bir uğrayıp çıkan' üyelere artık yardımcı olmayacağım.

Forumda bir 'aile' yaratılmaya çalışılıyorken bu tarz insanlara daha fazla tahammül edemeyeceğim. Kimse kusura bakmasın.

Arama butonları ;

Ekli dosyayı görüntüle 250579Ekli dosyayı görüntüle 250580

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Yardımcı olmamakla ilgili çok haklısın. Neredeyse tüm arıza/sorun problemleriyle ilgili forumda yeterince konu var zaten ama dediğiniz gibi çözümü kısayoldan aramak için gereksiz konu açılıyor. Bundan sonra aynı konu açan üyelere gerekli bilgi verilerek o konunun kapatılması gerekli. İşte burada yönetici ve moderatörlere çok iş düşüyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yardımcı olmamakla ilgili çok haklısın. Neredeyse tüm arıza/sorun problemleriyle ilgili forumda yeterince konu var zaten ama dediğiniz gibi çözümü kısayoldan aramak için gereksiz konu açılıyor. Bundan sonra aynı konu açan üyelere gerekli bilgi verilerek o konunun kapatılması gerekli. İşte burada yönetici ve moderatörlere çok iş düşüyor.
Desene toplu bir temizlik bizi bekliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Aynen öyle. Hatta temizlik için başlansa hiç fena olmaz. Çünkü arama motoru kullansam bile aynı konulardan çokca var tek bir konuyu komple incelemek varken neden aynı konuların hepsine göz gezdirelim. Şimdiden size kolay gelsin. :)

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aynen öyle. Hatta temizlik için başlansa hiç fena olmaz. Çünkü arama motoru kullansam bile aynı konulardan çokca var tek bir konuyu komple incelemek varken neden aynı konuların hepsine göz gezdirelim. Şimdiden size kolay gelsin. :)

Kesinlikle katılıyorum. sancılı ve meşakkatli bir süreç ama nihayetinde çok daha sağlıklı bir Forum ve Civic'e dair daha nitelikli bir bilgi hazinesi oluşturmak mümkün.

Bununla birlikte, forum genelinde kullanıcılar arasında Türkçenin kullanımı/dilimize karşı özensizlik benim gözlemlediğim en büyük problemlerden bir tanesi.
Elbette forumda yazılan yazılar yazarının sorumluluğundadır, bu noktada yöneticilerin yapabileceği bir şey yoktur.
Üyelerimizden tek ricam dilimizin kullanımına karşı biraz daha hassasiyet göstermeleri. Bunun da nitelikli ve kaliteli bir forum oluşturmanın temel unsurlarından biri olduğu kanaatindeyim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Foruma yaklaşık 2 ay önce katılan biri olarak ben de şu eklemeyi yapmak istiyorum;

X kişi şu şu şu problemim var diye başlık açıyor, sonra diğer forum üyeleri yorumlarını sunuyor ama x kişiden ses seda yok. Ne yaptın, soruna çözüm buldun mu, bulduysan nasıl? ... Maalesef gezdigim başlıkların %70 civarı soru soran kişinin neticeyi paylasmamasi ile soru işareti olarak kalıyor.

Geri