Koltuk gıcırtısı

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar makyajlı kasa eco ex. aracım henüz 1 yaşında. şöfor koltuguna yaslanınca belli zaman aralıklarında gıcırtı sesi geliyor. bu neden kaynaklı olabilir. daha önce kullandıgım araçların hiçbirin de böyle birşey görmedim.

Aracınız
Civic FB7 2012
hocam fc5 kasayı bilmem ama fb7 kasalarda da aynısı oluyor. sorunu şimdilik şu şekilde çözdüm. koltuğun arka tarafında iki yönde de fermuar var. fermuarları açıp döşemeyi hafif aralayıp, koltuğun arka kısmına gelen yaylar var o yayların birleşim yerlerine ve muhtemel ses yapacak yerlere ilk önce würthün silikon spreyini sonra da sıvı gres yağını sıktım. ses şimdilik yok.

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar. sanırım 1 veya 2 kişi nin aracında koltuk gıcırtı sesi var. servisi aradım getirin söküp bakalım diyorlar. 1 yaşında ki araba da koltuk gıcırtısı olması çok tuhafıma gitti açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim araç 2018 model, aldığım günden beri var, çok takılmadım

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam servise götürüp baktırmadınmı neden gıcırtı sesi geldigine. dikkat ettim araba çalımadıgın da gıcırtı sesi olmuyor koltukta. hareket halinde iken gıcırtı sesi geliyor anlamadım. cuma günü servise götürecem.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Araçlarda genel olarak kalite problemleri var, bizdeki diğer araç RS, onda da 1 yaşına gelmeden deri koltuk soyulmuştu, o da garantiden değişti, sonra yine biraz soyulma oldu.

Neyse ki bu fiyat için motor gücü ve yol tutuş olarak çok başarılı araçlar ve iki aracı da bu yüzden aldık diyebilirim, özellikle bağımsız arka süspansiyon, aktif süspansiyon bu sınıf araçlar için önemli artılar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Başka bir başlığa yazmıştım Sport Plus araç alındıktan 6-7 ay sonra çıkmıştı, iç yapısı garantiden değiştirildi, daha sonra olmadı .
hocam benim araçta. hem alt kısım hem yaslandıgım kısımdan gıcırtı sesi geliyor. düz yolda giderken ve araç hareket etmeden önce bu sesler çıkmıyor. sadece hafif tümsekli yerlerde yada araç hafif sallandıgında gıcırtı sesi başlıyor.

Aracınız
Bende de koltuk gıcırtısı vardı. Garantisi bitmeden götürmüştüm. İskeleti değiştirmişlerdi. Bu işlem yapılalı baya oluyor belki 3 yıl tam hatırlamıyorum. Şuan ses yine var. Arada sırada gıcırtı geliyor. Ama rahatsız etmiyor artık alıştım.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de koltuk gıcırtısı vardı. Garantisi bitmeden götürmüştüm. İskeleti değiştirmişlerdi. Bu işlem yapılalı baya oluyor belki 3 yıl tam hatırlamıyorum. Şuan ses yine var. Arada sırada gıcırtı geliyor. Ama rahatsız etmiyor artık alıştım.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderi
alışmaya bende alışırım da. 1 yıllık araç ta ses gelirse 3 veya 4 yıl sonrasını düşünemiyorum. acaba yayları yaglasalar olurmu. sizde 3 yıl sonra tekrar ses gelmeye başladıysa. civic te kronik sorun bu demek. diğer koltuklarda da gıcırtı sesi varmıydı sizde.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri