küflenmiş gibi noktalar var boyada

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar aracımda aşağıda resimde gördüğünüz gibi nokta nokta küflenmiş gibi noktalar vardır. Mazot ile sildim ama geçmedi. Mazotla silerken üstlerinden geçerken pıtır pıtır sesler geliyor. Sizce bu neden olmuştur ? böyle birşey hiç başınıza geldimi ?
IMG_5441.jpg

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam aracın neresi burası bilemedim ama diğer araçların attığı taş izlerine benzettim ben. Eğer öyle ise küf dedikleriniz de pastır. Rütuş boyaları ile fırça yardımıyla giderebilirsiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam sarı ile çizdiğim yer taş gelmesi ile oluşucak birşey değil gibi geliyor bana çünkü aracın üst tarafında kapı üst bölgelerindede var.
1543068094670.png

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçenlerde benim aracın tavan ve motor kaputunda aynı sizinkiler gibi lekeler vardı. Petrolde yıkadım yine çıkmadı. Sonra ıslak bezle bastıra bastıra çoğunu zorla çıkardım. Şimdi hâlâ az da olsa var bunlarda zamanla çıkar diye düşünüyorum. Ben ağacın altına koymuştum ondan oldu. Sizde ağacın altına koymuş olabilir misiniz? Bazı ağaçlar böyle lekeler bırakabiliyor.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Geçenlerde benim aracın tavan ve motor kaputunda aynı sizinkiler gibi lekeler vardı. Petrolde yıkadım yine çıkmadı. Sonra ıslak bezle bastıra bastıra çoğunu zorla çıkardım. Şimdi hâlâ az da olsa var bunlarda zamanla çıkar diye düşünüyorum. Ben ağacın altına koymuştum ondan oldu. Sizde ağacın altına koymuş olabilir misiniz? Bazı ağaçlar böyle lekeler bırakabiliyor.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ağaç altına koyduğum olmuştur. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım bilmiyorum ne olacak.
Bunlar bende de var usta ağaçlardan bulaşıyor pasta cila anca çıkar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Anladım usta ancak pasta cila geçer diyorsun. Nasıl bir şeyki bu ağaçtan bulaşıyor çözemedim açıkcası

Aracınız
Civic FC5 2017
hiç küfe benzemiyor. pas gibi duruyor. birşey boyaya zarar vermiş, yada hatalı bir boya işlemi yapılmış. tabi buradan pek te net anlaşılamıyor. en iyisi bi kaporta ya da oto boyacısına gösterin. pastayla düzelteceğim diye boyaya iyice zarar vermeyin.

Aracınız
Civic FB7 2015
hiç küfe benzemiyor. pas gibi duruyor. birşey boyaya zarar vermiş, yada hatalı bir boya işlemi yapılmış. tabi buradan pek te net anlaşılamıyor. en iyisi bi kaporta ya da oto boyacısına gösterin. pastayla düzelteceğim diye boyaya iyice zarar vermeyin.
Boya işlemi yok. bir göstereceğim bakalım servise yada bir oto boyacısına.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim aracın arka tavan kısmında da birkaç tane aynı buna benzer lekeler var. Sonucunu burdan paylaşırsanız sevinirim..

Aracınız
Civic FB7 2015
Boyaya yapışmış olan demir tozları paslandığında bu şekilde lekeler olur. Ağaç reçinesi değil büyük ihtimalle. Boyaya zarar vermeyen demir tozu sökücüler var, bunlarla ya da kil ile çıkarılabilir. Pasta cila yapmadan evvel kesinlikle demir tozu sökücüler ya da kil ile temizlenmesi gerekir. Her şeye pasta cila süren kasaplara aracınızı emanet etmeyin derim...

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri