Lastik Hava Basıncınız?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Düz yolda sağa sola çekme yapmıyor onda sıkıntı yok. Az pürüzlü yolda beşik gibi sanki ama anlık çok çok kısa oluyor o da insanı rahatsız ediyor haliyle. Eşitledim biraz önce bütün lastikleri bakalım yapacak aynısını. Teşekkürler cevap için..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Lastik hava basıncı eşitledikten sonra şimdi test ettim düzelmedi halen var aynı sorun. Aceba ben mi çok takılıyorum diye düşünüyorum bir yandan da. Rot ayarı düzensiz olsa düz yolda çekme yapmaz mı? Düz yolda sıkıntı yok, ufakta olsa küçücük bir çukurdan geçsem bile o ufak sarsıntı sallantıyı hissediyorum..

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Rot balansçıya gittim arkadan baktılar sorun yok alt takımda lastikler deiyi fakat bir ihtimal amortisörden yapabilir yaz ayına doğru gel bakalım şimdi ıslak belli olmaz dedi.

ywzckr

0
Lastik hava basıncı eşitledikten sonra şimdi test ettim düzelmedi halen var aynı sorun. Aceba ben mi çok takılıyorum diye düşünüyorum bir yandan da. Rot ayarı düzensiz olsa düz yolda çekme yapmaz mı? Düz yolda sıkıntı yok, ufakta olsa küçücük bir çukurdan geçsem bile o ufak sarsıntı sallantıyı hissediyorum..

Lastikleriniz bridgestone ise yaz lastigi oldugundan, kisin daha cok sertlesiyor olabilir hocam benim aracta koprulerin eklem yerlerinden gecerken baya ses geliyor. Lastikler 10 binden itibaren sertlesiyor sanirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Lastikleriniz bridgestone ise yaz lastigi oldugundan, kisin daha cok sertlesiyor olabilir hocam benim aracta koprulerin eklem yerlerinden gecerken baya ses geliyor. Lastikler 10 binden itibaren sertlesiyor sanirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lastikler kışlık Petlas

Aracınız
Civic FC5 2018
ben kışlıkları takınca 32 bastırmıştım. Ama orada ki adamda 34 bas abi felan demişti sen boşver biz uyalım klavuzuna dedim ama geçen gün gittim bizzat kendim 34e çektim çünkü direksiyon çok sert gelmeye başlamıştı. 34'den memnunum şuan

Aracınız
Civic FB7 2013
Fb7 için tek kişi kullanıyorsanız on 32 arka 30. Yüksüzken Arkalara daha yuksek basarsaniz porya rulmani ve amortisorunuzu bozarsiniz/ömrünü kisaltirsiniz

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Lastiklere nitrojen bastıran oldu mu ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yüklü yüksüz lastikçilerde 32psi basın. Normal benzin istasyonundakilerin kalibrasyonu doğru değil. Genelde daha düşük basınca sahipler. 32psi'dan Yüksek basınçlı lastikler daha düşük yakıt ekonomisine neden olmaz ama düşük basınçtakiler biraz daha fazla yaktırır.

Nitrojeni lastiklere %100 olarak basmak biraz uğraştırır. Genel olarak daha yüksek konfor sağlayabiliyor mantıken nitrojenin sıkışma katsayısından ötürü. Ancak havanın da %78 nitrojen kalanı da oksijen, biraz da nem ve diğer gazlar.

Geri