LPG Ayarını kendi yapanlar

Aracınız
Civic FB7 2014
Hakan bey klima acikken isiklarda stop etme sorununa bir cozum varmi? Klima kapaliyken sorun yok,rolantide dalgalanma yok, fakat klima acinca hafif dalgalanma ve isikta durunca stop etme var. Bu stop etme oyleki arac hic sarsilmadan sessice stop ediyor anlamadim gitti..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hakan bey klima acikken isiklarda stop etme sorununa bir cozum varmi? Klima kapaliyken sorun yok,rolantide dalgalanma yok, fakat klima acinca hafif dalgalanma ve isikta durunca stop etme var. Bu stop etme oyleki arac hic sarsilmadan sessice stop ediyor anlamadim gitti..
Bunu sadece lpg de mi yapıyor. Benzinde böyle bir sorun yoksa lpg ayarından veya lpg sistemindeki bir sorundan şüphelenilebilir. Şayet her ikisinde de yapıyorsa çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Buji, bobin, subap ayarı,gaz kelebeği gibi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Acikcasi aldim alali benzinde hic kullanmadim..bu hafta sadece benzinde kullanip bi gozleyecegim..eger benzinde de yaparsa sorunu teshisetmek daha kolay olur..ama sadece lpg de yapiyorsa ugras dur simdi... cok canim sıķıldi..buyuk bir hevesle almistim araci..

Aracınız
Civic FB7 2014
Hakan bey Ankarada mavidenizler otogazda yapildi en son basinc ayari dusuktu duzeltildi.. yalniz sanirim usta lpgye gecis isisini dusurdu..cunku sanki ayardan sonra lpgye daha cabuk gecmeye basladi arac..geciste herhangi bir sarsinti falan yok ama bu etkili olur mu bahsettigim sorun icin.. muhtemelen 35 derece olan ayari 25e getirdi gibi gordum sanki..tekrar 35 dereceye yukselttirecegim sanirim..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@vanheru yaz aylarında 25 derece çok ta fena sayılmaz. Araç ısındıktan sonra zaten bir önemi kalmıyor lpg geçiş sıcaklığının. Ilk aracı çalıştırdığınızda araç ısınana kadar bu husus önemli. Benzinde test edip izlenimlerinizi yazın.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tamam. Bu hafta benzinde kullanip gozleyecegim,sonucu sizinle paylasirim..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben 4 yıl önce araç birazcık daha benzinde çalışsın faydalı olur düşüncesi ile LPGye geçiş ısısını 40 derece yaptırmıştım, haleden de öyle :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben 4 yıl önce araç birazcık daha benzinde çalışsın faydalı olur düşüncesi ile LPGye geçiş ısısını 40 derece yaptırmıştım, haleden de öyle :)
@m2hamid gönül isterki lpg kitlerini söküp atalım, hep benzinde kullanalım ama ne yazıkki günümüz şartları imkan vermiyor. Benzin lpgnin 2 katı fiyatında. :D

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid gönül isterki lpg kitlerini söküp atalım, hep benzinde kullanalım ama ne yazıkki günümüz şartları imkan vermiyor. Benzin lpgnin 2 katı fiyatında. :D
2 katınında üstünde hocam :)
Benzin en son 7 idi, LPGyi en pahalısından 3.29dan alıyorum :)
2.99luk yerlerde var :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Bugun benzine aldim klima acik geziyorum..stop etme olmadi su an..yarin ve bir kac gun daha deneyecegim,stop etme olmazsa lpg ayarlariyla alakali olduguna kaani olup ayarlara yogunlasacagim...bir yerde klima acikken kutoff durumundan ve brc de bununla ilgili bir ayar menusunden bahsetmis fs nickli kullanici(forumdonanimda) kendisine yazdim..ilaveten corum mehmet ozencler ustaya da sordum durumu mail ile..bakalim ne tur bir sonuc cikacak..benzinde saat gibi arac masallah..

Geri