Lpg de benzin yakması

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi günler...Foruma yeni katıldım.Yeni 2012 civic fb7 otomatik lpg aldım.50 tl lik benzin aldım.Gazı fulledim.Benzin sadece 10 kere sadece benzinle çalışmakla sonra hareket etmeden gaza geçirmeme rağmen bitti.Gazı bir kere fulledim sadece ..Ama benzin bitti...Giderken sanki benzin yakıyor gibi...Giderken Gideceğim mesafe bilgisayarda tıkır tıkır düşüyor...Yardımcı olursanız sevinirim.Ankarada ikamet ediyorum

Bir de uzun yolda mesela en son başıma gelen olayda benzinde kalan km 15 gösterirken 5er 5er yükselip en son 185 km yi göstermişti. Daha önce de başıma gelmişti uzun yolda emülatörle mi alakalı bu da ?
Emulatorle alakalı degil benzin yarim depodan bi kac dis aşağıda ise uzun yol yaptığınız zaman kendiliginden orjinal seviyeye geliyor ama çeyrek depo felansa gelmiyor depo bos gosteriyor bende hep fule yakin biniyorum her ay 50 tl benzin alıyorum yol yaptikca düşüyor ama aonra kendiliğinden yükseliyor benzin gostergesi sanada onu tavsiye ederim bosuna emulatore para verme bence belli bi süre sonra yükseliyor ben oyle kullanıyorum

fd6 2008
fb7 2012

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim araç yok gittikçe düşüyor varacagim yere vardigimda stop ediyorum. İşlerimi halledip aracin kontagini açtığımda 5er 5er yükselmeye başlıyor ta ki gerçek seviyeye kadar bildiğim kadarıyla emulator denen parça vasıtasıyla oluyor bu emulator olmayanlar 10 liralık benzin alıp samandiranin hareketlenmesini sağlıyor böylelikle gerçek değeri gösteriyor diye biliyorum

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi günler...Foruma yeni katıldım.Yeni 2012 civic fb7 otomatik lpg aldım.50 tl lik benzin aldım.Gazı fulledim.Benzin sadece 10 kere sadece benzinle çalışmakla sonra hareket etmeden gaza geçirmeme rağmen bitti.Gazı bir kere fulledim sadece ..Ama benzin bitti...Giderken sanki benzin yakıyor gibi...Giderken Gideceğim mesafe bilgisayarda tıkır tıkır düşüyor...Yardımcı olursanız sevinirim.Ankarada ikamet ediyorum
Merhaba. Gostergede dijital olarak düşuyor ancak fiziksel olarak depoda benzin mevcut. Arada bir mesela 2 ayda bir birkac litre benzin alarak gercek miktari gorebilirsiniz. Bazen benim gosterge kendiliginden yukseliyor. Çok dert etmeyin benzin yakmiyor araç ancak depo tam dolu olmadigi icin buhar oluyor benzin kapagi acinca uçuyor. Bu sebeple azalma oluyor. Kontrollu olmakta fayda var. Kazasiz keyifli sürüsler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Forumda bir kaç dostumuz fabrika çıkışı lpgli civiclerde 3500-4000 devirden sonra %10-15 de benzin yakıldığını ifade etmişlerdi. Bende konu hakkında meraklıyım. böyle bir şey var mıdır?

Aracınız
Civic FB7 2014
Bildiğim kadarıyla benzin ve gaz aynı anda takılmaz sadece yüksek devir ve güç istenirse ozaman benzine geçiyor diye biliyorum dip gaz yapınca mesela

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri