Civic FB7 Lpg de enjektör sesi çözümü

mertk

0
Aracınız
O zaman garantiyi yakma vaktim geldi, FB7 5 yaşında, dün Honda Bora’dan randevu alıyordum, yağımı kendim getireceğimi diyince artık kabul etmiyoruz dedi direk, ne zamandır beri diye sorduğumda 2018de bu uygulamaya geçtik dedi. Petrolofisinin 85 liralık yağını 240 liradan veriyorlar, 210 lira işçilik ücreti alıyorlar, piyasada kaliteli polen filtreleri 30 lira civarındayken 90 liraya polen filtresi takıyorlar.... camsuyu koyuyorlar 20 lira oraya ekliyorlar, bakış açısı tamamen yolunacak kaz mantığında, gerçekten çok çok rahatsız ediyor beni artık. Şimdide traktör sesine getirilen çözümü kabul etmiyorlar. Gerek yok bu mantıktaki garantiye.

Size katılıyorum. Aracımda garanti kapsamındayken den itibaren 5 bakım yaptırdım (51 binde şuan). Hiç servise gitmedim. Hep kendim aldım ustaya koydurdum. Hiç bir sorun yaşamadım.
Hondanın izlemiş olduğu garanti kapsamı politikası veya birçok marka içinde geçerli garantiden faydalanma oranı hayli düşükken. Garanti devam etsin veya güvenilir olsun diye 250liralık bakımı servise 800 liraya yaptırmak mantıklı gelmiyor.

zero

0
Arkadaşlar dün servise sordum takarsanız garanti bozuluyo dedi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

biraz kaba olacak kusura bakmasın o arkadaşlar:
külahıma anlatabilirler..buyursunlar külahıma anlatsınlar!
size tavsiyem naçizane:inanmayın arkadaşım. blöfü görün :) blöf yapıyorlar açık açık..
teknik, mantıklı.. hiçbir açıklama getiremezler.. aslında bir nev i "yerse" halleri diyorum sadece

mertk

0
Aracınız
Konuyu birkaç zamandır takip ediyordum. Bugün müsait oldum ve uygulamayı yaptım. Gayet basit bir işlem.
Ancak abartılacak bir etki hissetmedim nedense ciddi bir değişiklik hissetmedim.
Ayrıca linki verilen üründen almıştım. 20x20 olan takoz dan. Onu takında enjektör tırnakları üst tarafa değiyordu buda yüksek devirdeki sarsıntılarda zarar verir diye sanayiye gittim bir küçüğünü buldum onları taktım tam iyi oldu.
Ancak rölanti de ve düşük hızda büyük bir değişiklik hissetmedim. Bende mi sıkıntı var yada beklentiyimi yüksek tuttum anlamadım :)

Lpg de enjektör sesi çözümü

Ben de ayni durumu yazmistim daha once. Ama hic farketmedi dersem de yalan olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende araç içinde bile motor sesi azaldı, sizde nasıl farketmedi :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Büyük bir değişim yok ama enjektörün motorla birlikte ürettiği “tak-tak” tarzı ses rezonansı kayboluyor. Sadece enkektörün kendi sesi mevcut kalıyor. Özellikle rolantide ses çok belirginden, az belirgin hale geçiyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Sefa

0
Aynı uygulamayı bende yaptım aracımın kapıları bagajı,zemini ve hatta kaputuna bile yalıtım uyguladım o yüzden göğüs arkasından ve sunroof tan bu enjektör sesi geliyordu bu uygulama sonrası o ses oldukça azaldı

Geri