Lpg depo kaç litre alır?

Aracınız
44 LT. Depomuz var. 40 litre alması lazım mantıken. Dün ben tamamen boş depo ile 32 aldırdım. Daha da zorlatmadım. Şamandra hasar alıyor yoksa vurdurunca.

Sizde kaç litre alıyor?

Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Lpg depo kaç litre alır?

Daha önce bu forumda tartışılmıştı ama tekrardan yazayım, Honda fabrika 42-44 ltlik simit tank koyuyor ancak güya güvenlik amacıyla simit tankların yerleştirildiği açı nedeni ile en fazla 28-32 lt arası max gaz alabiliyor. Herhangi bir LPG ustasına simit tankın eğimini düzelttirebilirseniz 36-38 lt arası almaya başlıyor. Simit tankla oynamadan sadece Şamandıraya müdahele ile de bu miktar arttırılabiliyor. Hatta eskilerden [MENTION=747]hakan[/MENTION]uzun bunu düzelttirmişti ama o da aracını satalı bayağı oldu.

akif

0
Aracınız
Geçmiş konulara bakarken konular arasında kayboldum o yüzden konuyu hortlatmak zorunda kaldım kusura bakmayın. İzmir de yetkili brc servisinin yolu gözüktü o zaman çünkü 27 litre lpg şehir içinde su gibi akıyor. Teşekkür ederim cevaplarınız için iyi akşamlar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Değerli arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Bu bölümdeki simit LPG tankı ile ilgili tüm yorumları okudum.Aracım Civic 2010 Elegance 1.6 Otomatik 18.500 km.de 2011 yılında Konya'da BRC kiti takılmış ve Simit Tankı 51 litredir.(Simit Tankının üstünde yazan ve raporda yazan değer 51 litredir) Ben aracı alalı 1.5 yıl oldu.Daha önce Kocaeli Gebze'den Antalya Manavgat'a gazı fulleyerek otogaz ile şehirler arası 550 km.yi gördüm.Tankı ise maksimum 41 litre alıyordu.Manavgat'ta ise şehir içi 400-410 km yol yapıyordu.Şimdi Gebze'de ise depo 47 litreyi gördü (farklı istasyonlardan da dolum yaptım ancak yine 47 litre) fakat en fazla şehir içi 270 km.yi gördü.Depoyu her zaman fullerim.Manavgat'ta 400-410 km giden gaz şimdi neden 260-270 km gidiyor anlamış değilim.Alanya'da değiştirdiğim gaz filtresini değiştireli 2000 km olmuşken Mucip Otogaz (Kartal) gaz filtresini çıkarıp kontrol etti bu filtre şişmiş dedi.Aracın gaz deposuna.benzin deposuna ve yağın içine bir katkı maddesi koyup bu motoru.ve depoları temizlesin 2000 km sonra gel filtreleri değişelim,ayarları yapalım dedi.Konulan ilaçlar için 150 lira ödeyip geldim.Bu arada aldığım yakıt Shell den di.Şu an hala fazla yakmaktadır.Km.de 17 litre yakmaktadır.Haftaya tekrar Manavgat'a döneceğim.Orada bakalım eski ayarlara dönecek mi?Deneyip göreceğim.Bilgilendirmek amacıyla yazılmış bir yazıdır.Hepinize saygılar...

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar yazıyı gönderdikten sonra okuduğumda km.de 17 litre yazmışım.Özür dileyerek yanlışımı düzeltmek istedim.100 Km.de 17 litre olacaktı.Saygılar...

Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg deposunun aldığı yakıt miktarı hava sıcaklığı ile ters orantılı olarak değişiyo. Benim depom -5 derecede 32,5 lt alırken, +35 derecede 27,5 lt gaz alıyor. Yani aynı pompa basıncı olmak kaydıyla 1 derecelik sıcaklık farkı ortalama 0,13 lt gaz demek. Yakıt hesabı yaparken bu ayrıntı önemli.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Değerli arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Bu bölümdeki simit LPG tankı ile ilgili tüm yorumları okudum.Aracım Civic 2010 Elegance 1.6 Otomatik 18.500 km.de 2011 yılında Konya'da BRC kiti takılmış ve Simit Tankı 51 litredir.(Simit Tankının üstünde yazan ve raporda yazan değer 51 litredir) Ben aracı alalı 1.5 yıl oldu.Daha önce Kocaeli Gebze'den Antalya Manavgat'a gazı fulleyerek otogaz ile şehirler arası 550 km.yi gördüm.Tankı ise maksimum 41 litre alıyordu.Manavgat'ta ise şehir içi 400-410 km yol yapıyordu.Şimdi Gebze'de ise depo 47 litreyi gördü (farklı istasyonlardan da dolum yaptım ancak yine 47 litre) fakat en fazla şehir içi 270 km.yi gördü.Depoyu her zaman fullerim.Manavgat'ta 400-410 km giden gaz şimdi neden 260-270 km gidiyor anlamış değilim.Alanya'da değiştirdiğim gaz filtresini değiştireli 2000 km olmuşken Mucip Otogaz (Kartal) gaz filtresini çıkarıp kontrol etti bu filtre şişmiş dedi.Aracın gaz deposuna.benzin deposuna ve yağın içine bir katkı maddesi koyup bu motoru.ve depoları temizlesin 2000 km sonra gel filtreleri değişelim,ayarları yapalım dedi.Konulan ilaçlar için 150 lira ödeyip geldim.Bu arada aldığım yakıt Shell den di.Şu an hala fazla yakmaktadır.Km.de 17 litre yakmaktadır.Haftaya tekrar Manavgat'a döneceğim.Orada bakalım eski ayarlara dönecek mi?Deneyip göreceğim.Bilgilendirmek amacıyla yazılmış bir yazıdır.Hepinize saygılar...

Aracınız da gaz kaçağı olabilir mi kontrol edildi mi? 17 litre gerçekten çok yüksek.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Yaz kış sıcaklık farkından dolayı litre olarak fazla alma yada yakıtta fazla tüketim görülebilir fakat bu bir depoda 2-3 litreyi geçmez. Yazın 41 litreyken kışın 43 kitre olabilir. Lpg tüketim değerleri yaz aylarında da bir miktar düşer,özellikle de lpg dolumunu sabaha karşı serin havada yapıp sürüşünüz de gün içerisinde sıcak havada oluyorsa daha fazla km yaparsınız. Ama bahsettiğiniz değerler çok yüksek 17lt/100km. Aracınıza kaçak testi yaptırmanız yararınıza olacaktır, şamandra bağlantı çevresinden kaçak yapabilir,fazla litre alması da bir yandan dolum yapılıyorken diğer taraftan kaçak yapması olabilir. Sabunlu su yaparak kendiniz de gözlemleyebilirsiniz

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yaz kış sıcaklık farkından dolayı litre olarak fazla alma yada yakıtta fazla tüketim görülebilir fakat bu bir depoda 2-3 litreyi geçmez. Yazın 41 litreyken kışın 43 kitre olabilir. Lpg tüketim değerleri yaz aylarında da bir miktar düşer,özellikle de lpg dolumunu sabaha karşı serin havada yapıp sürüşünüz de gün içerisinde sıcak havada oluyorsa daha fazla km yaparsınız. Ama bahsettiğiniz değerler çok yüksek 17lt/100km. Aracınıza kaçak testi yaptırmanız yararınıza olacaktır, şamandra bağlantı çevresinden kaçak yapabilir,fazla litre alması da bir yandan dolum yapılıyorken diğer taraftan kaçak yapması olabilir. Sabunlu su yaparak kendiniz de gözlemleyebilirsiniz

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Değerli Arkadaşlar,28 Ekim 2018 de Kocaeli/Gebze'den Ankara,Kırşehir,Aksaray,Konya,Seydişehir üstü Manavgat'a geldim.Ankara çıkışında Mamak'ta depoyu fulledim 129,58 TL.41.13 (Gazın Litresi 3,15) litre aldı.Seydişehir çıkışında rampaları çıkarken düdük öttü.Tam 530 km yaptı.Zaman zaman benzinle, zaman zaman gazla yoluma devam edip depodaki gazı tamamen bitirdim.110 km sonra Manavgat'a 15 km kala Depoyu fulledim 138,77 TL.Tuttu.Tam 41.18 litre gaz aldı (Burada ise gazın litresi 3,37) .Gebze'de 47 litre alan depo Ankara'da ve Manavgat'ta neden 41 litre aldı?Bunu anlamış değilim.Daha önce de yazdığım gibi Bir depoyla 550 km.yol gittim.Şimdi 530 km.yol gitti.Aradaki 20 km. yolun şartlarına bağlı olarak değişebilir.Fakat Gebze'de hava mı basıyorlar desem farklı istasyonlarda gaz aldığım halde 46-47 litre civarında alıyordu.Acaba Gebze'deki bütün istasyonlar mı hava basıyor?Arkadaşlar gaz kaçağı olabilir demişler.Kaçak olsa Manavgat'ta da 47 litre ile dolması gerekmez mi?Motor kısmındaki filtreyi kendim değiştirdim köpükle kontrol etmiştim ama deponun üstünü kontrol etmek aklıma gelmedi.Ama o zaman bagajda gaz kokusu olmaz mı?Şimdi Manavgat'ta şehir içi testi yapıyorum.Bakalım 270-280 km'de bitecek mi,yoksa eskiden olduğu gibi 400-410 km. yi görecek mi?Testim bitince bilgilendireceğim.Hepinize saygılar...

Geri