Civic FC5 LPG Tercihiniz Hangisi?

Aracınız
Bu yıl günlük 150 km yapmaya başladım. O yüzden en uygun olanı tercih ediyorum. Sunpet'ten alıyorum. Opete doldurulan Aygaz gaz ile aynı tanker gelip sunpet'e de o tanker dolum yapıyor. Yani OPET ile aynı gaz. Şuana kadar bir sorun çıkmadı. LPG bakımını yeni yaptırdım bir sonraki bakımdaki filtreyi merak ediyorum. Temiz mi çıkacak yoksa kirli mi?

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben PO ile 36 lt depoya 43 lt lpg aldım.Biraz zorlamışız BRC zorlama dedi. 43 lt ile 666km gittim.En uzun menzili şimdiye kadar PO verdi.Opet lpgsi kalın yakıt türü diyorlar bizim araçlar için önermiyorlar.Ben genelde Opet veya PO tercih ediyorum.Opette 400-450 PO da 550 ve üzeri km gidiyorum.

Ad Soyad
Hakan Şanlı
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben PO ile 36 lt depoya 43 lt lpg aldım.Biraz zorlamışız BRC zorlama dedi. 43 lt ile 666km gittim.En uzun menzili şimdiye kadar PO verdi.Opet lpgsi kalın yakıt türü diyorlar bizim araçlar için önermiyorlar.Ben genelde Opet veya PO tercih ediyorum.Opette 400-450 PO da 550 ve üzeri km gidiyorum.

Uzun yol mesafesi değil mi verdiğiniz değerler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Ben 3 senedir Shell kullanırım. Opet de kullandım ama Shell'de ortalama 40 km fazla yol gidiyorum. Tek fark bu, birde shell in denetlemeleri diğer markalara göre daha sık olduğunu öğrendim..

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Uygun fiyatı nedeniyle genelde aynı yer LukOil’den alıyorum, memnunum 3 yıldır bir sıkıntı yaratmadı. Hissedilir bir performans kaybı ya da artışı vs de yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben Bp veya Shell tercih ediyorum. İkisinde de performans ve kilometre olarak benzer diyebilirim. Bir problem yaşamadım. Filtre değişiminde flex ile kesip içini çıkarırım. Sadece hafif kirlenme gördüm. Opet bir zaman denedim. O zaman filtre içinde yağlı bir görünüm vardı. Petrol ofisi için uzun menzil gidiyor diye çok duydum. Fakat hiç denemedim. Yakınımda Petrol ofiside pek yok.
- Uzun menzil giden de performans düşüklüğü olabilir. Performansı iyi olan da ise menzil düşük çıkabilir. Ben ortasını arayanlardanım.

mturker

Özel Üye
Ben Bp veya Shell tercih ediyorum. İkisinde de performans ve kilometre olarak benzer diyebilirim. Bir problem yaşamadım. Filtre değişiminde flex ile kesip içini çıkarırım. Sadece hafif kirlenme gördüm. Opet bir zaman denedim. O zaman filtre içinde yağlı bir görünüm vardı. Petrol ofisi için uzun menzil gidiyor diye çok duydum. Fakat hiç denemedim. Yakınımda Petrol ofiside pek yok.
- Uzun menzil giden de performans düşüklüğü olabilir. Performansı iyi olan da ise menzil düşük çıkabilir. Ben ortasını arayanlardanım.
Ahmet hocam ben senelerdir Shell kullanıyorum çok memnunum ama şu aralar opete geçtim sanki şuan kullandığım fc5 i etkiliyor shellin yakıtı.

Honda madness

Geri