Maddi hasarlı kaza hk. Yardım

Arkadaşlar iyi akşamlar gecenlerde
bir aracın arkadan bana çarpması sonucu ufak bir kaza yaşadım dosyamizi falan yaptık tramer sonucunda da karşı taraf yüzde yüz hatalı çıktı neyse hikayeyi geçiyorum. Bugün bir adam geldi ben bilir kişiyim falan dedi. Şirket sizin kazayı şüpheli bulmuş telefon görüşmesi arastiracam önceden tanıyor musun karşı tarafı falan gibi saçma sapan sorular sordu. Bu olayı anlayamadığım için ben de hiç bir şey vermedim adama. Bilgi sahibi olanlar aydinlatabilir mi acaba ?

HTC One M9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bilir kişi avukatmı polismi hakim savcı mi hayır sadece mahkemede konu üzerinde görüş bildiren biridir ne alaka telefon araştırcak buna o karar veremez sigorta avukatı olabilir yüksek süpe varsa dava ile talep eder kaza ile ilgili bir şüphe olmuş sanırım geçmiş olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eyvallah hocam karşı tarafın sigortası 2 gün mü 3 gün mü önce yapılmış galiba şimdi bize diyorlar ki sigorta yaptınız sonra anlaşarak bu tutanağı tuttunuz

HTC One M9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kaza anı fotoğraflarınız yeterliyse ve raporunuzu düzgün tuttuysanız hiçbir sıkıntı çıkmaz. Gerektiği takdirde varsa çevredeki mobese veya kaza alanını gören herhangi bir işyeri güvenlik kamerasından görüntü alarak kaza raporunuzu destekleyebilirsiniz. Ayrıca sizden bir bilgi almasına da gerek yok, zaten tüm bilgiler kaza dosyasına işleniyor. Karşı tarafı tanısanız ne olur tanımasanız ne olur, tanıyınca insanlar kaza yapmıyor mu? Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene olan bir kazada baba ile oğul birbiriyle çarpışarak kaza yapmış ve biri ya da ikisi ölmüştü.

Exper ancak araçları inceleyip, kaza fotoğrafları ve raporunda görünen hasar ile incelemesi sonucu görünen hasar uyumsuz ise o zaman şüpheli kaza yorumunda bulunabilir. Bunun dışındaki durumlar sigorta şirketinin çamura yatmasından başka bişey değildir.

Bir de fotoğrafları cep telefonu ile çektiyseniz, telefon fotoğrafa zaman etiketi koymuştur. Fotoğraf üzerine tıklayıp ayrıntılardan çekim gün ve saatini de görebilirsiniz. Bu da dosyanızı destekleyecek bir bilgi olacaktır.

Konunun sizin ile alakası yok aslında. Olayı kazayı önceden yapıp , hatalı taraf sigorta yaptırdıktan sonra kaza beyanı yapılmasına çekmişler. Sizi de bu senaryoda razı olmuş gibi algılamışlar ancak varsayımların hiç bir önemi yoktur. Siz keyfinize bakın. Eğer öyle bir durum olsaydı zaten şimdiye kadar çoktan işin rengi değişmişti. Bir bilgi istiyorlarsa muhatap olarak kendi kasko şirkenizi gösterin. Daha detaylı bilgi isterse mahkeme yolu açık onlar için. Mahkeme de sizi bağlamaz. Geçmiş olsun.

Geri