Maddi hasarlı kaza hk. Yardım

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim.Ben bu işten çok yoruldum karşı taraftan 4000tl aldım aracimi da bu paraya rahat yaptırırım. Beklemekten yorulmuştum zaten şimdi bakalım usta kaç günde bitirecek

HTC One M9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim.Ben bu işten çok yoruldum karşı taraftan 4000tl aldım aracimi da bu paraya rahat yaptırırım. Beklemekten yorulmuştum zaten şimdi bakalım usta kaç günde bitirecek

HTC One M9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracinizi tamir ettireceksiniz ama deger kaybini aldiniz mi ucret olarak olarak mesela satarken kaza oncesi durumla sonra si arasinda ne kadsrlik bir deger kaybi olustu

GT-N5105 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Nasıl Hesaplanır?
Araç değer kaybı hesaplamasında etkisi bulunan pek çok değişken vardır. Değişkenlerin bazıları araç, bazılarıysa araç kullanım şekliyle ilgilidir. Bu değişkenler aşağıdaki şekilde sıralanabilir:
Üretim yılı
Hasar geçmişi ve niteliği
Kilometresi
Marka ve model bilgisi
Trafiğe çıkış tarihi
Pazar değeri bu hesaplamaya etki eden faktörlerden bazılarıdır.

Araç Değer Kaybı Nasıl Karşılanır?
Kazada kusuru bulunmayan sürücünün araç değer kaybını karşılayacak taraf kazaya neden olan sürücüdür. Bu nedenle araç değer kaybının karşılanması aşamasında trafik sigortası devreye girecektir.
Aracınızdaki değeri karşılamak için ekspertiz raporu alarak değer kaybına neden olan kişiye dava açabilirsiniz. Araç değer kaybının tahsisi esnasında sigorta şirketinin sorun çıkarması durumunda araç değer kaybını gösteren ekspertiz raporu ile Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru yapabilirsiniz. Kaza sonrası anlaşmazlıklarda açabileceğiniz davaları "Trafik Kazalarında Açılabilecek Davalar" başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Araç Değer Kaybı Davalarında Zaman Sınırı Var mı?
Araç değer kaybının tahsisi için dava açabileceğiniz süre 2 yıl ile sınırlıdır. Zaman aşım süresi için kazanın gerçekleştiği tarih baz alınır. Aracınızdaki değer kaybının tahsisi için 2 yıl içerisinde araç değer kaybı davası açmanız gerekir.
Kasko Araç Değer Kaybını Karşılar mı?
Kaza nedeniyle araç değer kaybına uğrayan araç tek olmayabilir. Kazada sorumluluğu bulunan kişilerin aracında da değer kaybı meydana gelebilir. Ancak trafik sigortası tek bir kişinin araç değer kaybını karşılar, bu kişi kazada sorumluluğu bulunmayan veya sorumluluk oranı az olan kişidir. Kazaya neden olan kişilerin güvencesi ise kasko sigortası olacaktır.

GT-N5105 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

özgür hocam çok teşekkür ederim değer kaybı konusunda da inşallah anlaşcaz zorluk çıkarmıyor karşı taraf. bu arada da işlerimin yoğunluğundan dolayı pek yazamadım kimse kusuruma bakmasın lütfen.

Geri