Makyajlı Exetuvedan Toyota Corolla ful pakete geçmek mantıklı mı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Makyajlı kasa exetuve 34 binde hatasız hondam var, çoktandır baktığım Toyota Corolla x-passion paket olan yani 1.5 exetuve plasla aynı özelliklere sahip pakete geçmek istiyorum. Sebeplerine gelince de sanki Toyota biraz daha güçlü ve yalıtım olarak da iyi olduğu düşüncesindeyim. Diğer özellikleri pek kullanacağımı düşünmüyorum ama olması güzel tabi, adaptif hız sabitleyici şerit takip cama yansıtma gibi bir sürü özellik. Siz değerli forum üyelerinin düşüncelerini de merak etmiyor değilim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Makyajlı kasa exetuve 34 binde hatasız hondam var, çoktandır baktığım Toyota Corolla x-passion paket olan yani 1.5 exetuve plasla aynı özelliklere sahip pakete geçmek istiyorum. Sebeplerine gelince de sanki Toyota biraz daha güçlü ve yalıtım olarak da iyi olduğu düşüncesindeyim. Diğer özellikleri pek kullanacağımı düşünmüyorum ama olması güzel tabi, adaptif hız sabitleyici şerit takip cama yansıtma gibi bir sürü özellik. Siz değerli forum üyelerinin düşüncelerini de merak etmiyor değilim.
Aracı bizzat incelediniz mi?

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Daha güçlü derken kıyas yaptığınız modeli söyler misiniz?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Anladığım kadarıyla özellik yönüyle 1.5 exe + , motor yönüyle 1.6 ecoyu kıyaslamışsınız. Honda mi Toyota mi diye bana sorarsanız Kesinlikle Honda derim. 17 yıldır efsane kasa 97 corollanin ailemizden sayılmasına rağmen.
Bizzat binip test etme şansım olmadı ama içini falan gördüm, hondanin içi bana göre daha güzel, güçlü olmasını da rakamlara dayanarak söylüyorum, 132 beygir 159 tork ve 50 kilo daha hafif 10.2 saniye sıfır yüz.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bence sağlamlık olarak, sorunsuzluk olarak daha uzun ömür olarak kesinlikle Toyota.
Özellik kıyaslamasına bir şey diyemem donanımdır pakettir ancak iç hacim ve bagaj olarak Toyota daha dar bilginiz olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2 kardeşi kıyaslamışsınız fazla fark göremeyeceksiniz bence geçebiliyor iseniz bir üst segmente geçin derim.

Aracınız
Civic FC5 2019
2 kardeşi kıyaslamışsınız fazla fark göremeyeceksiniz bence geçebiliyor iseniz bir üst segmente geçin derim.
Bütçem yok aslında ama yıllardır Toyota bakıp hiç alamamamin içimdeki ezikligini artık atmak istiyorum:) normalde sıfırı hondaya göre bayağı pahalı iken ikinci elleri birbirine çok yakın ona da anlam veremiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bizzat binip test etme şansım olmadı ama içini falan gördüm, hondanin içi bana göre daha güzel, güçlü olmasını da rakamlara dayanarak söylüyorum, 132 beygir 159 tork ve 50 kilo daha hafif 10.2 saniye sıfır yüz.
Bence aracı mutlaka kullanın, motor daha atik ama aman aman bir fark yok.
Süspansiyon yeni olmanın avantajı ile konforu güzel ama gövde salınımı FC5ten fazla, yalıtımda FC5ten iyi değil.
İç mekan ferahlığı olarak FC5i geçin FB7-FD6dan bile çok daha kötü, özellikle sunrooflu modellerde arka baş mesafesi çok çok kötü, resmen klostrofobi yaratıyor. Civic'in ferahlığını çok ararsınız.

Bütçem yok aslında ama yıllardır Toyota bakıp hiç alamamamin içimdeki ezikligini artık atmak istiyorum:) normalde sıfırı hondaya göre bayağı pahalı iken ikinci elleri birbirine çok yakın ona da anlam veremiyorum.
Yapmayın hocam Toyota almamanın ezikliği ne demek ? Toyota çok kutsal bir marka da biz mi bilmiyoruz :ROFLMAO:
Sahip olduğunuz Civic 2015 sonunda piyasaya çıkmasına rağmen güncel Corolla'dan üstün bir araç. Corolla daha yeni arka bağımsız süspansiyona geçti, Civic uzun süredir arka bağımsız süspansiyona sahip.
Hatta güncel Corolla dış hatları ile FB7 Civic'ten ciddi esintilere sahip, yandan gövde hatlarına ve orantılarına bakarsanız benzerliği farkedebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende ne yapıyorsam bir türlü karar veremiyorum:) Zaten bu sevdadan baz geçmeye bahane arıyordum, bir araç daha sorayım yeni kasa dizel otomatik focus nasıl? Bilen test eden var mı? Cam tavan olmayan ve 2019 model fiyatları civice yakın.

Geri