Civic FB7 Marş motoru gacırtısı hakkında

Aracınız
Merhabalar, şu mars motorundan soğuk havalarda ve özellikle motor soğuk iken 1 sn kadar surtme sesi geliyor. Marş motoru çok pis bir yerde emme manifoldunun altında kalıyor. Bunun için saftin sokulmesinden filan. Bahsetti bir tamirci doğru mu bu ? Mafsal ile bunu sokmek mümkün değilmidir ? Ortalama maliyeti ne kadar ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa sevinirim garajda yapmıyor sıcak olduğu için.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
3 yıldır kullandigım 84 bin km.deki fd6 aracım bu kış soğuk havalarda birkaç kez tarif ettiginiz şekilde marşı uzun yapıyormuş gibi ses çıkardı. havalar ısınınca birdaha yapmadı. Kronik gibi :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Evet hocam belki acil değil. Fakat her cart curtta dişliler birbirini aşındırıyor!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Üstadim bisey olmaz,marş motoru iflas edene kadar devam :) bulundugum ilin servisine birakin mars motorunu emanet etmeyi yikatmaya bile goturmem araci servise. Belki yazin Ankaraya geldigimde homda bora'da bakim dusunebilirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Garanti'nin bitmesine az süre kala Bora'da ücretsiz sökülüp yağlanmıştı, bu kış şükür bir ses duymadım :) (y)
Daha önce deneyimi olan İyi bir Honda ustası rahatça sökebilir, sonrası zaten elektrikçinin işi (y)
Maliyet olarakta 2-3 yıl öncesine kadar 250 civarına yapıyorlardı ama şu anda kaç liradır bilmiyorum.

FD6lardaki konuyu da inceleyin,

Ayrıca her araçta görülebilecek bir durum olduğu için konuyu sabitliyorum :)

Aracınız
Civic FC5 2017
merhabalar arkadaşlar. aynı durumu soğuk sabahlarda ben de yaşıyorum. saniyelik bir ses. aracım da fc5 2017 otomatik. garanti dahilinde müdahale ediyor mu servis? yoksa servis ücreti nedir? muhabbet ile.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhabalar arkadaşlar. aynı durumu soğuk sabahlarda ben de yaşıyorum. saniyelik bir ses. aracım da fc5 2017 otomatik. garanti dahilinde müdahale ediyor mu servis? yoksa servis ücreti nedir? muhabbet ile.

Garantisi varsa tabiki garanti dahilinde yapılır (y)
Ancak benim götürdüğüm serviste sesi kendilerinin tespit etme zorunluluğu öne sürüldüğü için servis aracın en azından 1 gece yatırılmasını, ilk kontağı kendilerinin yapması gerektiğini söylemişlerdi, o dönem Ankara'da işim olduğu için aracı bırakmıştım ve bana sonraki gün öğlen sökülüp temizlenip yağlandığını, aracı teslim alabileceğimi söylemişlerdi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar bu sorun hondaların kronik sorunu ve soğuk illerde çoğu araçta yapıyor. Korkulacak bir şey olmamakla birlikte ses insanı gıcık ediyor. Aracınız garantili ile marş motorunu serviste yağlıyorlar ve geçiyor. Garantili değilse bile cüzi bir fiyata halloluyor. Ben her ne kadar kafaya takmasam da servise durumu bildirdim 10 dk hallettiler

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Garantisi varsa tabiki garanti dahilinde yapılır (y)
Ancak benim götürdüğüm serviste sesi kendilerinin tespit etme zorunluluğu öne sürüldüğü için servis aracın en azından 1 gece yatırılmasını, ilk kontağı kendilerinin yapması gerektiğini söylemişlerdi, o dönem Ankara'da işim olduğu için aracı bırakmıştım ve bana sonraki gün öğlen sökülüp temizlenip yağlandığını, aracı teslim alabileceğimi söylemişlerdi.
inşallah bize en yakın servis öyle bir sert sürmez. zaten il dışında servis, gece bırakmanın pek mümkünatı yok gibi. teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar merhabalar.

bu konuyla alakalı servisi aradım, ifade ettim. aracınızı akşam bırakmadan önce biraz benzinde çalıştırıp öyle kapatın, kışın lpg ile alakalı" dedi. ben de aynı akşam eve yaklaşırken benzine aldım. sonraki sabah mevzumuz olan sesi almadım. bu akşam da benzine alıp, kapattım. emin olmak için yarın da kulak kesileceğim.

selametle.

Geri