Marş Zor Aldı

6 Günlük Sıfır FC5 im Var Benzin LPG Benzin de Kullanıyorum Araca Sabah Herzamanki Gibi Marş Verdim Almadı Bidaha Verdim 3 4 saniye sonra aldı zor Bi Şekilde Aldıktan Sonra Marşı Denemek İçin Kontak Kapatıp Açtım Aldı Neden Yapar Bunu İstanbul Gibi Fazla Soğuk Olmayan Biyerde

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Son düzenleme:
Aracınız
Bir kaç yerde yazdım, aracınızın motoru soguyacaksa anlık benzine alın ve havalandirma sisyemini kapatıp stop edin diye.. Geç marş durumu akunuz ile hava sıcaklığı arasinda bir orantı vardır. Fabrika çıkış Akulerinizin 47 amper oldugunu unutmayin. Bir de şöyle deneyin ;

Geç marş aldığından rahatsız olan arkadaşlar, ilk yarım kontağı acın sonra tekrar kapatıp tekrar açın öyle deneyin. Executuve modele sahip kişiler ise frene basmadan yarım kontak yapabilirler. Bende FB7 var bu anlattiginiz durumlarin hiç biri başıma gelmedi. Marş motorunu yavaş çevirdiği zamanlar oldu ama şimdilik tek sikintimiz şu meshur 1 sn lik sürtme sesi.. Onuda Pazartesi hallettirecegim Şeref ustama. Elimde ne mafsal ne doğru düzgün lokma takımı var. Alt tarafı 2 civata ve 3 kablo soketi ama oraya ulaşması çok sıkıntı lifte alinip çıkarılıp temizleyip yağlanması gerekiyor bu dediğim durumu sadece hava 7 derece altında ve motor soğuk iken yaşamaktayım.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bi deneyin bakalım.Haberdar edin bizi de olur mu..Kazasız belasız inşallah..
Aracı sabah ilk çalıştırmada denedim Fren siz tık diye aldı marş frene basmadan frene basınca da alıyor ama bir iki tur daha çeviriyor marş dişlisini yani kısa sı Frensiz çalıştırmak aracı frene basmadan Sıkıntısız çalıştı

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri