Civic FB7 Marş

Arkadaşlar merhaba. Aracımda bir süredir havaların da soğumasıyla birlikte çalıştırmalarda zorlanma yaşıyorum. Sanki lpg deyken daha zor lpg kapalı denediğimde biraz daha kolay çalışıyor gibi bir gözlemlemem de mevcut. Bir kaç ay önce serviste subap ayarı da yaptırmıştım ve bu zamana kadar hiç şikayetim de olmadı. Sebebi ne olabilir bilen birileri var mıdır?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba. Aracımda bir süredir havaların da soğumasıyla birlikte çalıştırmalarda zorlanma yaşıyorum. Sanki lpg deyken daha zor lpg kapalı denediğimde biraz daha kolay çalışıyor gibi bir gözlemlemem de mevcut. Bir kaç ay önce serviste subap ayarı da yaptırmıştım ve bu zamana kadar hiç şikayetim de olmadı. Sebebi ne olabilir bilen birileri var mıdır?

Hangi bölgede yaşıyorsunuz ? Araç model yaş km ,LPG sistemi ? detayları alabilir miyim..

Aracınız ilk çalıştırmada LPG li bile olsa benzinde çalışır..LPG kapalı derken neden bahsediyorsunuz, açıklar mısınız? İyi günler..

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Hangi bölgede yaşıyorsunuz ? Araç model yaş km ,LPG sistemi ? detayları alabilir miyim..

Aracınız ilk çalıştırmada LPG li bile benzinde çalışır..LPG kapalı derken neden bahsediyorsunuz, açıklar mısınız? İyi günler..

Antalya da yaşıyorum. 2012 model fabrikasyon lpg li 160.000km de. Lpg düğmesinden bahsetmiştim açma kapama derken

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Daha önce hiç LPG regülatör contasi değişimi oldu mu?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Ses yukarıdaki videolardaki sese benziyor mu?

Hocam marş motoru dişlisi sesi o duyduğun ilk ses...Her zaman yapmıyor ise problem yok...Eğer ses te artma yada çalışmama durumu uzamaya başlarsa....Marş motoru tamir yada değişim gerekir...yoksa olmadık bir yerde marş basmayabilir..

Diğer düşük ihtimal LPG regülatör diyaframı çatlak, aradaki farkı şöyle anlatayım, LPG regülatör diyaframı çatlak olsa sadece sabahları zor çalışır hatta stop eder 2.nci yada 3.ncü marşta aracınız çalışır......O çalışınca duyduğun ilginç ses (çartlama diye tabir ettiğin ses) marş motoru dişlisinin sesi.

Marşa her bastığınızda bu marş motorundan gelen sesi duyuyorsanız...ilk söylediğim ihtimal üzerinde durun...İyi günler

İyi ve samimi yazınız için ayrıca teşekkürler ...iyi günler

Son düzenleme:
Hocam marş motoru dişlisi sesi o duyduğun ilk ses...Her zaman yapmıyor ise problem yok...Eğer ses te artma yada çalışmama durumu uzamaya başlarsa....Marş motoru tamir yada değişim gerekir...yoksa olmadık bir yerde marş basmayabilir..

Diğer düşük ihtimal LPG regülatör diyaframı çatlak, aradaki farkı şöyle anlatayım, LPG regülatör diyaframı çatlak olsa sadece sabahları zor çalışır hatta stop eder 2.nci yada 3.ncü marşta aracınız çalışır......O çalışınca duyduğun ilginç ses (çartlama diye tabir ettiğin ses) marş motoru dişlisinin sesi.

Marşa her bastığınızda bu marş motorundan gelen sesi duyuyorsanız...ilk söylediğim ihtimal üzerinde durun...İyi günler

İyi ve samimi yazınız için ayrıca teşekkürler ...iyi günler

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Çok iyi fikir verdiniz peki bu marş motoru işlemine sizce yetkili serviste mi baktırmak gerekir illa ki yoksa bilen bi ustaya göstersek de olur mu? Değişim gerekirse illa aklım yetkili servise kayıyor çünkü

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Çok iyi fikir verdiniz peki bu marş motoru işlemine sizce yetkili serviste mi baktırmak gerekir illa ki yoksa bilen bi ustaya göstersek de olur mu? Değişim gerekirse illa aklım yetkili servise kayıyor çünkü

Hocam benim tavsiyem yetkili servise bi sorun değişim ne kadar ? Tamir yapıyorlarsa ne kadar ?

Sonra beğendiğiniz bildiğiniz bi sanayi ustasına sorun o ne kadar diyor ne ücret istiyor.... Sonuçta işlem yapacak yer neresi olursa olsun yaptığı işin arkasında durmak zorunda diye düşünüyorum... Fiyatları karşılaştırır ona göre karar verirsiniz.Tabi içinizin sindiği yerde yaptırmakta önemli.Çok canınızı sıkacak fiyat farkı yoksa Yetkili Honda Servis tabiki.... İyi günler..

Geri