Mecbur bırakarak Satılan Aksesuarlar Hakkında

Aracınız
Civic FC5 2020
Denen mantıklı değil. Sence ortada bir haksızlık yok mu? Yani kandırıldığını ve aksesuar almaya mecbur bırakıldığını sende kabul ediyorsun ve bundan memnunsan, diyeceğim birşey yok...

Yani şimdi şöyle ben mantıklı değil demedim sizi savundum hatta demek istediğim de şuydu dava açsanız bile bir şekilde sıyrılacaklardır kazanmanızın çok zor olduğunu söyledim ve öyle bir şey olursa yine sizin kazanmanızı istediğimi de belirttim bu durumdan da memnun değilim herkes aksesuar sevmeyebilir istemeyebilir durumu olmayabilir yaptıklarını bende doğru bulmuyorum

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2021
Yani şimdi şöyle ben mantıklı değil demedim sizi savundum hatta demek istediğim de şuydu dava açsanız bile bir şekilde sıyrılacaklardır kazanmanızın çok zor olduğunu söyledim ve öyle bir şey olursa yine sizin kazanmanızı istediğimi de belirttim bu durumdan da memnun değilim herkes aksesuar sevmeyebilir istemeyebilir durumu olmayabilir yaptıklarını bende doğru bulmuyorum

35 ARS 909

Teşekkür ederim. Zor olması normal ve doğal. Çünkü tüm sistemi bir bütün olarak düşününce insan hak veriyor. Devlet bizim de art niyetli olup olmadığımızı, sahte delil getirip getirmediğimizi bilemeyeceğinden olayı araştırıp doğrulamaya çalışıyor. Bu süreçte her iki taraf ta beyanlarıyla kazanmaya çalışıp kafa karıştırıyor. Haliyle içinden çıkmak zor oluyor ve uzun sürüyor. Buda yine bizim mağdur olmamamız için.

Ben şunu gördüm, biz vatandaş olarak birşey hemen olsun hiiiiç uğraşmayalım armut piş ağzıma düş olsun istiyoruz. Bu yüzden böyle konularda hiçbir zaman çabalamıyoruz. Öyle olunca da hakkımız uçup gidiyor. Sonra adalet yok diyoruz. Ya günlerdir araştırıyorum 1 tanede şikayet ettim diyenini görmedim. Kardeşim hiçbirimiz ihbar etmezsek devlet nerden bilsin bu adamların bunu yaptığını.

Biz devletten adalet değil müneccimlik bekliyoruz. İşler bu yüzden yürümüyor. Varsa aksesuar mağduru yazsın bana özelden. Yarım saat ayırıp mahkemede ifade vermeye çekinende adeletsizlik var demesin ama...

Aracınız
Civic FC5 2021
S
Zorla değil mecburi gibi bir şey.

9 ay önce almak için araştırma yaptığımda ( piyasa da hiç arabanın olmadığı zamanlar ) istanbulda bir bayii elegance için artı 40 bin aksesuar parası istemişti kaporada yollammıştım sonra başka bir ilde executive artı 18 bin aksesuara anlaştık. Evet isteğim dışındaydı ama yoksa araba yok deniliyordu. Neyseki aldıklarım işe yarar şeylerdi

4 adet kışlık lastik, ses yalıtım, seramik kaplama, cam filmi, krom paket vs

Hepsi o fiyat tutmuyor elbette ama bazen şartlar insanı istemediği şeyleri yapmaya zorluyor. Son 1 sene içinde araç alıp bunu yaşamayan belki de yoktur kimi 20 binle kimi 50 binle..
Bana da ses yalıtım var dediler, hatta kapora verdiğim gün showroom'daki araçların davlumbazlarında siyah pütür gördüm. Ancak aracı bana teslim ederlerken benimkinde ve bu sefer showroom'daki diğer hiçbir araçta pütür yoktu ve bana da yanlış hatırladığımı söylediler. :) Sizde ses yalıtımı nasıl yapılmış? Detay verdiler mi konuyla ilgili?

Aracınız
Civic FC5 2021
S

Bana da ses yalıtım var dediler, hatta kapora verdiğim gün showroom'daki araçların davlumbazlarında siyah pütür gördüm. Ancak aracı bana teslim ederlerken benimkinde ve bu sefer showroom'daki diğer hiçbir araçta pütür yoktu ve bana da yanlış hatırladığımı söylediler. :) Sizde ses yalıtımı nasıl yapılmış? Detay verdiler mi konuyla ilgili?

Ses yalıtımı yok dedi. Ama bende takılı olmadığına eminim. Çünkü ben dedimki ön arka tampona taktıklarınızı istemiyorım. Onun yerine işe yarar bişey verin bari dedim. Onu yapmazsak ses yalıtımı yapalım yerine dedi. Bende fayde etmeyeceğini düşündüğümden mecbur tamam dediğiniz gibi olsun tabponları verin dedim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Böyle şeyler 1 kişiyle başlar, markete gittiniz diş fırçası ve diş macunu aynı olan paketler var. Örneğin colgate bu şekilde diyelim,sizin ihtiyacınız da sadece diş fırçası.Kasaya gidip ben bu kutudan sadece fırçayı istiyorum mu diyorsunuz. Gidip farklı markanın bir fırçasını alıyorsunuz.Bu bir satış stratejisidir.Beğenirsiniz beğenmezsiniz alıp almamak size kalmış,almayın arkadaşlar.Ben çok beğensem de belki aynı modifiyeleri sonradan kendim yaptıracak olsam da böyle bir dayatma gördüğümde almıyorum.Bu bir şark kurnazlığı,3-5 bin tl tutacak aksesuarı 20-30 bin tl ye müşteriye kakalamak nedir? Bunun tek sebebi bunu görerek bilerek alan müşteridir.Hondanın satış rakamları 2022 yılında bu stratejisi yüzünden yarı yarıya düşsün bakalım yapabilecekler mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Böyle şeyler 1 kişiyle başlar, markete gittiniz diş fırçası ve diş macunu aynı olan paketler var. Örneğin colgate bu şekilde diyelim,sizin ihtiyacınız da sadece diş fırçası.Kasaya gidip ben bu kutudan sadece fırçayı istiyorum mu diyorsunuz. Gidip farklı markanın bir fırçasını alıyorsunuz.Bu bir satış stratejisidir.Beğenirsiniz beğenmezsiniz alıp almamak size kalmış,almayın arkadaşlar.Ben çok beğensem de belki aynı modifiyeleri sonradan kendim yaptıracak olsam da böyle bir dayatma gördüğümde almıyorum.Bu bir şark kurnazlığı,3-5 bin tl tutacak aksesuarı 20-30 bin tl ye müşteriye kakalamak nedir? Bunun tek sebebi bunu görerek bilerek alan müşteridir.Hondanın satış rakamları 2022 yılında bu stratejisi yüzünden yarı yarıya düşsün bakalım yapabilecekler mi?

Kardeşim burda büyük bir yanılgınız var.

İşte bu şekilde bizi kandırıyorlar. Sonra kimse gidip hakkını aramıyor.

Colgate üretici firmadır. Kendi ürettiği ürünleri bu şekilde tek pakette birleştirip 1 ürün gibi satabilir. Mesela honda geri görüş kamerası takıyor. Otomatik kararan dikiz aynası takıyor. Hemde aslında bahsettiğimiz modelin son tasarımında oto kararan dikiz aynası yok. Sonra LPG var. Biz bunlardan birine itiraz etmiyoruz. Hondanın bunu yapmaya yetkisi var. İsterse altın direksiyon takar. O zaman kimsenin itiraz hakkı olmaz. Olamaz. Hatta dikkat edin araçla beraber birde LPG takma evrakları mühendislik raporu ayrıca verilir. honda BRC firmasıyla anlaşmış bu işlemi BRC firmasına yaptırıyor. Bu veya bunun gibi bişeye itiraz etmiyoruz biz.

Bayinin araca hiçbir müdahale yetkisi yoktur. Aslında bu bile ayrı bir hukuksuzluk konusu. Bayi üretici değildir. Satıcıdır. Zaten faturalara dikkat edin. Servis üzerinden 15-30 gün sonra müşteri talep etmiş gibi kesilir. Neden? Çünkü Ne müşteriyi zorlamaya nede müşteri talep etmeden aksesuar takmaya yetkisi yoktur. Bu durumda 3 suç söz konusudur. 1 Aracın orjinal tasarımına müdahale etmek. 2 müşterisine almaya mecburmuş gibi yan ürünler satmak. 3 suni fiyat yükselişi yapmak. Bunların hepsi kanında suç.

Son olarak siz kanunlarla cevap vermezseniz, almasanız bile onlar yapacak başka kanunsuzluk bulur. Bu döngü de böylece devam edeeer gider.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Kardeşim burda büyük bir yanılgınız var.

İşte bu şekilde bizi kandırıyorlar. Sonra kimse gidip hakkını aramıyor.

Colgate üretici firmadır. Kendi ürettiği ürünleri bu şekilde tek pakette birleştirip 1 ürün gibi satabilir. Mesela honda geri görüş kamerası takıyor. Otomatik kararan dikiz aynası takıyor. Hemde aslında bahsettiğimiz modelin son tasarımında oto kararan dikiz aynası yok. Sonra LPG var. Biz bunlardan birine itiraz etmiyoruz. Hondanın bunu yapmaya yetkisi var. İsterse altın direksiyon takar. O zaman kimsenin itiraz hakkı olmaz. Olamaz. Hatta dikkat edin araçla beraber birde LPG takma evrakları mühendislik raporu ayrıca verilir. honda BRC firmasıyla anlaşmış bu işlemi BRC firmasına yaptırıyor. Bu veya bunun gibi bişeye itiraz etmiyoruz biz.

Bayinin araca hiçbir müdahale yetkisi yoktur. Aslında bu bile ayrı bir hukuksuzluk konusu. Bayi üretici değildir. Satıcıdır. Zaten faturalara dikkat edin. Servis üzerinden 15-30 gün sonra müşteri talep etmiş gibi kesilir. Neden? Çünkü Ne müşteriyi zorlamaya nede müşteri talep etmeden aksesuar takmaya yetkisi yoktur. Bu durumda 3 suç söz konusudur. 1 Aracın orjinal tasarımına müdahale etmek. 2 müşterisine almaya mecburmuş gibi yan ürünler satmak. 3 suni fiyat yükselişi yapmak. Bunların hepsi kanında suç.

Son olarak siz kanunlarla cevap vermezseniz, almasanız bile onlar yapacak başka kanunsuzluk bulur. Bu döngü de böylece devam edeeer gider.

Bu ülkede kanun hukuk adaletle bir şeyler yapmak isteyip,istediğinizi alacağınızı düşünmeniz çok iyimser.Söylediklerinize katılıyorum böyle bişey yapmak tüketici için hoş görünmüyor ama kimse de size zorla bişey satmıyor.Evinize gelip başınıza silah dayayıp bu aracı böyle alacaksınız mı dediler?Gittiniz imza attınız,parayı kendi elinizle verdiniz belki de verdiğiniz paranın bir miktarını elden verip kayıt altına bile aldırmadınız.Ben de diyorum ki;yanlış davranış,ticaret yaptığını düşündüğünüz bir bayiden kişiden alış veriş yapmayın.Çuvalla para verip aracı aldıktan sonra bu işlere girmek bayiden bişey alamazsınız bu benim şahsi fikrim. Bayiden nasıl paranızı geri alırdınız ben size onu da söyleyeyim; aracın üzerine takılan/sonradan eklenecek olan/size dayatılan parçaları-aksesuarları araca takılmasını istemezsiniz,montaj yapılmadan paketli şekilde alırsınız faturasını da ayrı kestirirsiniz.3-5 gün içerisinde de faturayla birlikte iade işlemi başlatırdınız,kabul edilmezse de tüketici mahkemesi vasıtasıyla faiziyle alırdınız.Şuan bayiler ne yapıyor peki; örnek olarak aracın fiyatı 245 bin tl , size de aksesuarlarla birlikte 265 bin tl fiyat veriyorlar ve aksesuarsız veremeyiz diyorlar. Şark kurnazlığı burada başlıyor 245 bin fatura veriyorken aksesuar parasını elden alıyor.Mahkemeye verdiniz ve bayi de şunu söyleyecek ben aracı bu haliyle 245 e sattım.Elden verdiğiniz para nerede? Hondanın genelde uyguladığı politika bu,sizde nasıl oldu bilmiyorum.Ben böyle işlere girmektense bu tarz marka/bayi/esnafla alışveriş yapmıyorum.Çok daha zahmetsiz oluyor.

Merhaba arkadaşlar bursadan 2021 elegance eco aldım.

Bayiyle ötv hesaplaması konusunda sorun yaşadım ve dava etmeye hazırlanıyorum. Bu süreçte bana aksesuarları mecburi kılmadıklarını da söyledir.
Herkes biliyorki aksesuarları zorla satıyorlar.

Ben yanılıyor muyum? Bildiğim kadarıyla herkese zorla satıyorlar bunu. Bu durumdan rahatsızlık duyan ve bursadan açacağım davaya katılmak isteyen var mı?

Merhaba, araç olmadığı söyleniyordu ağustos ayında mı aldınız? Yeni aldıysanız fiyatını paylaşabilir misiniz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Konuyu açan
Merhaba arkadaşlar bursadan 2021 elegance eco aldım.

Bayiyle ötv hesaplaması konusunda sorun yaşadım ve dava etmeye hazırlanıyorum. Bu süreçte bana aksesuarları mecburi kılmadıklarını da söyledir.
Herkes biliyorki aksesuarları zorla satıyorlar.

Ben yanılıyor muyum? Bildiğim kadarıyla herkese zorla satıyorlar bunu. Bu durumdan rahatsızlık duyan ve bursadan açacağım davaya katılmak isteyen var mı?
Selamlar öncelikle tercih meselesi sonuçta Türkiyede bir bayi bunu yapmıyor bütün bayiler yapıyor. Boş aksesuarsız arabaya binmek istiyorsanız daha farklı markalara yönelmenizi öneririm. Bu şekilde arkası aranmayacak boş davalarla meşgul olmanız sizin zararınıza olacaktır. Teşekkürler

Geri