Civic FD6 Modifiye > Ön led aydınlatması hakkında...

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var. Büyük olan ledi turuncu yapsam mı güzel olur yoksa hepsini beyaz olarak biraksam mi guzel olur?
olay çok güzel de o ledin ışıklarını kısman daha hoş olur. zaten geceleri kendini belli eder. olabildiğinde kısık olmalı bence o şekiller net gözükmeli, ışık patlayıp o motifi göstermiyorsa diye dedim.
soruna gelecek olursak ta, eğer ki sinyal yandığında turuncu diğer zamanlarda beyaz olabiliyorsa o zaman efsane olur :) sinyal yaktığında turuncu yanıp sönmesi ayarlanabilir mi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Büyük olanları sarı yapıp sinyal olursa gerçekten süper olur. Bir tık ilerisi iki uçtan ortaya doğru ışık akışı olsa yemede yanında yat.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
olay çok güzel de o ledin ışıklarını kısman daha hoş olur. zaten geceleri kendini belli eder. olabildiğinde kısık olmalı bence o şekiller net gözükmeli, ışık patlayıp o motifi göstermiyorsa diye dedim.
soruna gelecek olursak ta, eğer ki sinyal yandığında turuncu diğer zamanlarda beyaz olabiliyorsa o zaman efsane olur :) sinyal yaktığında turuncu yanıp sönmesi ayarlanabilir mi?
Gündüz yanacağı için sorun değil gece de farzedelimki sis farı niyetine :) kamerada öyle çıkıyor aslında karanlıkta da motif net.
Hem beyaz hem turuncu yanma durumu malesef yok çünkü turuncu yapacak olursam üzerini far filmi ile kaplayacağım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Büyük olanları sarı yapıp sinyal olursa gerçekten süper olur. Bir tık ilerisi iki uçtan ortaya doğru ışık akışı olsa yemede yanında yat.

Benimde aklımda büyük olanları turuncu yapmak var deneyeceğim olmazsa sökeriz artık. Kayar sinyal olsa dediğiniz gibi süper olurdu. Turuncu yapmaya karar verirsem amerikan park modülü baglayacağım fakat trafikte sorun yaratır mı :)

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var. Büyük olan ledi turuncu yapsam mı güzel olur yoksa hepsini beyaz olarak biraksam mi guzel olur?
Hocam gayet güzel görünüyor. ?? O çok parlama sanırım videoyu çeken cihazın diyaframının ortamdaki ışığa adapte olana kadar geçen süreçte oluyor.

Hem sinyal hem gündüz farı olabilirse sinyalken sarı gündüz farıyken beyaz ışık olsa şık olur.
Bu opsiyon yoksa aracın diğer farlarına uygun olacak şekilde bir renk seçmek gerek aslında ama bu tip uygulamalarda turuncu ışık hem demode görünüp hem de ceza yeme riskini yükseltebilir...
Sizin için zor olmayacaksa en garantisi deneyip görmek tabi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benimde aklımda büyük olanları turuncu yapmak var deneyeceğim olmazsa sökeriz artık. Kayar sinyal olsa dediğiniz gibi süper olurdu. Turuncu yapmaya karar verirsem amerikan park modülü baglayacağım fakat trafikte sorun yaratır mı :)
Amerikan parkın hem cezası var hemde muayeneden geçmeme sıkıntısı var.

Aracınız
Civic FD6 2010

Hocam öncelikle elinize sağlık çok güzel bir proje yapıyorsunuz. Bence büyük olan turuncu olsa hem daha güzel görünür hem daha ilgi çeker.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam öncelikle elinize sağlık çok güzel bir proje yapıyorsunuz. Bence büyük olan turuncu olsa hem daha güzel görünür hem daha ilgi çeker.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende sizin gibi dusunmustum hocam lakin cevremdekiler apaçi işi olur diyince hepsini beyaz yapma kararı aldım :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Bende sizin gibi dusunmustum hocam lakin cevremdekiler apaçi işi olur diyince hepsini beyaz yapma kararı aldım :)

Selamlar. Hocam tasarım olarak güzel bir tasarımı var. Düşünce olarak da güzel. Bu anlatılan gündüz farıyken beyaz, sinyal verildiğinde turuncu rengi aktifleştiren modüller var. Far tasarımcılarının farın içini açmadan, dıştan entegre edebildiği bir sistem. Aliexpress'te olması lazım. Eğer o modülü alıp, şekillendirebilirseniz bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Kayar sinyal de mevcut onda. O modülü alıp şekillendirmeye çalıştığınızı varsayalım, akış yönü sadece büyük beyaz pleksiden değil, tüm hepsini kapsayabilir. Sağ alttan sol üstteki göze doğru. Yani karşıdan baktığınızda atıyorum tamponun solunda, sağa sinyal verince en alttan turuncu katmanları yukarıya doğru turuncu akıyor, turuncu akışın bittiği yerde beyaz devreye giriyor gibi.

Geri