Motor arıza lambası

Ad Soyad
adem deniz
Aracınız
Civic FC5 2017
mrb arkadaşlar ,foruma yeni katıldım bende 2017 model brc lpg li eco elagence var yaklaşık olarak 15 aydır kullanıyorum, soguklar başlar başlamaz yani 15 gün önce motor arıza lambası sarı renkte yandı bende tamirciye götürdüm cihaza taktırdım ,ustanın söyledigi arızanın oksijen sensörü oldugunu ve gaz ayarıyla alakalı oldugunu belirtti ve arıza lambasını söndürdü ,aradan 4 yada beşgün geçti tekrar motor arıza lambası yandı bende lpg ayarıyla alakalı brc servisine gittim oradaki usta da bujilerin degişmesi ve sibop ayarı olması gerekiyor dedi bende açıkcası huylandım ,bu sorunla karşılaşan var mıdır ,beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

mrb arkadaşlar ,foruma yeni katıldım bende 2017 model brc lpg li eco elagence var yaklaşık olarak 15 aydır kullanıyorum, soguklar başlar başlamaz yani 15 gün önce motor arıza lambası sarı renkte yandı bende tamirciye götürdüm cihaza taktırdım ,ustanın söyledigi arızanın oksijen sensörü oldugunu ve gaz ayarıyla alakalı oldugunu belirtti ve arıza lambasını söndürdü ,aradan 4 yada beşgün geçti tekrar motor arıza lambası yandı bende lpg ayarıyla alakalı brc servisine gittim oradaki usta da bujilerin degişmesi ve sibop ayarı olması gerekiyor dedi bende açıkcası huylandım ,bu sorunla karşılaşan var mıdır ,beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Geçmiş olsun, silinen arıza kodu neydi? Ustanız söylemiş miydi? Bu konuyla ilgili başlıklar var İnceleyebilirsiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. Fc5 kasaların fabrikasyon lpgli olanlarda kilitli program atılıyor. Yani dışarıdaki bayiler müdahele edemez. Arıza kodunu öğrenebilirsek daha iyi yardımcı oluruz. (Oksijen sensörü 2 adet)
Honda'larda subap ayarı rutin yapılan bir durum. (Lpg enjektörlerin mili saniyelerine bakılabilir. Stf ve Ltf değerlerine bakılabilir.)
Bujiler ise 100.000 kilometre gidiyor. Göz ile kontrol edilebilir.
Arızayı silip benzinde kullanıp takip etmenizi öneririm.

Son düzenleme:
Ad Soyad
adem deniz
Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun hocam. Fc5 kasaların fabrikasyon lpgli olanlarda kilitli program atıyorlar. Yani dışarıdaki bayiler müdahele edemez. Arıza kodunu öğrenebilirsek daha iyi yardımcı oluruz. (Oksijen sensörü 2 adet)
Honda'larda subap ayarı rutin yapılan bir durum. (Lpg enjektörlerin mili saniyelerine bakılabilir. Stf ve Ltf değerlerine bakılabilir.)
teşekkürler haklısın ama arabam fabrikasyon lpg li degil bende bunu belirtmemiştim kusura bakma
ama yinede tavsiyen için saol ,benzinde denemek ve öyle görmek gerekecek galiba

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Geçmiş olsun hocam. Fc5 kasaların fabrikasyon lpgli olanlarda kilitli program atılıyor. Yani dışarıdaki bayiler müdahele edemez. Arıza kodunu öğrenebilirsek daha iyi yardımcı oluruz. (Oksijen sensörü 2 adet)
Benzin 120 bin LPG 70 ile 80 bin diye biliyorum ngk için

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Onlar tahmin lpg ile 100.000 kilometreyi gören forumda arkadaşlar var. Her 10.000'de göz ile takip edilmeli. Ucu biter gövde sararır ve çatlama yapar.
MGK nın sitesine bakayım birde ngknın Civic için bir videosu vardı

Aracınız
Civic FC5 2020
LPG/CNG bujileri
LPG LaserLine bujiler iki değerli metal içeren bujilerdir ve gaz yakıtlı motorlar için özel olarak geliştirilmiştir. Gazın yanması petrolün yanmasından daha farklıdır ve bu nedenle bujilerin bu koşullara özel olarak adapte edilmesi gereklidir. Gaz-hava karışımının ateşlenmesi daha zordur, çünkü daha yüksek ateşleme voltajı gerekir ve ateşleme bobininin arıza riski artar. NGK LaserLine bujileri 60.000 km ömür süresiyle sunulur ve bu şekilde "normal" bujilerin çok üzerine çıkan performansa sahiptir.

Buda NGK FİRMASININ RESMİ SİTESİNDEKİ buji ömrü hakkındaki yazısı

Geri