Civic FB7 Motor soğukken geç çalışma

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aynı sıkıntıyı ben de yaşamaya başladım. Sabahları motor soğuk iken veya uzun süreli park halinden sonra aracı çalıştırınca marş uzuyor boğuluyor gibi çalışıyor bazen 2inci marşa gerek duyuyorum. Akü yeni, bujileri yetkili serviste değişti. %90 regülatör aklıma geliyor. Şimdi bazı yerler bunun tamirini bakımını yapıp takıyormuş öyle mi yaptırmak iyi yoksa regülatör komple mi değiştirmek? Ankara'da bu iş için nereye gidebilirim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

SM-A336E cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam anlatiminiz direk regülatör diyafram conta kaçağını tarif ediyor, bence önce iyi bir BRC LPG servisinde regülatör conta tamir takımı ile komple regülatör contalarin değiştirtin, randıman alamazsaniz ona göre hareket edersiniz, belki başka bir noktada kaçak oluyor olabilir, inceleme gerekli olabilir.
Bendeki 2013 FB7de de boğulma yokken bile basınç sensöru arızasına bakarken contalarin kaçırdigini farketmistik, tedbiren degistirtmistim ve bu sayede hiç sabah boğularak çalışma sorunu yaşamamıştım.
Ankara'da eskiden LPG işlemlerini hep Mocan'da yaptırmıştım, sahibi Övünç bey sorunları çözebilen bilgili biriydi ama sonradan BRC ile anlaşmayı bozup Prins'e geçtikten sonra BRCye bakmadiklarini soylemislerdi, su anda ne durumdadir bilgim yok maalesef.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Teşekkürler hocam. Dediğiniz şekilde ilerlemek mantıklı, o şekilde yapacağım. Ankara'da birkaç yeri aradım 600-900-1000 civarı fiyat verdiler diyafram için. Bir yeri seçip gidiyim diyorum. Bir de 10 yıl dolduğundan tank değişim zamanı da geldi onu da soruyum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler hocam. Dediğiniz şekilde ilerlemek mantıklı, o şekilde yapacağım. Ankara'da birkaç yeri aradım 600-900-1000 civarı fiyat verdiler diyafram için. Bir yeri seçip gidiyim diyorum. Bir de 10 yıl dolduğundan tank değişim zamanı da geldi onu da soruyum.

600-1000 TL arası ne zaman olmuş ....vay arkadaş piyasanın fiyat artma konusunda dur durağı yok....

Son karar tabiki araç sahibinin...Saygılar

Aracınız

Diyafram bu fiyatsa regülatör kaç para acaba?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Diyafram değişimi 500 TL
43'lük simit tank değişimi 1900 TL

Yarın gideceğim, maalesef ki piyasa bu şekilde.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bir de tamir önerilmemesinin sebebi ne olabilir acaba? Yaptırıp memnun olmayan var mı ki?

Arkadaşlar aynı sıkıntıyı ben de yaşamaya başladım. Sabahları motor soğuk iken veya uzun süreli park halinden sonra aracı çalıştırınca marş uzuyor boğuluyor gibi çalışıyor bazen 2inci marşa gerek duyuyorum. Akü yeni, bujileri yetkili serviste değişti. %90 regülatör aklıma geliyor. Şimdi bazı yerler bunun tamirini bakımını yapıp takıyormuş öyle mi yaptırmak iyi yoksa regülatör komple mi değiştirmek? Ankara'da bu iş için nereye gidebilirim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Hocam tarif ettiğin problem aracımda vardı. Küçük bir ilçede yaşıyorum. Arkadaş tavsiyesi ile LPG işi yapan bir ustaya 600₺ ye diyafram değişimi yaptırdım. 1 aydır önceden var olan problemden eser yok, sabahları gayet iyi çalışıyor. Şimdilik çok memnunum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün Brc servisine gittim. Ara sora geç çalışma oluyordu. Dedim diyaframda mı sıkıntı var. Köpük testi su testi yaptı diyaframda sıkıntı yok dedi. Buji yeni yeni bakım yapıldı. Yine aynı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013

Dün regülatör diyaframı değişti. Bugün sabah maşallah tek marşta tık diye çalıştı. Teşekkürler yardımlarınız için
Bu arada depo değişimini de sene sonuna bıraktım muayene zamanına yakın değiştiririm inşallah.
Brc marka depo yok diyorlar step ve atiker marka var diyorlar doğru mu acaba? Yakın zamanda brc servisinde depo değiştiren oldu mu? Orjinal sisteme yine aynı depo olmasını istiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Dün regülatör diyaframı değişti. Bugün sabah maşallah tek marşta tık diye çalıştı. Teşekkürler yardımlarınız için
Bu arada depo değişimini de sene sonuna bıraktım muayene zamanına yakın değiştiririm inşallah.
Brc marka depo yok diyorlar step ve atiker marka var diyorlar doğru mu acaba? Yakın zamanda brc servisinde depo değiştiren oldu mu? Orjinal sisteme yine aynı depo olmasını istiyorum.

Geçmiş olsun. Diyafram için ne kadar ücret ödediniz?

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri