Civic FC5 Motor soğutma suyu hakkında

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ben şu ana kadar 1 ve ya 2 kere kontrol etmişimdir. İkisinde de 0 eksiltme gördüğüm için bir daha hiç bakmadım. Bakımdan bakıma servis kontrol ediyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhaba arkadaslar..honda 2012 fb7 otomatik 70 bin deki aracimin motor sogutma suyunu hic kontrol etmiyorum..kıslık bakim yaptirdin mi dediler antifiriz koydun mu dediler..antifiriz nereye ne kadar ne zaman konulur bilmiyorum?motor suyu donar patlar dediler..afyona tatile gidicem oralari gece hep ekside..ne yapmayalim yardim edin?

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ek bilgi olarak normal şartlarda herhangi bir kaçak-sızıntı durumu yoksa fabrikasyon antifrizin ömrü 200bin km/10 yıldır (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar konu dışı olabilir belki ama sizlere bi şey sormak istiyorum. Aracım yeni cam suyu donmuştu cam suyuna antifriz koyacaktık babamla birlikte akşam vakti cam suyu yerine motor soğutma yerine koymuşuz ben de dikkat etmedim koyduktan sonra fark ettim bi sorun olur mu olmaz diyorlar ama ben yine de sizlere de danışmak istedim yardımcı olursanız çok memnum olurum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar konu dışı olabilir belki ama sizlere bi şey sormak istiyorum. Aracım yeni cam suyu donmuştu cam suyuna antifriz koyacaktık babamla birlikte akşam vakti cam suyu yerine motor soğutma yerine koymuşuz ben de dikkat etmedim koyduktan sonra fark ettim bi sorun olur mu olmaz diyorlar ama ben yine de sizlere de danışmak istedim yardımcı olursanız çok memnum olurum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun. Tahminen yedek su deposuna koymuşsunuzdur. Oradaki su direk hatta karışmaz genleşme esnasında iş yapar.
İki sıvının kimyasalları farklı olduğu için tepkime verir mi bilmiyorum. Kaynama dereceside önemli. Benim böyle hususlarda canım sıkılır hep aklımda kalacağına alırım elime serum hortumunu vakumla çekerim üstüne bildiğim bir antifiriz koyarım keyfime bakarım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Tahminen yedek su deposuna koymuşsunuzdur. Oradaki su direk hatta karışmaz genleşme esnasında iş yapar.
İki sıvının kimyasalları farklı olduğu için tepkime verir mi bilmiyorum. Kaynama dereceside önemli. Benim böyle hususlarda canım sıkılır hep aklımda kalacağına alırım elime serum hortumunu vakumla çekerim üstüne bildiğim bir antifiriz koyarım keyfime bakarım.

hocam direk hatta karışmaz demişsiniz ben motor suyunu ordan tamamladım motora gitmedi mi su yani?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam direk hatta karışmaz demişsiniz ben motor suyunu ordan tamamladım motora gitmedi mi su yani?
Radyatör kapağı mı yoksa plastik yedek depodan mı doldurdunuz? Öncekinde tahmin ettim. Çünkü yedek depo cam suyu deposuna benzer. Fotoğraf olsa net anlaşılır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
plastik yedek depodan doldurdum. metal kapaklı bastırılıp açılan yerden.
Biraz araştırdım kendi adıma yeni birşey daha öğrenmiş oldum. Eski kaslarda yedek depo ile radyatör kapağı ayrı olurdu. Fc5'te ikisini birleştirmişler. Evet bu tarz depo koyduğunuz sıvı motor çalıştığında hatta dolaşmaya başlar. Belki ilk konulduğunda hortum vasıtasıyla max su almaya çalışılıp ekleme yapılabilirdi. Bir yönden ise bu depoya çok ekleme zaten yapamazsınız içinde belli miktar sıvı bulunur. Bu yüzden cam suyu bir iki bardak ancak gitmiştir. Motor çalışıp hareket ettiyseniz sadece max. çizgisine kadar seviyeyi azaltın. İlk eklemeden bu yana hiç motor çalışmadı ise hortumla vakum yapabildiğiniz kadar yapıp max. Seviyesine kasar antifiriz eklenebilir. Rahat olun büyük bir problem olmaz. Cam suyunun yeri mavi kapak.
Screenshot_20200127-201925.png

Geri