Civic FC5 Motor yatak sesi mi?

Batur

0
İyi günler 2017 model 50 bn km de aracımda kalkışta 20 km hızlara kadar gaz bastığımda gır gir diye ses geliyordu servis bakımlı aracım dışarda honda ayrılma usta vardı baktı gergi sesi dedi. Servise gittim motor Yatağı sesi dedi.. karşılaşan veya önerisi olan var mı şaştım kaldım. Eyer yataktan ise motor inecek denildi yataklar değişecek, Bu motor rektefe mı yapılacak anlamına geliyor. Yaptırmazsam birşey olur mu dedim olmaz dedi servis..

Aracınız
Civic FD6 2008
aynı sorun benim aracımda da var 2017 model 2018 trafiğe çıkışlı 60 binde aynı yazdığın gibi araba yüke binince ve belirli bir ısınmaya varınca uzaktan gelen takırdı sesi gibi normalde kullanıcı olmayan bilmez anlamaz hatta sesi,benim araç motor yatak değişimi için servis en az 20 bin tl istedi,aracı satmayı düşünüyorum ben
servis çok istemiş.dışarsa 3 bin tl gibi bir rakam isteniyor.fakat bana söylenen sakın herhangibi bir işlem yaptırmamam doğrultusunda.bunun bir ağrıza yada kullanıcı hatası olmadığını savunuyor honda türkiye.

Aracınız
Civic FD6 2008
Mrb. ben servise garantiden verdim ama yine olmadı kaldı ki aracım 20 bin de idi..şimdi evrakları toparlıyorum mahkemeye vereceğim.
Bana göre bu durum yataklardan kaynaklı değil.başka bir sorun.net de bir kullanıcının vtec yaylarının birisinin kırıldığını yazdığını okudum.mutlaka bu durumun çözümünü bulan birileri çıkacak.bazı kullanıcıların yatak değişiminden sonrada sesin gitmediği yönünde.buda demek oluyorki sorun yataklarda değil; başka bir şeyden kaynaklı olduğu yönünde.bu bir fabrika hatası ise günümüzdeki araçlar değil daha eski araçları dahi honda nın toplaması gerekecek ayıplı mal sattığı için.

Aracınız
Civic FC5 2018
servis çok istemiş.dışarsa 3 bin tl gibi bir rakam isteniyor.fakat bana söylenen sakın herhangibi bir işlem yaptırmamam doğrultusunda.bunun bir ağrıza yada kullanıcı hatası olmadığını savunuyor honda türkiye.
hocam servis aslında motoru söküp arıza neymiş bakacaz diyor yataklardan da olabilir başka bişey de olabilir dediler servis dışında motor indirtmek pek mantıklı gelmiyor bana ayrıca elazığ da yaşıyorum ben burda onu yapabilecek bir usta da yok sanayide,honda türkiye bu durumun kronik bir sorun olmadığını bana iletti daha doğrusu aracın ilk sahibi bir bakımını geciktirmiş diye sırf garanti kapsamından çıkarmak için sorun kronik değil diyorlar

Aracınız
Civic FD6 2008
Bu gün bir motor ustasına sordum oda komple inmesi gerektiğini motorun rektefiye olması gerektiğini söyledi.kimiside 70 bindeki aracın motorumu açılır diyor.bir başkası yatak değişsin sorun biter diyor.servis çalışanı kesinlikle bir şey yaptırma başına iş alırsın o ses limitler doğrultusunda olan bir durum diyor.kısaca çok fazla kurcaladıkça bu işi miğde bulandırmaya başlıyor.satsak bu olay gerçekten sorunsa alacak kişi sırf bu yüzden almaz yaptırsak yarın başka sorunlarmı çıkar ? İki arada bi derede kaldık :) sorunu yaşayıp çözenide göremedim o değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu gün bir motor ustasına sordum oda komple inmesi gerektiğini motorun rektefiye olması gerektiğini söyledi.kimiside 70 bindeki aracın motorumu açılır diyor.bir başkası yatak değişsin sorun biter diyor.servis çalışanı kesinlikle bir şey yaptırma başına iş alırsın o ses limitler doğrultusunda olan bir durum diyor.kısaca çok fazla kurcaladıkça bu işi miğde bulandırmaya başlıyor.satsak bu olay gerçekten sorunsa alacak kişi sırf bu yüzden almaz yaptırsak yarın başka sorunlarmı çıkar ? İki arada bi derede kaldık :) sorunu yaşayıp çözenide göremedim o değil.

:) aynen bende bir aydır ne yapacam kararsızlığı beni strese düşürüyor,çekilecek çilemiz varmış yaptırsam bi dert satsam başka dert bakalım hocam ben bu ay içinde bir neticeye bağlarım ssana da bilgi veririm belki kafanda soru işaretlerini az da olsa giderir

Aracınız
Civic FC5 2018
İnşaAllah hakımızda hayırlısı olur güzel haberler gelir

arkadaşım ben bugün arabamı sanırım 8. farklı ustaya gösterdim sanayide,sorunu anlattım sesi dinledi serviste motor yatak sesi dediler ve motor sökülecek 20 bin tl masraf olur dedim,usta bana bakıp gülümsedi ve kaputu açıp tek tek oynar oynayabilecek her parçayı kontrol etti ve sorun silindir şeklinde bir parçanın bir hortuma sürtünmesi dolayısıyla geldiğini fark etti o parçayı eliyle yukarı kaldırdı hortumu hafif aşındırmış bana gösterdi borcun 20 tl dedi verdim ve direk bana motor inecek diyen honda bayiine gittim :) sonrası biraz hararetli burdan yazmayım,sende iyice parçaları kontrol ettir farklı ustalara götür göster el elden üstündür,inşallah sende bir an önce kurtulursun bu dertten.

Aracınız
Civic FC5 2020
E şimdi burdan ağır küfür edecez sevgili honda.
E hani bu aracın en kusursuz yanı motoruydu. Bu kadar insan problem yaşıyor. İnsan aldığına alacağına pişman oluyor.
Aracı birden farklı servise götürün hocalar.

Aracınız
Civic FC5 2017
E şimdi burdan ağır küfür edecez sevgili honda.
E hani bu aracın en kusursuz yanı motoruydu. Bu kadar insan problem yaşıyor. İnsan aldığına alacağına pişman oluyor.
Aracı birden farklı servise götürün hocalar.
hocam sakin ol motorda sıkıntı yokmuş. kaç kişi motor ile ilgili sıkıntı yaşamış ? farzedelim ki sorun çıktı. kullanıcı hatası mı sahte yağ mı bakımlarını aksatma mı neden olduğu belli olmayan bir konuda hemen gaza gelip malınızı kötülemeyin.

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşım ben bugün arabamı sanırım 8. farklı ustaya gösterdim sanayide,sorunu anlattım sesi dinledi serviste motor yatak sesi dediler ve motor sökülecek 20 bin tl masraf olur dedim,usta bana bakıp gülümsedi ve kaputu açıp tek tek oynar oynayabilecek her parçayı kontrol etti ve sorun silindir şeklinde bir parçanın bir hortuma sürtünmesi dolayısıyla geldiğini fark etti o parçayı eliyle yukarı kaldırdı hortumu hafif aşındırmış bana gösterdi borcun 20 tl dedi verdim ve direk bana motor inecek diyen honda bayiine gittim :) sonrası biraz hararetli burdan yazmayım,sende iyice parçaları kontrol ettir farklı ustalara götür göster el elden üstündür,inşallah sende bir an önce kurtulursun bu dertten.
öncelikle sizin adınıza sevindim. ufak bir onarımla sorununuz giderilmiş. birde o ses yapan parçanın resmini de koyabilirseniz ilerde benzeri şikayet yaşayan arkadaşlar o parçayı da kontrol ederler.

Geri