Motordan gelen ses

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Civic ve türbo he ? Ne yalan soyliyim Çeşme otobaninda kirmizi 1.5 ı tampon farkıyla gecince arabamı bir kez daha sevdım 900 lira verip sadece hız limitorumu kaldırmak istemedim yazilimla atmosferik arabamda. :))) Her halde satardı sahibi 180 HP yapiyorsun, 210 ile limitliyorsun, üzerine CVT vites kutusu..

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam komik olmayın fb7 güzel araç eyvallah da rs karşısında sonuç belli. Limitör falan apayrı konu sizde limitör yok kaç defa 207 üzerine çıktınız? Hadi çıktınız kaç saniyede ulaştınız?
Rs 207 ye çıkar limitör keser yalnız siz arkadan yetişene kadar muhtemelen yol bitmiş olur : )))

okanhh

0
Aracınız
Hocam komik olmayın fb7 güzel araç eyvallah da rs karşısında sonuç belli. Limitör falan apayrı konu sizde limitör yok kaç defa 207 üzerine çıktınız? Hadi çıktınız kaç saniyede ulaştınız?
Rs 207 ye çıkar limitör keser yalnız siz arkadan yetişene kadar muhtemelen yol bitmiş olur : )))

Benim daha önce birkaç sefer kullandığım fb7 lpg siz 1.6 i-vtec yokuş aşağı ıkınarak çıkıyordu 200 e özellikle 170 den sonra hız 1 - 1 artıyordu :) Türk milletinin huyudur elindeki araç piyasadaki en iyisidir :D. Not: Şu anda bir arabam yok :)

Aracınız
:))) Istanbul da misiniz ? Ben eski bir Honda calisaniyim Top Speed deneriz haa yol biter derseniz çıtır FB7 ile geliriz ama yolun sonunda ödül olmalı

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam bende hem vtec2 var hem fk7 inanki o citirfb7 dedigin arac icin fk7 yi garajdan cikarmam vtec2 ile anahtarina her turlu iddiaya varim ustelik citir dedigin fb7 ye ne yaptin bilmiyorum bile ;)

rider

0
Sayın M.Akif Öztürk, iddaa falan kondu ortalık kızıştı galiba ne güzel :))
Sizin yanlış anlamıyorsam pek RS veya HB direksiyonuna oturmuşluğunuz yok .Doğrusunu söylemek gerekirse , diğer arkadaşları bilmem ama benimde FB7 , FD6 veya atmosferik FC5 leri denemişliğim yok . Fakat kendi RS imi 13000 km zarfında epeyce tanıdım ve samimiyetle şunu söyleyebilirim ki hızlanma konusunda dur durak tanımıyor , yokuş yukarı , rüzgara karşı bana mısın demiyor , 200 e kadar kadran beşer onar atlıyor ve zaten problem orada ; böyle hızlanan bir arabanın 235 i çok rahat göreceğini düşünüyorsunuz , fakat sürpriiizzz 207 de parti bitiyor . Bunun doğruluğu yanlışlığı , neden böyle olduğu farklı bir konu. Gelelim sizin iddianıza UK 61 arkadaşımızın son paragrafta söylediğine bende katılıyorum , çünkü bu hissiyatı kullandığınız araba size veriyor ve birebir denemesini 3.köprü yolunda BMW 320i ile yaşadım ( 1,6 - 170 Hp )
130- 180 bandındaki ara hızlanmalarda farkı açıyorum , benim 207 de pilim bitene kadar şeride bir araba giriyor ve frene basıyorum arkama geliyor , hızı özellikle düşürüyorum tekrar arayı açmak için , böyle sürüp gitti ve adam geriden gelip geçip gitme hazzını yaşayamadan olay bitti.
Şimdi merak ettiğim konu şu , sözünü ettiğiniz araba 125 Hp , 155 torklu atmosferik bir motora sahip , RS in güç ve tork değerleri bunun tam 1,5 katı , üstelik üstündeki CVT de sizinkilerle aynı değil çok farklı, hal böyle iken sizi bu kadar iddialı neyin konuşturduğunu çok merak ettim , çünkü bu sitede arabalarının yokuşta çekmediğinden şikayet eden bir sürü FB7 kullanıcı yorumu okudum. Ayrıca sizinki ile aynı hacim , güç ve tork değerlerine sahip pek çok atmosferik motorlu farklı markaların azami hızları 190- 205 arasındadır, eski bir Honda çalışanıyım diyorsunuz , bunun aksi müspet ilime aykırı. Hadi sizinki 10 km/h fazla yapsın bu durumda da bence UK 61 in tespiti doğru çıkar.
Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

rider

0
Birazda sayılarla konuşalım
Civic RS Stock test verileri :
0- 100 km/h 8,1 sn
0- 130 km/h. 13,0 sn
0 - 400 mt. 15,6 sn

Ara hızlanma değerleri

60 - 100 km/h. 3,7 sn
80 - 120 km/h. 5,0 sn

Buyrun özellikle ara hızlanmaları bazı arabalarla karşılaştırın çok şaşıracaksınız eminim.

Sıfır yüz kalkışını 8 saniyenin altında ölçmüş başka testlerde var , ayrıca 100- 200 km/h verisi 25,6 sn de bence oldukça çarpıcı linki aşağıya ekliyorum

https://www.youtube.com/watch?v=7RPMTX4kgrI&feature=share

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bence bu yorumun üzerine sadece . konur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
:))) Istanbul da misiniz ? Ben eski bir Honda calisaniyim Top Speed deneriz haa yol biter derseniz çıtır FB7 ile geliriz ama yolun sonunda ödül olmalı

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fb7 0-200 yaklaşık 1dk, fk7 ise 30 saniye bu fark varken hala konuşmanız komik ha şu var sürtünmesiz ortam, sonsuz düzlük ve sonsuz benzin ile şampiyon sizsiniz hocam : ))

Geri