NGK Buji Orjinal Sahte Ayırma Rehberi

Herkeze iyi günler. Aracımın bakımı için buji araştırmaya karar verdim ve Buji arayışına girdim.
Daha önceki aracıma malum alışveriş sitelerinden orj olarak aldığım bujiler emitasyon çıkmıştı.
10000 km kadar sonra yakıtta bariz artış olmuştu.
Şimdi yeni aracım için tekra arayışa girdim ve çok değişken fiyatlar buldum.
Bende NGK TÜRKİYE'ye mail attım nereden güvenip alabiliriz diye.Ayrıca www.bujimarketi.com'un yetkili satıcıları olup olmadığını sordum.

Gelen maili buraya kopyalıyorum.
Ayrıca orjinal buji ayırt etme ile ilgili göndermiş oldukları dökümanı da ekledim arkadaşlar.

""Fuat bey merhaba,

Distribütör listemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Distribütörlerimizden Grup Işık veya FCS, sizleri bir perakendeciye yönlendirebilir.

https://www.ngkntk.com/tr/destek/nerede-satilir/

Bujimarket.com bizim bir distribütörümüz değildir. Distribütörlerimiz ve onlarla çalışan noktalar ile orijinal ürüne erişebilirsiniz. Son zamanlarda sahte ürünler oldukça arttı ve özellikle de internetten satışları yapılıyor. İnternetten buji alımını bu nedenle önermiyoruz. Ekte orijinal ve sahte bujiyi ayırt etmenize yardımcı olacak bir kılavuz da bulunuyor.

İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.""

Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu.jpgOrijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu1.jpgOrijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu2.jpgOrijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu3.jpg

Ekli dosyalar

• Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu2.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu2.jpg
    199.3 KB · Görüntüleme: 209
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu1.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu1.jpg
    207.8 KB · Görüntüleme: 195
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu3.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu3.jpg
    106.3 KB · Görüntüleme: 181
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu2.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu2.jpg
    199.3 KB · Görüntüleme: 178
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu.jpg
    105 KB · Görüntüleme: 177
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu.jpg
    105 KB · Görüntüleme: 176
  • Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu1.jpg
    Orijinal ve Sahte Ürün Ayırt Etme Kılavuzu1.jpg
    207.8 KB · Görüntüleme: 182
Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Linkte yer alan adresler genelde istanbul ve bir çok il yok. Ben mi göremedim acaba büyün iller var mı?
Ayrıca en son buji alan arkadaş ne kadara nerden aldı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Linkte yer alan adresler genelde istanbul ve bir çok il yok. Ben mi göremedim acaba büyün iller var mı?
Ayrıca en son buji alan arkadaş ne kadara nerden aldı?

Ngk sitesinde yazan yerler parekende satış yapmıyor. Şuan yetkili serviste fiyatlar internetten daha uygun. Buji marketim de 1600₺ candan da 1500₺ civarında fiyatlar.Geçen hafta Honda Damla’dan iskontolu 1421₺ ye aldım

Ekli dosyalar

• IMG_6853.JPG
    IMG_6853.JPG
    120.2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkeze iyi günler. Aracımın bakımı için buji araştırmaya karar verdim ve Buji arayışına girdim.
Daha önceki aracıma malum alışveriş sitelerinden orj olarak aldığım bujiler emitasyon çıkmıştı.
10000 km kadar sonra yakıtta bariz artış olmuştu.
Şimdi yeni aracım için tekra arayışa girdim ve çok değişken fiyatlar buldum.
Bende NGK TÜRKİYE'ye mail attım nereden güvenip alabiliriz diye.Ayrıca www.bujimarketi.com'un yetkili satıcıları olup olmadığını sordum.

Gelen maili buraya kopyalıyorum.
Ayrıca orjinal buji ayırt etme ile ilgili göndermiş oldukları dökümanı da ekledim arkadaşlar.

""Fuat bey merhaba,

Distribütör listemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Distribütörlerimizden Grup Işık veya FCS, sizleri bir perakendeciye yönlendirebilir.

https://www.ngkntk.com/tr/destek/nerede-satilir/

Bujimarket.com bizim bir distribütörümüz değildir. Distribütörlerimiz ve onlarla çalışan noktalar ile orijinal ürüne erişebilirsiniz. Son zamanlarda sahte ürünler oldukça arttı ve özellikle de internetten satışları yapılıyor. İnternetten buji alımını bu nedenle önermiyoruz. Ekte orijinal ve sahte bujiyi ayırt etmenize yardımcı olacak bir kılavuz da bulunuyor.

İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.""

Ekli dosyayı görüntüle 257554Ekli dosyayı görüntüle 257557Ekli dosyayı görüntüle 257561Ekli dosyayı görüntüle 257562
Buji market denizli de, ben gittiğimde yanlarına bize NGK den geliyor demişlerdi...Vay arkadaş olaya bak...

Ama şöylede bir durum var şimdi ben denizlideyim,NGK nın denizli yetkili satış bayisi yok, nereden alıcam Honda Yetkili bayi hariç yer yok, düşünüyorum başka yer yok..

Dolayısıyla ya aldığımız yere güvenicez, yada Honda yetkili bayiden alıcaz, yada başka buji markası alıcaz japon Denso vs.gibi başka çare kalmıyor...Maalesef..

Bir bilgi daha vermek istiyorum NGK nın sitesinde araç bilgilerini girdiğinizde hangi buji kodu hangi motor koduna uyduğunu gösteren Bi yer var..
Yani araç bilgilerini giriyoruz bize uygun buji kodlarını veriyor bilginize

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Görselden kutudan yazıdan bazı imitasyonları ayırt edemiyorsunuz. O sebeple multimetre ile bujilerin dirençlerini ölçmeniz lazım. Ancak öyle anlayabilirsiniz kesin olarak. 5kOhm ise 5i görmeniz lazım 0 bujide. Sahtelerde öyle olmuyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar Fikirlerinizi bekliyorum..
Aracım 2018 FC5 Eco Elegance 77.500 km de...

Benzinde gazda Tekleme sebebiyle buji almıştım. Araç 75.000 km de idi.. Sorun LPG den çıkınca geri orjinal bujileri taktım....

Şimdi benim elimde 2.500 km kullandığım sanayiden aldığım, başka bir firmadan karşılaştırdığım 4 adet NGK 11S kodlu buji var aracım şuan 77.500 km de.... 1100 tl ye almıştım 2022 Temmuz gibi......

Bu aldığım bujileri napayım ? Aracıma takmayı düşünüyorum tekrar ? Bana orjinal gibi geldi? Çöpe mi atayım 1100 tl yi Fikirlerinizi bekliyorum ? Denizli servise gidip 1500 /1600 tl verip tekrar buji mi alayım ?

Aldığım buji resmini aşağıya atıyorum Soldaki Buji market sağdaki Benin 2000 km kullanıp söktüğüm büjilerBuji 11S.jpg

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Tekrar takmayı düşünüyorum bujileri.....2000/2500/3000 km yapmış ve çıkarıncada ucu gayet sağlam duruyor..

Teşekkürler....

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Selam. Bujileri kontrol ettirmeye zamanım olmadığından dolayı soruyorum daha önce başıma gelmedi. Araçta nasıl bi belirti oluyor değişim zamanı geldiğinde.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selam. Bujileri kontrol ettirmeye zamanım olmadığından dolayı soruyorum daha önce başıma gelmedi. Araçta nasıl bi belirti oluyor değişim zamanı geldiğinde.
Daha çok alt devirlerde hafif silkeleme yapmaya başlar.

Geri