Nokian lastik çatlama problemi hk.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Benim de i20 aracımda WeatherProof serisinden var, 2017 yılında alındı. Hala kullanıyorum ancak daha 2. senesinde İstanbul'da dediğiniz sorunla karşılaştım ben de. Garantiden değiştirmek için uğraşmadım çünkü böyle bir kronik sorunu olduğunu biliyordum. Yaklaşık 45 bin km kullanıldı lastikler. Şu sıralar i20'yi çok sık kullanmadığım için bir süre daha üzerinde tutacağım bunları muhtemelen. Garantisi devam ediyorsa değiştirmeyi denemek mantıklı, en azından lastikler yenilenir.
Deneyeceğim hocam. 19 aylık ve 14.000 km yol yapmış lastik. Mahkeme ile uğraşamam ama kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine giderim. Oradan da sonuç çıkmazsa böyle bineriz artık. Zaten ikinci araç olarak ş.içi kısa mesafede kullanıyoruz.

Aracınız
Civic ES7 2002
Geçmiş olsun hocam. Hiç bir senelik lastik gibi durmuyor. Çok erken bayatlamış. Yanakta iyi durmuyor. Garanti var ise sonuna kadar gitmenizi öneririm. Sene yanında kilometre hesabıda yapılmalı. Toplam 40-50.000 kilometre yapmış olsa ancak öyle bir teselli ile lastik ömrünü doldurmuş denebilir. Marka bir lastiğin kısa sürede böyle olması tekrar almak isteğini baltalar. Açıkcası fotoğrafı görmek ile soğudum. Nokian hakkında şunu duymuştum. Kış lastikleri çok iyi, fakat yaz lastiklerini pek önermiyorlardı.
Kış lastiğinin baya iyi olduğunu bende duymuştum fakat wetproof da böyle bir şey ilk defa duydum. Bende almak üzereydim. Acaba almasam mı ? :unsure:

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Kış lastiğinin baya iyi olduğunu bende duymuştum fakat wetproof da böyle bir şey ilk defa duydum. Bende almak üzereydim. Acaba almasam mı ? :unsure:
Şikayetvar.com'da benim yaşadığım problemin aynısını yaşayanlar var. Tam ücret iadesi alan da var, kısmı ücret iadesi alan da var. Bakalım bana ne diyecekler.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Güncel:
Lastiğin alındığı firmaya fotoğraflar gönderildi ve kayıt açıldı. Fabrikadan değerlendirme bekleniyor. Değişim veya kısmi para iadesi yapılabilirmiş.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu lastiği almak üzereydik. Hangisini alacağız şimdi bilemedik...:unsure::unsure::unsure:
Bundan sonra Nokian marka lastik almayacağım kesin. Şikayetvar.comda ve birkaç forumda aynı problemi yaşayan kişiler var.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar sonucu paylaşmak istedim. Yaklaşık üç ay sonra başvurum sonuçlandı. Fatura bedeli olan 1150 TL'yi iade etmek istediklerini belirttiler. Bende bu para ile aynı lastiği almak istesem alamayacağımı ve aynı lastiğin şu anki fiyatının 2600 TL olduğunu söyleyip yeni lastik vermelerini istedim. Ancak bu talebim kabul görmedi. Bende bugün gidip 2500 TL'ye 175 65 14 Good Year Eagle Sport lastik alıp problemli lastikleri kargoladım. Zaten iki ay sonra lastiğin garantisi bitiyordu. En azından 1350 TL'ye lastiğimi yeniledim diyerek teselli bulmaya çalıştım ? Herkese Nokian lastikten uzak durmasını tavsiye ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar sonucu paylaşmak istedim. Yaklaşık üç ay sonra başvurum sonuçlandı. Fatura bedeli olan 1150 TL'yi iade etmek istediklerini belirttiler. Bende bu para ile aynı lastiği almak istesem alamayacağımı ve aynı lastiğin şu anki fiyatının 2600 TL olduğunu söyleyip yeni lastik vermelerini istedim. Ancak bu talebim kabul görmedi. Bende bugün gidip 2500 TL'ye 175 65 14 Good Year Eagle Sport lastik alıp problemli lastikleri kargoladım. Zaten iki ay sonra lastiğin garantisi bitiyordu. En azından 1350 TL'ye lastiğimi yeniledim diyerek teselli bulmaya çalıştım Herkese Nokian lastikten uzak durmasını tavsiye ediyorum.
Ben gayet memnunumdum eski kışlıklarımda

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri