Nokian lastik çatlama problemi hk.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tam da bu aralar yaz lastiği almayı planlıyordum. En mantıklı gelen nokian powerproof tu. Bi tedirgin olmadım değil. Lastik fiyatlarının da maşallahı var. Falken-Nokian-Dunlop en uygun fiyatlı olanlar. Diğerleri maşallah sanki lastik değil sanki araba alıyoruz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Tam da bu aralar yaz lastiği almayı planlıyordum. En mantıklı gelen nokian powerproof tu. Bi tedirgin olmadım değil. Lastik fiyatlarının da maşallahı var. Falken-Nokian-Dunlop en uygun fiyatlı olanlar. Diğerleri maşallah sanki lastik değil sanki araba alıyoruz

Hocam müşteri hizmetleri rezil. Sallayıp duruyorlar. Bıktırıp vazgeçmen için ellerinden geleni yapıyorlar. Benden önceki sahibi İstanbul'da Yörkan lastikten almış. Onlarda benden üç kez aynı fotoğrafları istedi. Yani sadece Nokian değil, bu süreçte satıcısı Yörkan lastik de aşırı ilgisiz.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam müşteri hizmetleri rezil. Sallayıp duruyorlar. Bıktırıp vazgeçmen için ellerinden geleni yapıyorlar. Benden önceki sahibi İstanbul'da Yörkan lastikten almış. Onlarda benden üç kez aynı fotoğrafları istedi. Yani sadece Nokian değil, bu süreçte satıcısı Yörkan lastik de aşırı ilgisiz.

Hocam şuan satıcıların çoğu böyle , en basitinden 100 tl ye akvaryuma ısıtıcı aldım kırık geldi,kargo firmasına tutanak tutturup iade ettim ona bile hırgür çıkarıyorlar.Lastik kullanılan ve fiyat olarak ta yüksek bir ücrete sahip.Aa bu ürün hatalı alın size yenisi diyen satıcı yok kalmadı artık,işi yokuşa sürüyor herkes.Araştırdığım kadarıyla da ses yol tutuş olarak powerproof serisi ciddi iyi bir lastik.Bazı alman dergileri 2021 yılı için baya bi öne çıkarmıştı ama uzun süre kullanımını takip etmek lazım,böyle çatlamalar vs hoş değil

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar sonucu paylaşmak istedim. Yaklaşık üç ay sonra başvurum sonuçlandı. Fatura bedeli olan 1150 TL'yi iade etmek istediklerini belirttiler. Bende bu para ile aynı lastiği almak istesem alamayacağımı ve aynı lastiğin şu anki fiyatının 2600 TL olduğunu söyleyip yeni lastik vermelerini istedim. Ancak bu talebim kabul görmedi. Bende bugün gidip 2500 TL'ye 175 65 14 Good Year Eagle Sport lastik alıp problemli lastikleri kargoladım. Zaten iki ay sonra lastiğin garantisi bitiyordu. En azından 1350 TL'ye lastiğimi yeniledim diyerek teselli bulmaya çalıştım ? Herkese Nokian lastikten uzak durmasını tavsiye ediyorum.
Hocam kanunen talebi kabul etmeme hakları yok, siz birebir veya misliyle değişim talebini iletip yazılı red cevabı ile tüketici mahkemesine gitseydiniz size komple yeni set vermek zorunda kalırlardı, ama bu yargı süreci 1 veya 2 yıla uzayabilirdi ve firmalar bu süreci bildikleri için uzatabildikleri kadar uzatarak müşteriyi bıktirma politikası uyguluyorlar ve kendi tercihlerine zorluyorlar.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam kanunen talebi kabul etmeme hakları yok, siz birebir veya misliyle değişim talebini iletip yazılı red cevabı ile tüketici mahkemesine gitseydiniz size komple yeni set vermek zorunda kalırlardı, ama bu yargı süreci 1 veya 2 yıla uzayabilirdi ve firmalar bu süreci bildikleri için uzatabildikleri kadar uzatarak müşteriyi bıktirma politikası uyguluyorlar ve kendi tercihlerine zorluyorlar.
Maalesef ülkemizde bu süreçler çok uzun olduğu için uğraşmak istemedim açıkçası. Zaten problemli bir seri, bana yine aynı seriden yollayacaklardı. 10~15 bin km sonra tekrar aynı problem. ?

Aracınız
Civic ES7 2002
2022 tarihli wetproof ları beklesem mi acaba diyorum. Bu lastikten memnun olanda çok. Kafam iyice çorba oldu.

235 45 r17 yeni nokian seasonproof lastiğim hiçbir çukura girmeden iç yanaktan kesildi nasıl oldu anlamadım bizim araçlarda stepne yoktu mecbur lastikci ye gidip içerden yama yaptık. Bu sekilde ne olur ne biter hiç bilemiyorum. Üstelik bu lastikler güya xl. Satıcı Bi gel inceleyelim diyor bir işlem yapıldıysa garanti incelemez diyor gitsem mi bilemiyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bende hem yaz hem kış Nokian var. Genel kanaatin aksine, ben kışlık lastiklerden memnun değilim. :rolleyes:
Yıllarca kullandığım GoodYear UG7 lastiğim beni hiç yolda bırakmamıştı. Bununla park ettiğim yerde tampon seviyesindeki ezilmiş kardan çıkarken direksiyonu kırk kere manevra yaptırıyorum. Evime çıkarken yokuş benim için kabus. Komşumun Kangoo ile patır patır inip çıkması başka bir alem.
Yazlık lastiklerin maşallahı var. e-line2 XL sayesinde sessizlik ve yol tutuş harika. Zaten AA karakterli bir lastik.

Siz de lastiği tam tanımlayabilir misiniz? Ona göre aklımızda bulunsun, yanlışlıkla kimseye tavsiye edip bedduasını almayalım. :censored:

Aracınız
Civic ES7 2002
Bi lastik alacağım valla kal geldi :) Bu kadar pahalı oluncada insan ayrıca bir araştırıyo ediyo haliyle..

Geri