Ötv indirimi olur mu sizce ???

Aracınız
Civic FC5 2017
Yani şuanda ben sıfır araç almak istesem bayi ye gidip araç bulamıyor muyum arkadaşlar yada liste fiyatından alamıyor muyum sahibinden de galericiler uçmuşlar sıfır araç fiyatlarında şuanda 196.800 sanırım liste fiyatı eco elagance otomatik versiyonunun

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet alamıyor sun hocam kaba tabırle kroyum ama para bende deseniz bile alamıyorsunuz sıraya yazılıyorsunuz ve bundan dolayı fiyatlarda tavan yapıyor.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şunu da belirtmek isterim aracımı trabzondaki honda bayisinden 2018 in ekim ayında almıştım ve alırken de sormuştum onlara ötv indirimi gelirmi diye hani sizin kulağınız deliktir vs. Akabinde ötv indirimi gelmişti hakikaten öyle gerilmiştim ki bayiye gitmek istemedim üzecez bir birimizi diye, arkadaşla haber yollamıştım o da mesajı iletmiş aldığı cevapta nerden bilebilirim şeklinde olmuş. Şunu diyorum ne olacağını kestiremiyoruz maalesef ama fikirlerimizi dile getirebiliyoruz ekonomik kriterleri ve yapılan açıklamaları göz önünde bulundurarak. Şu hususa da dikkatinizi çekeyim ötv den dolayı ufak bir kayıp yaşadım o dönem doğrudur ama şu anki piyasaya baktığınızda o kaybın hiç bir öneminin olmadığını söyleyebilirim. Siz hayırlısını isteyin her zaman, hayırlısı olsun inşallah.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar ötv indirimi olup olmacağı yönünde bir bilgisi olan var mı sıfır araç için ben sıfır araç almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. Ne olacağı belli değil türkiye şartları aracı alıp 1 ay sonra ötv indirim gelmesin üzülürüm gerçekten herkes için ve kendim için

üzüleceğiniz bişey olmaz, siz şimdi almak için bayiye gitseniz satıcı diyorki araç yere inmeden faturayı kesmem diyor. yani ayırttınız kaporayı verdiniz , ama zamlandı zamlı ödüyorsunuz, fiyat düştü indirimli alıyorsunuz. Ocakta ben aldığımda öyle değildi araç anlaşmadan 1 ay sonra geldi, ama ben faturayı kestirdim, şimdi öyle değilmiş eylül ekime kadar bekletiyorlarmış.

ayrıca ötv gelmez de hani diyelim geldi, ellerinde talebi karşılayacak araba yok ki, firma tedarik edene kadar arabanın net fiyatına gene zam gelir. Yani geçen yılki durum yok malesef , ötv gelse koşa koşa gidip alacağın araba yok. :)

Aracınız
Civic FC5 2020
örnek verelim honda civic almak isterseniz şu anda sadece karaborsada var. Galerici diye geçinenler arasındaki rantçılar bazı bayiler ile veya çalışanları ile anlaaşıp araçları ne hikmetse toplamaya devam ediyor. Ayrıca sarı siteye baktığım zaman bu araçvatandaşların çoğunda ek paket de yok. Yani bazı Honda bayileri de bu tezgahın içinde olduğu anlaşılıyır.

Honda da aybaşında tekrar zam beklentisi var mı evet var. Araba için ise kasım demeye başladılar. Yani aracın fiyatı eco elegance için 192.900 iken saı sitede 210 civarında . Kasım fiyatı da 220 -230 olur herhalde. Ama o tarihte de araç olacağını sanmıyorum zaten 2021 de TR deki fabrika da kapanacak.

Şu an araç olsa en düşük kredi faizi zaten civic de hemen alınır ama herkes oyuncu buna honda merkez de dahil.

en düşük kredi bizde diye göster ama araç olmasın. paketi vatandaşa zorunlu kıl ama galericiye el altından komisyonla verip karaborsayı destekle. Sistem zaten sesini çıkarmıyor ve izliyor muhtemel de gülüyordur. Yoksa normalde cezalık olaylar bunlar.

Tahminim bu şartlar ötv indirimi gelmesi sistemin işine kredi de olduğu gibi (kullanılması araç yokluğundan mümkün olamayan krediler) uygulamaya alınması mümkündür. Siz kendinizi sistemi yöneten politikacı gibi düşünün. Araç almaya çalışan yüzde onluk dilim ve zaten araç diye alamıyor çünkü yok. Ben olsam şov için ötv indirimi yaparım ve yüzde 90 lık halk kesimi de vaybe der... İyiki politikacı değilim çok şükür. Ha bu araç kıtlıkları , zamlar vs. ,kazanımı aslında yerliotomobil konusu mu? acaba bu yerli oto fiyatının yüksek tutulmasını sağlar mı? Belki de buna zemin hazırlanıyor

dün zam geldi kaçırmışsınız 192.900 değil elegance eco, 196.800 oldu

kesinlikle honda bayileride bu işin içinde,
sarı sitede satılan araçlara bakıyorum bende adam 225bin fiyat koymuş araba aksesuar paketi yok, bayi hani aksesuarsız satmıyordu.

dün zam geldi kaçırmışsınız 192.900 değil elegance eco, 196.800 oldu

kesinlikle honda bayileride bu işin içinde,
sarı sitede satılan araçlara bakıyorum bende adam 225bin fiyat koymuş araba aksesuar paketi yok, bayi hani aksesuarsız satmıyordu.
Bir üç kağıt dönüyor ama neyse

Aracınız
Civic FC5 2020
Bir üç kağıt dönüyor ama neyse

satış temsilcisi özellikle diyorki,
araçlarımız böyle aksesuarlı geliyor,
ben dedim ‘olurmu geçen sıfır araçlarınızı gördüm, 6-7 tane, hepside aksesuarsızdı’ dedim , burunlarından kıl aldırmadılar, satmıyoruz aksesuarsız deyip geçtiler.

Bu arada bunu başka markalarda yapıyor, sadece honda ya suç bulmamak lazım, peugeot da aynısını yapıyor, ocakta civic i almadan önce 2008 alıcaktım, aynı durumu oradakilerde söyledi, aksesuarsız satmıyoruz diye.

Aracınız
Civic FC5 2017
satış temsilcisi özellikle diyorki,
araçlarımız böyle aksesuarlı geliyor,
ben dedim ‘olurmu geçen sıfır araçlarınızı gördüm, 6-7 tane, hepside aksesuarsızdı’ dedim , burunlarından kıl aldırmadılar, satmıyoruz aksesuarsız deyip geçtiler.

Bu arada bunu başka markalarda yapıyor, sadece honda ya suç bulmamak lazım, peugeot da aynısını yapıyor, ocakta civic i almadan önce 2008 alıcaktım, aynı durumu oradakilerde söyledi, aksesuarsız satmıyoruz diye.
Evet sadece Honda değil diğer firmalar da yapıyor nedeni arac yok zaten talep fazla onlarda araca ekleme yapıp daha fazla kar oranıyla satmak istiyor sebebi bu ve satıyorlar yani müşteri çok sen dıorsun böle olur mu oda işine gelirse diyor çünkü satabılıyor istedıgi fiyattan

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buradan ek bir bilgi vereyim, fabrikadan zorunlu aksesuarlı araç gelmesi gibi bir durum söz konusu olmaz, aksesuar paketleri bayinin talebi ile ekletilir.
Bence tamamen bayinin işgüzarlığı, çok yüksek ihtimalde aksesuarı kendileri servislerinde monte ettiriyorlar ve bu işlemi bütün bayiler koordineli olarak yapıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Buradan ek bir bilgi vereyim, fabrikadan zorunlu aksesuarlı araç gelmesi gibi bir durum söz konusu olmaz, aksesuar paketleri bayinin talebi ile ekletilir.
Bence tamamen bayinin işgüzarlığı, çok yüksek ihtimalde aksesuarı kendileri servislerinde monte ettiriyorlar ve bu işlemi bütün bayiler koordineli olarak yapıyor.
Fabrikadan gelmıyor kı aksesuar lar bayıde ekleniyor zaten .

Geri