Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

sk67a

0
Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

JBL markasi bir ust seviye. Fiyata da yansiyor. Kaliteli.

[quote author=Attila Khan link=topic=428.msg5757#msg5757 date=1402264749]
Hocam ben Abd markalarına karşıyım Japon olsa daha iyiydi :)
[/quote]

Sami hocam bu kaliteli bişeye benziyor ebatlarıda uygunmu acaba

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sk67a

0

JBL hoparlorde kalitenin adidir. Harman Kardon hoparlor ve anfide adi ve soyadidir.

Ataturk sanayide oto muzik setciye danismak lazim. Bence (teknik ozelliklere goz attim) kapidaki yere sigar gibime geliyor.

Amazon'dan montaj kiti siparis edecegim. Aliexpress'de bulamadim. Olmasi da biraz zor.

Bu arada faydali bir siteden bilgi:

http://www.civicforums.com/forums/205-audio/345653-diy-front-speaker-replacement-stock-spacer.html

[quote author=adigeokan link=topic=428.msg5765#msg5765 date=1402267604]

[/quote]

sk67a

0

Alpine SPR-60'lar cok rahat monte edilmis. Ama o hoparlor de cok cok pahali. Ayrica anfi sart o hoparlor icin.

179193d1397436858-front-door-speaker-depth-imageuploadedbyag-free1397436856.946065.jpg

[quote author=adigeokan link=topic=428.msg5765#msg5765 date=1402267604]

[/quote]

Cuk oturmuş .anfi şart olur bencede o kadar pahalı ise yapılan yatırımım hakkını vermek lazım ,ferrari alıp 90 la gitmek gibi

sk67a

0

Burada dikkatli olmak lazim. Onemli bir husus var. Fabrika ne kadar dandirik gorunumlu bir hoparlor koysa da,
hoparlor boslugunu santimetrekup hacmine kadar hesaplayarak, akustik detaylari dikkate alarak yapiyor.
Asagidaki sitede Civic (USA) hoparlor degisimi konusunda bilgi var. Mid sesler ve tiz sesler iyilesmis fakat
bas performans azalmis.

Bu konuyu tekrar dusunmek lazim.

Honda Civic standart teyp unitesinin kac watt cikisi var, bilen var mi?

http://www.civinfo.com/forum/electronics-ice-9g/91526-speaker-upgrade-new-civic.html
=====================================================================
Speaker upgrade new civic

I was dissatisfied with the sound on the base 4 speaker system (lack of clear top end and no much bass) so bought a pair of jbl GTO 638 6.5" 3 way (co-axial) speakers. The general rule is that speakers with a higher sensitivity will sound louder at a given power input. I temporarily fit the JBL speakers in the front doors and was very very disappointed. There was no bass but somewhat improved treble. This is because factory units generally do not have sufficient power to drive aftermarket speakers properly. There are several ways to resolve this- 1) get an active subwoofer (slimline underseat version or the traditional boombox version) to improve the bass 2) add a separate amplifier (which has speaker level inputs) to your factory head unit and upgrade to some good quality aftermarket speakers 3) get an aftermarket replacement centre fascia to install aftermarket head unit and speakers.

sk67a

0

Bugun Navitech cihazda test yapacagim; bas sesleri on kapi hoparlorunden mi aliyorum; yoksa arka camdaki
hoparlorden mi?

Eger on kapi ise; durum vahim.

On kapi hoparlor degisiminde bas sesleri kaybedersem; ayvayi yedik durumu olur.

Tek secenek kalir; anfi ve sub-woofer. O islere de girmek istemiyorum.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Teypten yeterli sesi alamazsın abi onun için amfiye 150 civarı bir fiyat bile versen o sana daha çok keyif verir emin ol. İzmir'deysen montajda yardımcı olmaya çalışırım beraber yapabiliriz :)

sk67a

0

Sistemi dinlediğim zaman, arka hoparlörlerin daha da vahim (kötü) durumda olduğunu farkediyorum.
Neredeyse hiç tiz veya mid-range ses gelmiyor. Onlar da tek yollu hoparlörler. Düşünmeye
başladım; arka hoparlörleri değiştirmek daha makul olabilir.

Ön hoparlörlerde ciddi olarak hissettiğim bir performans sorunu yok. Sanki Honda müzik sistemini
öyle tasarlamış ki; sürücüye yakın olan ön kapı hoparlörlerinden (tweeter'lar dahil) randıman
alınıyor; arka hoparlörlerin bir miktar ses katmaktan başka espirisi yok.

Oysa ben esas sesin arka hoparlörlerden (mesela müzik dinlerken) gelmesini tercih ederim;
ön hoparlörlerden yakın mesafede kulağıma gelen ses; volume biraz açılmış ise, beni
rahatsız ediyor.

http://www.civicforums.com/forums/21-i-c-e-electrical/294345-diy-sedan-rear-speaker-install.html

8hHK9w7.jpg

Geri