Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sk67a
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sk67a

0
Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ynt: Onemli: On hoparlorler hakkinda bilgi; fotolar; cam filmi montaji esnasinda foto

Ne diyorsun arkadasim yav, arka camdaki "i-VTEC" beyaz renkli cikartmayi cikarttilar adamlar; 2012 modelde cikartma var;
2013 ve 2014 modellerde cikartma yok.

Kac paradir yahu cikartma??! [:-] Sticker ?!?!

Adi ustunde; "cikartma". "Yapma" seklinde emir kipi. "Cikartma yigenim; cikartma su yaziyi arka camdan yovv; dursun durdugu yerde, elleme, kiprasma".

[;)]

8Q6r2SU.jpg

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5910#msg5910 date=1402433108]
abi bendemiştim hondanın avrupadki araçlarındakı sıstem daha kalıtelıdır diye :)) bizde maliyeti düşürmek için mevcut sistemden bile çıkarma yaptılar türkiyeye ben navigayondan ayarlıyorum sessi tam orta değilde biraz önlere alıyorum yoksa arka taraftaki kişileri ciddi derecede rahatsız ediyo fabrika kolonları
eger güzel bi ses alırsan değiştirdiğinde tavsiyeni bekliyorum abi :) bende rahatsızım bu durumdan :))
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5920#msg5920 date=1402434605]
Ne diyorsun arkadasim yav, arka camdaki "i-VTEC" beyaz renkli cikartmayi cikarttilar adamlar; 2012 modelde cikartma var;

Kac paradir yahu cikartma??! [:-]

Adi ustunde; "cikartma". Yapma seklinde emir kipi. "Cikartma yigenim; cikartma su yaziyi yahi arka camdan yovv; dursun durdugu yerde, elleme, kiprasma".

[;)]

8Q6r2SU.jpg

[/quote]

Sahi ya bizde hiç böyle çıkartmalarda yok kabak gibi dolanıyoruz trafikte :)

sk67a

0

Aticim; onlar kopuk yalitim malzemesi. Istenen sekle deforme ediliyor; makasla kesiliyor; o kopuk malzeme hoparlorleri bohcalayacak.
Yoksa kendileri hoparlor degil. Bagajdan bunlar gorulecek; hoparlorun miknatisi degil.

Iyi uygulama yapildiginda ses izolasyonu (hoparlorun etrafinda kontrollu kisitli hacim) saglandiginda bas sesi de artirabiliyor.
Fotoda 2 adet bohcalama aparatini ust uste koymuslar. PC hoparloru izlenimi vermis.

ICebMZ5.jpg

[quote author=Attila Khan link=topic=428.msg5919#msg5919 date=1402434588]
Sami Hocam, şekil olarak mas a üstü pc kolonlari gibi bunlar arkaya pek uygun değil gibi nasıl olacak anlamadim :)
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5920#msg5920 date=1402434605]

Kac paradir yahu cikartma??! [:-] Sticker ?!?!

Adi ustunde; "cikartma". "Yapma" seklinde emir kipi. "Cikartma yigenim; cikartma su yaziyi arka camdan yovv; dursun durdugu yerde, elleme, kiprasma".

[;)]

8Q6r2SU.jpg

[/quote]
:) abi ben civic ilk 2012 modelini incelemiştim katlanır ayna felan park sesoru sonra kapıların yanlarındaki krom tarzı citalar neyse o zaman 2013 modelerin gelmesine 2-3 ay vardı 2 ay için araç 1 sene yaşlanmasındedik bekledik araçlar geldiginde bayiden aradılar gittik herşey tamam aracı alıyoruz bi öğrendimki katlanır ayna park sensoru kapı içlerindeki çıtalar yok şimdi durumda kritik babamı okadar ikna etmekle uğraşmısım felan filan neyse satıs yapan elemanla konustum park sensorunu eklediler ama katlanır ayna ile o içlerdeki çıta bide i-vtec yazısı içimde ukte kaldı :)

sk67a

0

Ben arabayi 30 Ekim 2012'de aldim.

Bir fark daha var;

2012'lerde sag on kapi, sol arka kapi ve sag arka kapinin can indirme/kaldirma dugmeleri LED isikli. Gece caprazdan sag arka kapinin
cam aydinlatmali dugmesini gorebiliyorum surucu koltugumdan.

2013 (ve belki de 2014) modellerde o dugmelerin uzerine beyaz bir cizgi var ama kandirmaca; icinde LED aydinlatma isigi mevcut degil.
Gece far veya park isiklarini acinca dugmeler gorunmuyor.

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5928#msg5928 date=1402436682]
:) abi ben civic ilk 2012 modelini incelemiştim katlanır ayna felan park sesoru sonra kapıların yanlarındaki krom tarzı citalar neyse o zaman 2013 modelerin gelmesine 2-3 ay vardı 2 ay için araç 1 sene yaşlanmasındedik bekledik araçlar geldiginde bayiden aradılar gittik herşey tamam aracı alıyoruz bi öğrendimki katlanır ayna park sensoru kapı içlerindeki çıtalar yok şimdi durumda kritik babamı okadar ikna etmekle uğraşmısım felan filan neyse satıs yapan elemanla konustum park sensorunu eklediler ama katlanır ayna ile o içlerdeki çıta bide i-vtec yazısı içimde ukte kaldı :)
[/quote]

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5929#msg5929 date=1402437034]
Ben arabayi 30 Ekim 2012'de aldim.

Bir fark daha var;

2012'lerde sag on kapi, sol arka kapi ve sag arka kapinin can indirme/kaldirma dugmeleri LED isikli. Gece caprazdan sag arka kapinin
cam aydinlatmali dugmesini gorebiliyorum surucu koltugumdan.

2013 (ve belki de 2014) modellerde o dugmelerin uzerine beyaz bir cizgi var ama kandirmaca; icinde LED aydinlatma isigi mevcut degil.
Gece far veya park isiklarini acinca dugmeler gorunmuyor.
[/quote]

Abi adamlar ordandamı kısmış yaa yok artık japon dedik kalite dedik acaba eksikleri orjinal 2012 çıkma parçalarlamı tamamlasam diyorum ara sıra kendıme aynalar felan uyarmıki bi bilgin varmı abi?

sk67a

0

Bu gibi aksesuarlari takmak icin ayni zamanda tesisat kablolari ve alt yapi da gerekiyor. Sonradan eklenir mi, emin degilim.

[quote author=FatihPan link=topic=428.msg5930#msg5930 date=1402438694]
Abi adamlar ordandamı kısmış yaa yok artık japon dedik kalite dedik acaba eksikleri orjinal 2012 çıkma parçalarlamı tamamlasam diyorum ara sıra kendıme aynalar felan uyarmıki bi bilgin varmı abi?
[/quote]

sk67a

0

Nakamichi.

14aDsR1.jpg

0910Vdn.jpg

Bd8I0g0.jpg

sk67a

0

Alpine.

hYvrjIj.jpg

hzPmaRk.jpg

SbTjkqb.jpg

[quote author=sk67a link=topic=428.msg5989#msg5989 date=1402515634]
Alpine.

hYvrjIj.jpg

hzPmaRk.jpg

SbTjkqb.jpg

[/quote]

Abi beklemedeyim bende istiyorum şöyle dinledîğim müzikten zevk alayım biraz takipteyim deneyimlerini sabırsızlıkla bekliyorum :ok:

Geri