Civic FB7 Orta devirlerde anlık silkeleme oluyor.

Aracımız 2016 civic FB7 101bin de 1. Viteste 2.500 3000 civarı devirlerde silkeleme oluyor sanki ayağını gazdan çekip geri basmışsın gibi.Hani 99 civiclerde vtec açar ya aynı o tarz bir gecikme 2. Viteste de oluyor fakat o kadar hissedilmiyor yüksek devirde herhangi bir sıkıntı yok . Aynı kasa civicle drag yaptık bugün benim araba yazılımlı (yazılım 16hp 20nm tork artışı sağlamalı .) olmasına rağmen üst devirlerde o alıyor .Internette araştırma yaptım biraz forumlarda birçok nedeni var görünüyor daha önce yaşayan varmı?
2-Aşşagıda grafiği de koydum belirli yerlerde belirli dalgalanmalar var stabil değil Vitesten bağımsız ve yazılım yokken de aynı sorunu yapıyordu , ayrıca subap ayları yapılmasına rağmen sorunun devam ediyor ve hem gazda hem benzinde yapıyor aynı şeyi.(Bu arada yeni buji de sipariş ettim bujilerden kaynaklıdır diye düşünüp).20201014_194255.jpeg20201014_211105.jpeg

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar silkeleme sorunu çözüldü. Hava filtresinden gaz kelebeğine giden hortumun 1/3 ü yırtılmış ve oradan hava alıyormuş. Bu yırtık maf sensöründen sonra olduğu için de araç gelen havayı düzgün okuyamıyordu büyük ihtimalle.
Hortumu değiştirip gaz kelebeğini temizletince sorun düzeldi.
Hava yağışlı olduğu için performans ile ilgili bir deneme yapamadım ancak özellikle üst devirlerin daha iyi olduğunu hissediyorum

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu hava filtresinden motora giden boru sorunu FB7lerdeki kronik sorunlardan bir tanesi ve birçok kullanıcının başına geldi, bilgi olması açısından tüm olası sorunların olduğu konuyu paylaşıyorum...
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Atmosferik yazılım olmaz diyorlardı. Demek bir yolu bulunmuş.
> Dalgalanma hafif var. Yakıt hava karışımı veya ateşleme olabilir. Bujiler göz ile kontol edilebilir.
> En güzeli ise egzosa Widebant sensörü takıp bilgisayardan hava yakıt karışım oranı takip edilmeli.
> Yazılımlı bir araç stok aracı çok rahat geçmesi lazım!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Atmosferik yazılım olmaz diyorlardı. Demek bir yolu bulunmuş.
> Dalgalanma hafif var. Yakıt hava karışımı veya ateşleme olabilir. Bujiler göz ile kontol edilebilir.
> En güzeli ise egzosa Widebant sensörü takıp bilgisayardan hava yakıt karışım oranı takip edilmeli.
> Yazılımlı bir araç stok aracı çok rahat geçmesi lazım!

Dediğin gibi normalde benim geçmem lazımdı fakat başlangıçta sadece yarım araba fark koyabildim sonrasında yüksek devirlerde geçti beni

Bujilere bakmadım fakat bende bujilerde sıkıntı olduğunu düşünüp buji sipariş ettim

Yazılımı arabaya özel yapan bir yerde yaptırdık arabaya lisanslıyorlar önce arabanın beynini okuyorlar sonrasında ona özel yazılım atıyorlar 2 tür paket var biri 16 hp 20nm ekliyor diğeri 20+hp torku bilgi almak isteyen olursa yazabilir.

Dediğin gibi normalde benim geçmem lazımdı fakat başlangıçta sadece yarım araba fark koyabildim sonrasında yüksek devirlerde geçti beni

Bujilere bakmadım fakat bende bujilerde sıkıntı olduğunu düşünüp buji sipariş ettim

Yazılımı arabaya özel yapan bir yerde yaptırdık arabaya lisanslıyorlar önce arabanın beynini okuyorlar sonrasında ona özel yazılım atıyorlar 2 tür paket var biri 16 hp 20nm ekliyor diğeri 20+hp torku bilgi almak isteyen olursa yazabilir.

> Yazılımdan önce olan bir problem ise çözdükten sonra yazılım atılması daha iyi olurdu.
> Yok yazılım sonrası başladı ise bunuda göz önünde bulundurun.

> Yazılımdan önce olan bir problem ise çözdükten sonra yazılım atılması daha iyi olurdu.
> Yok yazılım sonrası başladı ise bunuda göz önünde bulundurun.

Yazılımı yapan yer beğenmezsek 15 gün içerisinde iade yapabiliyormuş sipariş ettiğim bujiler gelince takıp deneyeceğim eğer olmaz ise yazılımı iade edip başka yollara bakacağım.

Buji'leri yetkili servisten alın, onların dışında orjinali dışarıda bulmak zor.
Aracınız manuel mi otomatik mi ? Şanzıman yağı ne zaman değişti en son ve nerede neyle değişti ?

Buji'leri yetkili servisten alın, onların dışında orjinali dışarıda bulmak zor.
Aracınız manuel mi otomatik mi ? Şanzıman yağı ne zaman değişti en son ve nerede neyle değişti ?
Bujileri ngk nın orjinal iridyum bujilerini aldım fb7 lerde orjinalı de ngk iridyum zaten araç otomatik fakat şanzıman ile ilgili bir sorun değil manuel 1 de vites atmasam bile aynı şeyi yapıyor

Geri