Oyun tavsiyesi

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam Dota2 deme bana 1400 saatim var çok uzun zamandır oynamıyorum. Warcraft da da bi o kadar vardır. Uyuşturucu gibi kurtuldum ben o illetten :D
şu an itibariyle sadece DotA2 3271 saat :) Dota1 ve Warcraftı saymıyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
PC icin Logitech F710 siddetle tavsiye ederim 2010 ylindan beri kullaniyorum. Tek bir tusunda ya da analog larda bozulma yok. monster kullanmadim ama eminim ki kalitelidir cunku oyun, pc ve ekipmanlari dediginizde monster ilk 3 dedir benim icin.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
3 tane F310 eskittim düğmeleri boşluk yaptı diye kenara attım, toplamda sanırım 6 tane satın almışımdır ikisi yedekte duruyor, F310 modeli F710 un kablolusu:) tek fark kablo olsa gerek F710 kablosuz, gerçekten çok çok aşırı kaliteli gamepad tir kendisi:) ilk aldığımı 78 liraya aldım en son aldığım 220 liraydı.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Evindeki PC sinde 64 çekirdekli 128 izlekli AMD Threadripper 3990X banyo fayansı işlemciyi ve Nvidia RTX2080 in Ti modelini sisteminde beraber çalıştıran var mı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam Dota2 deme bana 1400 saatim var çok uzun zamandır oynamıyorum. Warcraft da da bi o kadar vardır. Uyuşturucu gibi kurtuldum ben o illetten :D
Dota 1 i 7 yıl oynadım.
Dota 2 sarmadı görsellik çok karmaşık geldiği için. Bıraktım pubg başladım 3 yıldır pubg mobile oynuyorum.
Bilgisayar ve ekran kartından anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. Bilgisayarım özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum. 2gb Gtx 960m ekran kartı. 16gb ram. I7 işlemci vs. Ancak pubg mobile'da ekrana nesneler kesik kesik yükleniyor. Hareketime bağlı olarak bi bakıyorum ev var baktığım yerde bir bakıyorum yok. Arabalar ve ağaçlar içinde geçerli bu durum. Tabi bu durum düşmanla çatışırken kafa karışıklığına neden oluyor. Ağacın arkasındaki düşman görünüyor sıkıyorum bir bakıyorum önünde ağaç var. Ama normalde az evvel düşman açıkta görünüyordu gibi. Bu sorun son bir aydır böyle. Çözümü var mıdır?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Yaklaşık 5 yaşından beridir oyun oynarım dijital ortamda :) Gameboy ile başlayan yolculuk atari, atari salonları, PS salonları, internet cafeler ve ev ortamında da sürdü. Şu an 32 yaşındayım evimde son sistem bir PC var karşimin de son sistem bir PC'si var şu karantinada benim evde Fiber İnternet var diye bana taşındı :D .. Yanımda PUBG onuyor. Masa 2 süresiz diye oturuyor.
Zamanında yaklaşık olarak 5-6 yıl internet cafe işlettim. Aranızda muhtemelen en fazla oyun oynayan kişlerden ilk 3^teyimdir.

Size tavsiye edebileceğim oyunlar.

Football Manager Serisi (Meşhur teknik direktörlük oyunu)
DotA2 (Online 5e 5 strateji ve rol yapma oyunu) LoL'de var ama DotA2 eskilerin işidir. LoL biraz yeni nesil işi :)
Rainbow Six (5e 5 fps türü kapışma, Counter Strike tarzı ama en iyi grafiklere ve en gerçekçi oynanış motoruna sahip oyundur)
Mafia2 (Ben internet ile uğraşmam evimde tek başıma TÜRKÇE bir senaryosu olan ve kendisine aşırı iyi bağlayan, eski arabaların eski kıyafetlerin olduğu bir oyun isterim derseniz.)
Crysis serisi 1-2-3 (Cevat YERLİ önderliğinde Crytek tarafından çıkarılmış ve seslendirmeleri dahi TÜRKÇE olan mükemmel ötesi bir FPS oyunudur kendisi ve ben oyuncuyum diyen bir TÜRK'ün oynamadığı taktirde oyunculuğundan şüphe edeceğim bir yerdedir benim için :)) )
FİFA ya da PES serisine deyinmiyorum zaten, ben winning eleven'den beridir oynadığım için çok aşinayım.

Son günlerde en çok oynadığım oyun ise MOUNT BLADE BANNERLORD (Tamamen TÜRK olan TÜRKİYE'de üretilen bir oyun. İçeriği TÜRKÇE, Çok uzun yıllar önce AT üstünde KILIÇLARLA savaşılan bir ortamda kendi derebeyliğinizi hatta belki de imparatorluğunuzu kurmaya çalışıyorsunuz. Açık dünyada büyük bir haritada gerek liderlik gerek savaşçı gerekse ticaret gibi özelliklerinizi geliştirip kendinize askerler, yandaşlar hatta akrabalar ediniyorsunuz. Hem strateji hem rol yapma hem aksiyon oyunudur. En çok ta TAMAMEN TÜRK oyunudur. Tavsiye ederim.

God Of War serisini, Uncharted serisini. Last Of Us'ı,Bloodborne'u,Heavy Rain'i oynamayan ben Gamer'ım demesin:D
Şaka bir yana eğer playstation edinmemiş ve bu oyunları oynamamış iseniz çok şey kaybetmişsiniz.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Nedense playsitationun kontrollerini hic sevemedim ve alisamadim. Pc den oynamayı tercih ederim :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buradaki yorumları okuyunca net anladımki ben yaşlanmışım :) FB7 ondan bana çekici geliyor muhtemelen :)
Şu anda youtube’de hazır oynanış videosunu izlemek oynamaktan daha kolay geliyor :D

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Buradaki yorumları okuyunca net anladımki ben yaşlanmışım :) FB7 ondan bana çekici geliyor muhtemelen :)
Şu anda youtube’de hazır oynanış videosunu izlemek oynamaktan daha kolay geliyor :D
Hocam yakında corolla da alırsın :) şaka bir yana yaş ilerledikçe tercihler de zamanla değişebiliyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dota 1 i 7 yıl oynadım.
Dota 2 sarmadı görsellik çok karmaşık geldiği için. Bıraktım pubg başladım 3 yıldır pubg mobile oynuyorum.
Bilgisayar ve ekran kartından anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. Bilgisayarım özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum. 2gb Gtx 960m ekran kartı. 16gb ram. I7 işlemci vs. Ancak pubg mobile'da ekrana nesneler kesik kesik yükleniyor. Hareketime bağlı olarak bi bakıyorum ev var baktığım yerde bir bakıyorum yok. Arabalar ve ağaçlar içinde geçerli bu durum. Tabi bu durum düşmanla çatışırken kafa karışıklığına neden oluyor. Ağacın arkasındaki düşman görünüyor sıkıyorum bir bakıyorum önünde ağaç var. Ama normalde az evvel düşman açıkta görünüyordu gibi. Bu sorun son bir aydır böyle. Çözümü var mıdır?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
PUBG mobile i PC de nasıl oynuyorsunuz ki? android emulatör mü çalıştırıyorsunuz PC de?

PUBG nin minimum sistem gereksinimleri win 7-8-10, i5 4. nesil amd fx 6000 veya üzeri işlemci 8GB ram ve gtx 960 2gb ekran kartı istiyor ama bunlar minimum gereksinimler yani en kısık grafik ayarında oynamak için,

tavsiye edilen gereksinimlerde gtx1060 ekran kartı i5 6. nesil veya üzeri ve 16GB ram istiyor.

linkten bakabilirsiniz

kullandığınız ekran kartınızın performansı günümüzde göre ve PUBG için çok düşük gtx 960M modeli 960 ın standart modelinin dizüstü versiyonudur ve 960 tan yüzde 20-25 daha düşük performans verir ancak 2015 yılı ve öncesi oyunlarının hepsini full detay oynayabilirsiniz.

işlemciniz i7 demişsiniz ama birinci nesil i7 ile 9. nesil i7 arasında 10 kat hız farkı var i7-370 ile i7-9600k gibi biri ilk diğeri dokuzuncu nesildir. 9600k 370 modeli i7 yi 10 a katlar. Yani i7 nin 2600 olan 2. nesil versiyonu i5 in 7600 versiyonundan hatta i3 ün 8. nesilinden yavaştır. i7 9600 yada 10600 gibi bir işlemci ise bütün i5 ve i3 lerden hızlıdır:)

yaşadığınız problem LOD yani level of detail problemi, ekran kartı driver ını güncellemeniz ve grafik ayarlarını azıcık kısmanız gerekiyor, daha güçlü ve güncel bir grafik kartı ile daha seyrek yaşanan bir problemdir ama LOD problemleri yüzde 80 ihtimalle genellikle oyunun kodlamasından kaynaklanır hemen PC nize kabahat bulmayın derim:) fakat güçlü bir PC genelde bu tür oyun kodlama hatalarını tolere eder hissettirmez:)

aynı sorun LOD sorunu bazı sahnelerde açık dünya oyunu tom clancy ghost recon wildlands oyununda da var, ateş ediyorsunuz adam ölmüyor:) dürbünle bir bakıyorsunuz meğer orada düşmanın önünde duvar varmış mermi oraya çarpıyormuş ama uzaktan aradaki duvar değil düşman görünüyor.

eldeki PC ye yapacak bir şey yok :) oyun güncellemesi bekleyebilir grafik kartı driver ını güncelleyebilir yada grafik ayarlarını kısabilirsiniz genellikle düzelir:)

grafik kartı driverı güncellemek te her zaman iyi değildir yeni çıkan driverlar bazen 4-5 senelik eski yıpranmış ekran kartlarını bozuyor ve yakıyor kullanılmaz hale getiriyor çünki ya yeni ekran kartı alsınlar diye bir üretici tarafından bunda bir komplo var yada yeni oyunları çalıştırsın diye yeni driver içeriğinde grafik işlemci saat hızı arttırılmış halde oluyor ve yeni driver ile kart çok ısınıyor ama illa bozacak diye birşey yok bazen alınan riske değiyor:)termal macun ve soğutma iyiyse genelde sıkıntı olmaz.

Geri