Civic FD6 P0606 kod arıza lambası yanması

Aracınız
Civic FD6 2008
2008 Civic 800 km yol yaptiktan 5-6 gün sonra arıza lambası yandı. Aynı zamanda gaz yememeye başladı. P0606 arızası veriyor. Tekrardan dönüş için yola çıkmam lazım. Ne önerirsiniz?

Redmi 8A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Üstad merhaba. Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bu işlemden sonra sorun kalktı mı. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Vsa değişecek falan diyorlar ama mantıklı gelmedi. Sanki ateşleme sorunu gibi. Lpg de hemen arızaya düşüyor. Benzinde sadece 1 defa arızaya düştü şu ana kadar.
Aynı sorunla 2 aydır uğraşıyorum
Çözüm bulundu LPG bağlantı kablolarında çürüme yıpranma sebebiyle yaptığını tespit ettik. Kablolar yenilendi sorun çözüldü.. Bu arada aracı benzinde kullansanızda lpg araç beyni ile bağlantılı olduğu için yine arıza lambasını yakıyor yanıltmasın. Kabloları kontrol ettirin.
Üstad merhaba. Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Bu işlemden sonra sorun kalktı mı. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Vsa değişecek falan diyorlar ama mantıklı gelmedi. Sanki ateşleme sorunu gibi. Lpg de hemen arızaya düşüyor. Benzinde sadece 1 defa arızaya düştü şu ana kadar.
Çözüm bulundu LPG bağlantı kablolarında çürüme yıpranma sebebiyle yaptığını tespit ettik. Kablolar yenilendi sorun çözüldü.. Bu arada aracı benzinde kullansanızda lpg araç beyni ile bağlantılı olduğu için yine arıza lambasını yakıyor yanıltmasın. Kabloları kontrol ettirin.

Çözüm

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çözüm için teşekkür ederiz.

Aracınız
Civic FD6 2012

tamam kardeşim çok saol LPG taktırdığım yere göstereceğim. maliyeti ne kadar oldu size?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Mehmet BOZGEYİK
Aracınız
Civic FD6 2009
2008 Civic 800 km yol yaptiktan 5-6 gün sonra arıza lambası yandı. Aynı zamanda gaz yememeye başladı. P0606 arızası veriyor. Tekrardan dönüş için yola çıkmam lazım. Ne önerirsiniz?

Redmi 8A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam kolay gelsin bendede 2009 fd6 500 km uzun yoldan LPG ile geldikten sonra motor lambası yaktı araç tus edip çekiş düştü devir 3000 bini geçmedi sonrasında ise benzinde bir sorun yoktu LPG’sini tamir ettirmeye çalışırken ECM/PCM arızası verdi 8 gün sonrada benzindede yapmaya başladı ne yapacağımı bilemiyorum yardım edecek olan varsa burdan yazabilir mi

Geri